Кіберсекс: вибір нового покоління?

Кіберсекс

КіберсексКіберсекс як різновид віртуального сексу, у найпростішій формі представляє собою чуттєво-фізіологічну самостимуляцію перед монітором комп’ютера, де збудження приходить від споглядання еротичних образів у поєднанні з інтерактивним спілкуванням по інтернету на тему сексу. Кіберсекс зазвичай проводиться в чатах та в системах миттєвого обміну повідомленнями. Також може проводитися за допомогою веб-камер, наприклад, у скайпі. Можливі більш просунуті варіанти кіберсексу за допомогою керованих по інтернету фалоімітаторів та спеціальних костюмів, що мають необхідні пристосування для передачі тактильних відчуттів, а також шоломів віртуальної реальності.У науковій фантастиці обігрується тема віртуального сексу за допомогою комп’ютерного інтерфейсу, що створює повну ілюзію реальності того, що відбувається. На зміну шоломів віртуальної реальності прийшли екрани 3D і 3D окуляри, які в поєднанні з пристроєм дозволяють відчути ефект присутності і від тактильних відчуттів і від візуальних ефектів.

Загальновідомо, що інтернет від початку його комерційного застосування став (попри всі свої “доброчесні” інформаційні вигоди) чи не наймогутнішим виразником і концентратором ключових людських слабкостей: аморальності, розпущеності, жорстокості, підступності, безвідповідальності, глупоти врешті-решт. Частина з них буйно проросла в образах десятків і сотень тисяч легальних чи підпільних порносайтів з повним комплексом відповідних послуг.

Дослідники встановили, що ті, хто присвячує більше 11 годин на тиждень сексуально зорієнтованим онлайновим ресурсам, найімовірніше, мають психологічні проблеми. Як правило, жодні засоби впливу (переконання, заборони, покарання) недієві, порнозалежність у цьому (“клінічному”) варіанті майже не лікується. На підтвердження тези про сексуальну залежність як хворобу свідчить існування у США спеціалізованих медичних центрів для так званих секс-наркоманів.

Є чимало причин, що породжують потребу в інформації порнографічного характеру. Серед найпоширеніших – систематична сексуальна невдоволеність або ж підвищені сексуальні потреби, які важко або неможливо задовольнити традиційним способом; психологічна неврівноваженість, невпевненість (віртуальні стосунки, де анонімність знімає будь-яку відповідальність, компенсують цю емоційну прогалину: анонімне споглядання – засіб здобуття контролю над собою, можливість зробити те, що ви хочете, тоді, коли ви цього хочете); страх перед венеричними хворобами та СНІДом; звичайна людська цікавість; випадковий збіг обставин.

Результати опитування, проведеного у 2006 році канадською онлайновою службою знайомств CampusKiss.com серед 2,5 тис. студентів 150 коледжів і університетів країни показали, що 87% опитаних регулярно займаються сексом за допомогою різних діалогових програм (53%), веб-камер або мобільних телефонів (44%).

Нові технології користуються популярністю серед молоді, і це свідчення того, що інтернет спровокував нову сексуальну революцію. Молодь вже не уявляє свого життя без високих технологій, використовуючи їх в освітніх цілях, для пошуку інформації, що цікавить, і для спілкування з друзями. При цьому для тих людей, хто вважає за краще знайомитися не де-небудь в барі, а у віртуальній реальності, кіберсекс є свого роду “соціальним мастилом”. Інші ж використовують інтернет для збереження анонімності, завдяки чому намагаються “вивчити” секс з іншого боку, що в реальному житті неможливо.

З огляду на це цікавими є результати і другої частини опитування, присвяченого інтимові в реальному житті. Так 87% респондентів вважають за краще займатися сексом на тверезу голову, причому 8% чоловіків і 4% жінок не використовують ніяких засобів оберігання. Лише 19% чоловіків і 9% жінок подобається так звана місіонерська позиція, більшість же обох статей люблять, коли чоловік перебуває ззаду. При цьому 93% опитаних призналися, що займаються самозадоволенням, а 61% – що дивляться порнографію впродовж любовних утіх. При цьому половина опитаних зберігає вірність своїм партнерам. Що ж до найдивніших місць, де канадці займаються любов’ю, то найпопулярнішими виявилися громадські туалети (15%). Далі йдуть кладовища, сміттєві контейнери, злітно-посадкові смуги і навіть “заднє сидіння маминої машини, коли вона за кермом”.

Цікавий результат видає пошукова система “Google Trends” під час дослідження по різним країнам частоти використовування стандартних “сексуальних запитів”. За певним ключовим словом цей пошуковик вказує динаміку даного запиту, приклади результатів пошуку та основну групу, яка відзначилася тим, що частіше за інших використовувала зазначене ключове слово.

