Кальян в інтер’єрі

Кальян

Кальян Кальян міцно увійшов до нашого життя з тих самих пір, як мусульманські країни набули статусу всесвітніх здравниць. Повертаючись з Єгипту, Туреччини, Тунісу, напевно, кожен другий привозить заповітний прилад в якості сувеніра. Народившись в Індії, кальян швидко поширився серед усіх ісламських народів.

Нехитрий пристрій є колбою, сполученою шахтою з курильною чашею – чилімом, і що відходить від шахти вище за рівень води трубкою для вдихання відфільтрованого водою диму. Але мова піде не про пристрій і види кальяну. Багато привезених сувенірів так і залишаються припадати порохом на полицях, як візуальний спогад про вдалий відпочинок. І лише небагато власників кальяну перетворюють його на осереддя задоволення, збираючи навколо нього друзів.

Просто так палити кальян за святковим столом, поставивши його серед страв, не цікаво. Вважається, що ставити кальян вище за рівень того, що сидить неправильно. Якщо вже паління і відбувається за столом, то кальян має бути встановлений на підлозі, розташовувати на столі можна лише маленькі кальяни. Взагалі, поєднувати кальян з важким застіллям і алкоголем неприпустимо, але якщо вже хочеться розбавити солодким димом урочистість, є сенс організувати паління кальяну після основного столу, на ситий шлунок, і поєднати з десертами, шоколадом, фруктами і чаєм.

В умовах власного котеджу прекрасною ідеєю стане організація кальянной кімнати, але і в меншому приміщенні можна виділити стаціонарну або легко організовувану зону для кальянной вечірки. Цей невеликий простір стане осереддям затишку і неспішних бесід, в нім можна сховатися самостійно від денних знегод, а можна покликати туди друзів. Інтер’єр такого приміщення витримується в східних традиціях з елементами автентичності.

Основні риси арабського стилю – це відтінки червоного, коричневого, сизо-рожевого і синього, м’які приземкуваті меблі або чохли в підлогу, використання різьблення по дереву, витончені світильники і підлогові вази зі східним орнаментом, велика кількість подушок, важкі штори і балдахіни, обробка текстильних елементів бахромою і кистями.

Арабський орнамент – арабеск – дуже нагадує місцеву каліграфію і є щільним плетінням ліній і рослинних елементів, що повторюється. Для нього характерна майже повна відсутність фону із-за щільності візерунка. Персидський орнамент відрізняє велика образність: його переплетення утворені стилізованими міфічними істотами, листям і каплеподібними плодами. Для нього використовують багатіші фарби, серед яких переважає зелений і синій кольори.

Зовсім не обов’язково купувати дорогі кальянні столики і організовувати шатри. Досить виділити строкатий килим, вигнанець сучасного інтер’єру, зшити власними руками декілька підлогових подушок для сидіння зі східним орнаментом або ж придбати низькі зручні пуфи і встановити в центрі зони приземкуватий столик-піднос, куди і ставитиметься кальян і закуски. Зазар взагалі можна зустріти електронні кальяни http://shishakiev.com.ua/ що люди беруть з собою у подорож або навіть на роботу.

Для прикраси стін, за відсутністю бажання виділяти істотні кошти, можна використати туристичні сувеніри, що удосталь привозяться з арабських країн: пергаменти, карбування, латунні тарілки, обережи і намиста. Витримуючи основні мотиви східного стилю, можна без зусиль організувати навколо кальяну надзвичайно затишний простір, який притягуватиме до себе втомлені душі і стане символом гостинності своїх хазяїв.