Катання на конях – активне і цікаве хобі

На сьогодні почати вчитися верховій їзді можна в кожному великому місті і його околицях. Будь-яка відкрита стайня, кінний клуб або ж іподром – це місце, куди можна прийти і просто поспілкуватися з кіньми, послухати оповідання співробітників про те, як з цими сильними і розумними тваринами правильно звертатися, що знадобитися, щоб навчитися кататися на них, якими саме навичками необхідно буде обзавестися. Також в такому місці відразу ж можна буде поспілкуватися з інструктором, який супроводжуватиме вас при перших декількох поїздках, домовитися про уроки.

Є ряд моментів, які украй необхідно враховувати, щоб верхова їзда стала для вас і корисним хобі, і безпечним. Пам’ятайте, що при усьому можливому доброті і спокої кінь може бути тваринам небезпечним, в основному – за рахунок своїх розмірів і досить значної ваги. Тому не слід сунутися кудись їй під копита, пролазити без налагодження попереднього хорошого контакту під черевом, бігти і здійснювати різкі рухи перед нею.

Дотримуйтеся обережності при роботі з вуздечкою. Пам’ятайте, що важлива частина збруї, гарантуюча можливість управління – трензель – знаходиться безпосередньо у роті у коня, спираючись на ніжні кути губ. Занадто різкі рухи вуздою можуть пошкодити цю частину рота, внаслідок чого тварина випробує занадто вже сильний біль, а навіщо знущатися з нього, чи не так? До того ж, в результаті неправильного управління з надмірним тиском трензеля губи коней зазвичай грубіють, внаслідок чого тварина втрачає можливість швидко і ефективно реагувати на команди їздця. Катання на нім стає справою складною і досить небезпечною.

Що стосується безпосередньо спілкування з кіньми на стайні, яке є важливим елементом захоплення верховною їздою, то і тут є деякі нехитрі правила. Так, якщо ви взаємодієте з конем, який почав вісті себе агресивно або злякано, краще покликати кваліфікованих конюхів. Хто знає, що викликало таку реакцію. Якщо справа у вашій поведінці, то вам вкажуть на помилку. Але цілком можливо, що ця конкретна тварина перенесла захворювання, що позначилося на нім, забилася і тепер страждає від болю, роздратоване чимось абсолютно від гостей стайні не залежним і т. д. В цілому з кіньми рекомендується спілкуватися м’яко, кажучи не дуже голосно. Пригощання – шматки великі яблука, морква, сухарі з житнього хліба – простягати бажано на розкритій долоні. Якщо хочеться тварину погладити, переконаєтеся, що воно бачить вас і ваші рухи, інакше кінь може шарахнутися і вам же зашкодити випадково.

P.S. Конная прогулка в Самаре это очень круто.