Ось як на сьогодні виглядає п’ятірка країн, молоді мешканці яких частіше інших шукають в інтернеті інформацію сексуального змісту за ключовими словами (узагальнений рейтинг “Google Trends” за період 2004-2012 рр.):

 • “pоrn”: Папуа-Нова Гвінея, Тринідад і Тобаго, Пакистан, Великобританія, Зімбабве;
 • “пoрнo”: Білорусь, Казахстан, Україна, Росія, Таджикистан;
 • “sеx”: Шрі-Ланка, Бангладеш, Пакистан, Ефіопія, Індія;
 • “cекc”: Таджикистан, Узбекистан, Казахстан, Туркменістан, Киргизія;
 • “еrotic”: Папуа-Нова Гвінея, Ефіопія, Маврикій, Зімбабве, Індія;
 • “eрoтикa”: Таджикистан, Киргизія, Узбекистан, Казахстан, Росія;
 • “nudе”: Індія, Бангладеш, Пакистан, Непал, Шрі-Ланка;
 • “nаkеd”: Непал, Папуа-Нова Гвінея, ПАР, Бангладеш, Фіджі;
 • “fuсk”: Папуа-Нова Гвінея, Шрі-Ланка, Пакистан, Індія, Непал;
 • “rаpе”: Пакистан, Індія, Бангладеш, Папуа-Нова Гвінея, Непал;
 • “vаgіnа”: Ефіопія, Папуа-Нова Гвінея, Індонезія, Зімбабве, Малаві;
 • “gіrls”: Пакистан, Шрі-Ланка, Індія, М’янма, Непал;
 • “gаys”: Бразилія, Венесуела, Мексика, Панама, Коста-Ріка;
 • “gаypоrn”: Тринідад і Тобаго, Фіджі, США, Великобританія, Намібія;
 • “gаyfuck”: Камбоджа, Судан, М’янма, Шрі-Ланка, Кенія;
 • “gаy sеx”: Камбоджа, Лаос, Фіджі, В’єтнам, Лівія;
 • “гeй”: Таджикистан, Росія, Узбекистан, Киргизія, Казахстан;
 • “bіsеxuаl”: Кенія, Тринідад і Тобаго, США, Ямайка, Філіппіни;
 • “аnаl sеx”: Папуа-Нова Гвінея, Танзанія, Ефіопія, Ємен, Пакистан;
 • “оrаl sеx”: Ямайка, Румунія, Зімбабве, Кенія, Нігерія;
 • “bdsm”: Німеччина, Чехія, Польща, Бельгія, Нідерланди;

КіберсексДослідники виокремлюють три базові причини сексуальної інтернет-залежності. Важлива частина проблеми – доступність порнографічних серверів і кімнат спілкування на сексуальні теми. Контроль – віртуальний секс пропонує анонімність, що дозволяє відмовитися від повсякденних способів сексуального спілкування й спробувати виявити свої приховані фантазії, без страху бути покараними. У будь-який час дня й ночі користувач у віртуальному просторі може відшукати бажаного партнера й спробувати реалізувати з ним будь-які фантазії, які він тільки може уявити. Сексуальне розмаїття віртуального простору без цензури дає людям можливість отримувати задоволення й досліджувати свої фантазії. Воно викликає почуття контролю над змістом, тоном і характером сексуальних експериментів. Збудження пов’язане з можливістю вільно досліджувати людську сексуальність у віртуальному просторі. Інтерактивність віртуального сексу дозволяє людям відчувати, що інші звертають увагу на їхню сексуальність. Наприклад, неприваблива у реальному житті жінка раптом відчуває, що її бажає багато віртуальних партнерів, або невпевнений чоловік перетворюється в гарячого віртуального коханця.

На думку американського психолога Кімберлі С. Янга, автора дослідження “Caught in the Net” (“Спіймані в Мережу”), кіберсексуальний потяг є специфічним підтипом інтернет-залежності. Особливості Інтернету, як комунікаційного середовища, створюють дуже привабливі умови для занять віртуальним сексом і передумови виникнення залежності від цього потягу.

Анонімність електронних зв’язків дозволяє багатьом таємно відвідувати еротичні чати, не боячись бути впізнаним або спійманим “на гарячому” . Зазвичай кібер-залежність починається в чатах, де люди можуть спілкуватися в реальному часі, підписуючись вигаданими іменами. Саме анонімність і приватність відправлених повідомлень можуть стати першими кроками до виникнення кібер-залежності. Жінка, яка відчуває себе самотньою може врятуватися від цієї самотності в різноманітних чатах, де вона оточена безліччю своїх кібер-коханців. Сексуально незадоволений чоловік може трансформуватися в гарячого коханця, за якого будуть битися всі жінки. У той час як сексуальні відчуття будуть підкріплювати початковий потяг, більш потужніший стимул – можливість втечі від реального життя з його постійними стресами, буде заманювати людину у віртуальний світ фантазій.

Значна частка інтернет-адикції в цілому припадає, ймовірно, саме на кіберсекс. Сексуально залежні люди отримують можливість швидко задовольнити свої потреби. Втрачаючи контроль над своїми бажаннями, вони стають їх заручниками. Проте в кіберсексі, на думку дослідників, є і позитивні сторони. Деякі пари використовують його для того, щоб зміцнити свої відносини і привнести до них елемент новизни. Частина людей займаються сексом в Мережі, щоб уникнути зараження венеричними захворюваннями. Багатьма рухає прагнення розширити межі свого досвіду, не побоюючись негативних наслідків.

Втручання машин в сферу людських емоцій може здатися дивним і навіть аморальним. Але тим не менше, за прогнозами вчених, у найближчі кілька років секс в інтернеті стане ще більш поширеним і популярним явищем. Новітні технології тільки прискорять цей процес і зроблять заняття кіберсексом ще більш реалістичним.