Історію переписують. Нишком

Міністерство Освіти України вирішило утилізувати старі шкільні підручники з історії, які начебто (ха-ха) зносилися і обшарпалися (ага-ага, менш як за п”ять років). Офіційно запевняють, що зміст жодним чином не змінюють. Хоча, як виявилося, у підручнику з історії України для 5-го класу (інших переглянути не встигли) зник президент Ющенко як такий разом із “його” Помаранчевою революцією (жодної згадки).
У словосполученні “штучний голод” зник прикметник “штучний”; зникли фотографії таких діячів як Шухевич, а на їхнє місце “орденоносно” повернулися кати українського народу і таке інше.
У міністерстві стверджують, що це не більше як “авторські правки”. На запитання тих поодиноких журналістів, чиї видання (чи канали) дають добро на цю стрьомну і небезпечну зараз тему відповідають неохоче або не відповідають зовсім. Виправлені рукописи підручників показувати відмовляються (загального тиражу поки що немає).
Цікаво пройтися по українських школах і поцікавитися чи всі “застарілі” підручники вже утилізували.

Редакція інтернет-журналу МОЛОДІ не підритмує такі маніпуляції історією з боку влади. Сучасне українське покоління та його нащадки має знати справжню історію своєї держави, а не переписану за вашими вподобаннями. Все одно правди не приховати!

Засновник інтернет-журналу MOLODI. Життя ламає нас по дорозі кудись та все буде файно і зашибісь. Намагаюсь уникати сірості і стандартності, створюючи щось своє. Ще з дитинства люблю наше – українське.
 • казкар незнайко

  Оце справді актуально!! – п’ять з плюсом!

  Історія це, як відомо, шльондра, що стелиться під тих хто її пише, так що нема чому дивуватись.
  Історія – фундамент ідеології. Ви не зможете хвалити вождів(пролетаріату), коли в історії хвалять царів.
  Ідеологія потрібна для об’єднання народу для виконання однієї мети – відбудова держави, захисту чи агресії, в загалом, того що потрібно керівництву.
  А що потрібно?
  Для чого цей фундамент перешивати наново, щоб потім нічого не робити?
  Варіанти два – або почнеться щось нове, або продовжиться старе :)
  Нове – це наприклад почнуть відновлювати засади соціалізму і рівності, на основі яких ініціюють відродження науки, економіки, армії, рівня життя і це купа гарних слів (я дуже в це надіюсь)
  Старе – продовжать народ розкидати по різні боки Дніпра.
  Нагадаю що при “Ю” УПА стала героїчною і вандали почали безсоромно нищити
  пам’ятники діячам СРСР (які б вони не були. Німці наприклад не нищать радянські пам’ятники, бо це варварство), перепис історії доречі також мав місце після майдану.
  Тепер же герої УПА стануть ворогами, а майдан збіговиськом і т.д.
  І в принципі це все норм (я про переписування), це така закономірність, яку пояснює перша приказка мого занадто короткого коментаря. Але мені прикро, що завдяки таким от ривкам то на Схід то на Захід, в Україні все більше і більше українців ненавидять один одного без належних на те причин.
  Прикро що більшість як то кажуть “вместо думать головой, решают задницей идеологии” (пардон за російську)
  Тому думайте головою ті, хто кричить смерть москалям, чи бандерлохам, хто не знаючи одного хвалить інше. В нинішній час, в час перемін, історія змінюється часто і читати між рядків стає доволі просто взявши до рук історії СРСР і України. За нашу незалежність вона декілька разів переписувалась – знайдіть там те що не показують на люди.
  Порівнювати можна лише різні речі.
  Любіть Україну, поважайте українців і знайте хто ви.

  Пардон за надмірну лаконічність.

 • Тарас

  Чомусь в Англії ніхто не переписував історії. Ніколи. І для кого це нормально? В нашій веселій країні – це нормально вже.

 • Cat)

  Суки….!(вибачте за не цензурну лексику)
  Ех….

 • Чомусь в Англії ніхто не переписував історії. Ніколи.

  Ніколи не кажи ніколи. Англійці англійську історію може не переписували. Але!

  Спеціально для Євросоюзу були (успішні та не дуже) спроби написати європейську історію, як замінник національних! (Норман Дейвіс 1993) Може ці спроби і тривають.

  Але англійці могли переписувати ірландську, шотландську, і ще мало чию історію.

  Гляньте лише в якісь обговорення, наприклад про Ірландців на вікіпедії: http://en.wikipedia.org/wiki/Talk:The_Troubles/Archive_23#Shocking_omission

  Це звісно не епічний конфлікт: http://ru.wikipedia.org/wiki/Обсуждение:Украинская_повстанческая_армия, але трохи схоже.

 • Тарас

  ту статтю про Ірландію міг написати ірландець, а вони хочуть бути незалежними, хоча в їх крахні нема нічого (вироьництво мінімальне) і Англія вкладає власні гроші в ту ІРланію, як і в інші 2 країни Британії. В Австралії, наприклад, Англія досі вирішує певні питання і їм добре там усім.

 • Соняшник

  історію України раджу вчити по Грушевському, його наврядче хтось наважиться переписати))

 • щойно поміняли владу тут і історію переписують
  та я впевнений що люди які шукають правду таки знайдуть її