Корисні властивості калини

калина

калинаВ теперішній час, люди думають, що якщо рослина не вимагає особливого догляду, значить,не так вона і цінна. Я хочу вам розповісти про калину. Дуже часто її використовують просто для декору. Калина має корисні властивості, які відомі вже не перше століття.

В Україні, калина є символом патріотизму, любові до батьківщини. Калина зображена на вишитих рушниках, оспівується в піснях. Калина зображена на Великому гербі країни. Але мова не про це. Чим же корисна ця ягода, яка цінується кожною хазяйкою?

Грона калини тішать око людині після перших заморозків. Її яскравий колір видно здалеку. На фоні білого снігу вона грає своєю красотою. Після перших заморозків корисні властивості калини проявляються. Вона стає особливо пахучою. Дуже багато вітамінів у калині. Вона не поступається таким лідерам як чорно-плідна горобина і чорна смородина. Калина містить багато вітаміну C, органічних кислот, а лікування, цією чудовою ягодою, приносить не тільки користь, а й робить лікування приємнішим і ефективним.

Калина є найефектнішим засобом у боротьбі з авітамінозом. У дбайливих хазяйок на зиму завжди є перетерта калина з цукром або медом, так зберігаються усі її корисні властивості.

Ще калина є ефективним засобом від поносу, а також відмінним жовчогінними сечогінним засобом. Щоб зміцнити сердечний м’яз велика кількість людей вживають мед з калиною по одній столовій ложці в день.

Але і ця така корисна і смачна ягода має свої протипоказання. Як відомо, гіпотонікам( тим, хто страждає зниженим тиском) вживати калину заборонено. Ця смачна ягода стимулюю роботу нирок і активні органічні складові калини знижують тиск. А от гіпертонікам вживати калину рекомендується, її корисна властивість може замінити пігулки.

Користь калини не лише в ягодах. Корисною є і кора стовбурів і гілок куща. тут знаходиться велика кількість смол, ефірів, глікозидів, які гарно справляються з дерматитами .

Калорійність калини на 100 грам рівна 27 ккал.