Італія – країна емоцій

Pisa

Італія – країна емоцій, пристрасті і кохання. Вона нічим не поступається сусіднім Іспанії та Франції. Туристів там чекає цікава архітектура та яскравий побут жителів.

Мені випало щастя побувати у Північній Італії, провінції Тоскана. За 2 тижні перебування там я запаслась емоціями на рік вперед. Отож почнемо нашу маленьку віртуальну подорож Тосканою.

Чертальдо (Certaldo). Місто наскрізь пронизане вузькими звивистими вуличками, бруківка на яких збереглась ще з давніх-давен. З обох боків вуличок знаходять величні кам’яні будинки, яких не зважаючи на історичну цінність щасливо живе місцевий люд. За цими будинками заховані неймовірно привабливі внутрішні дворики, які немов переносять тебе у Середньовіччя. До речі, кожного літа влада даного міста організовує Середньовічний фестиваль (Mercantia). Під час даного дійства всі одягають спеціальні костюми тієї епохи і ведуть середньовічний образ життя (навіть гроші можна обміняти на старовинні). Іншою особливістю цього містечка є те, що це мала Батьківщина Джованні Боккаччо. Тут є його будинок (Casa del Boccaccio), в якому знаходяться музей і навчальний центр. Також це містечко славиться своїм палацом Palazzo del Vicario – багато пишних залів, гнітючі тюремні камери, судові зали та багато інших цікавих кімнат.

Сан Джіміньяно (San Gimignano). Це місто схоже на Чертальдо, але більш старе і більше. Місцеві жителі називають його «Місто веж», оскільки раніше їх там було аж 72. Проте до сьогоднішнього дня їх залишилось всього 14. Причиною їх знесення стало те, що вони були вищі за побудований у Флоренції собор Санта Марія дель Фьоре. Тут я вперше скуштувала справжнє італійське морозиво – смакота ще та, важко підібрати слова, щоб описати!

Флоренція (Firenze). Одне з найбільших міст, яке я відвідала в Італії. Місто-музей, яке часто називають батьківщиною італійського Ренесансу та «Афінами Італії».

Firenze

Santa Maria dell Fiore – величний собор, будівництво якого тривало з 1296 по 1436 роки. Його висота 153 метри. Якщо піднятись на верх собору, під самий купол то можна побачити неймовірної краси вигляд на Флоренцію. А якщо підняти голову і подивитись на купол, то не важко помітити величезну тріщину у ньому, якій уже немало років.

Santa Maria dell Fiore

Palazzo Pitti, що відомий своїми садами Giardino di Boboli – декілька гектарів акуратно підстриженої зелені, з фонтанчиками, рудими котами та чарівними будиночками. Закручені трав’янисті лабіринти, палац – витвір мистецтва і вигляд на місто – причини, щоб сюди прийти.

Giardino di Boboli
Giardino di Boboli

Відвідавши площу Мікеланжело ви зможете зробити чарівні фотографії міста з висоти.

Базиліка Сан Лоренцо – одна з найстаріших церков Флоренції. Збудована була у 393 році і була реконструйована всього двічі. Базиліка славиться витворами мистецтва, які знаходяться в ній (роботи Мікеланджело та Вероккіо), а також тут поховані майже всі представники роду Медичі.

Галерея Уффіці відома роботами великих майстрів, таких як Мікеланджело, Да Вінчі, Донателло, Рафаелло, Ботіччелі.

Palazzo Vecchio – ратуша Флоренції. Був збудований у 1299 році як урядова будівля і залишається таким по сьогоднішній день. При вході до неї стоять статуї Давида та Нептуна. ЇЇ внутрішній двір був прикрашений малюнками Відня, Лінца та Граца на честь одруження Франческо І де Медічі та Іоанни Австрійської. В ратуші є декілька різних залів, які відрізняються своєю тематикою. Також в колекції музичних інструментів Palazzo Vecchio є скрипки Страдіварі.

Ponte Vecchio – відомий старий міст через ріку Арно. Це єдиний міст у Флоренції , який зберіг свій початковий вигляд і стоїть на тому ж місці, де був побудований. Його особливість є те, що з боків він затиснутий жилими будинками та ювелірними крамницями.

Piazza della Repubblica – площа, яка знаходиться на місці колишнього гетто. Тут знаходиться багато кафе, де люблять зустрічатись письменники та актори, а також атракціони, які можна відвідати з дітьми.

Pisa

Піза (Pisa). Одне з найбільш відомих міст в Італії завдяки свої «падаючій» вежі. Насправді вежа більш похилена, ніж на фотографіях і дивитись на неї збоку справді страшно, бо здається що от-от вона опиниться на землі. Варто подивитись на Баптистерій Сан-Джованні, що має золоту стелю. І цікаво відвідати Пізанський собор. Всі ці визначні місця знаходяться поруч і становлять Площу чудес. Цей комплекс був внесений у список всесвітньої спадщини ЮНЕСКО у 1987 році.

Сієна (Siena). Найбільший сюрприз моєї подорожі. Насправді ніколи раніше не чула про це місто, але за порадою друзів вирішила поїхати подивитись. І не пожаліла. Тому що там дуже гарно і цікаво. Перш за все вражає Сієнський собор – загальновизнаний еталон італійської готики. Головна традиція міста, яка є центром життя міських жителів – Паліо (це не що інше, як щорічні скачки). Місто ділиться на «контради», що є своєрідними комунами. У кожної є свій герб, самоврядування та коні. Деякі контради між собою дружать, деякі ворогують. Щороку вони влаштовують скачки та змагаються на Piazza del Campo. На ній є спеціальні ворота, через які виходять переможені, щоб не бачити як тріумфують переможці. Перед кожними скачками коней освячують в церквах. Сучасна Сієна – центр освіти, практично половина жителів є студентами.

Siena plowa

В завершення можна сказати, що Італія – це піца, морозиво, кава маленькими порціями, паста, неймовірна кількість мопедів та мотоциклів, вузенькі вулички на яких дивом примудряються роз’їхатися автобуси, хороший шопінг, надзвичайно приємні люди, красиві жінки, романтичні чоловіки, розмальовані асфальти, вино, оливки, кафешки на кожному кроці, сонце, море, зелені пагорби, чарівне небо, солодощі і багато інших захопливих речей, які ви неодмінно помітите під час своєї подорожі.