Історія створення компасу

компас

компасКомпас представляє собою механічний пристрій, що має магнітну стрілку, яка може вільно обертатися в площині. Під впливом земного магнетизму стрілка може уздовж магнітного меридіану займати певне положення.

Компас винайшли в Китаї ще у ІІІ столітті до нашої ери. Древній компас був зроблений з магнетиту і нагадував форму розливної ложки. Компас мав опуклу частину кулястої форми та тонкий держак.

Опукла частина була досконало відполірована. Компас встановлювали опуклою частиною на рівну дерев’яну поверхню таким чином, щоб держак міг повиснути над пластиною і не торкатися її. В свою чергу «ложка» повинна була вільно обертатися навколо осі опуклої пластини. На пластині були викарбувані зодіакальні знаки, які позначали відомі на той час країни.

Саме цей компас став основою для створення нових моделей компасів. Тисячоліттями компас допомагав людям знаходити правильний шлях, допомагав мореплавцям визначати сторони світу і знаходити рідну землю. Маючи компас, людина завжди зможе знайти потрібну дорогу.

P.S. В наше время компас почти не используется, точно также как многие вещи потеряли свою ценность. Так например наручные часы которые можно купить в интернет магазине часов больше являются имиджевой вещью.