Іпотека – можливості та проблеми

Іпотека

Іпотека Іноді бувають ситуації, що подружжя взяли іпотеку, але через час вирішили розлучитися. При цьому не оформлявся шлюбний контракт. Тому виникають питання про те, як поділити іпотечну нерухомість. Звичайно, найбільш вигідний спосіб – йти мирним шляхом.

Житло при розлученні має ділитися порівну, відповідно до Сімейним кодексом. Однак це діє, якщо майно подружжя придбало в офіційному шлюбі. Якщо ж шлюб цивільний, то права відносно квартири або будинку є лише у цивільного чоловіка, на якого оформлено житло.

Якщо є проблема іпотека і розлучення , тоді слід звернутися до суду, якщо подружжя готові погашати позику після розлучення, проте хочуть оформити на себе половину квартири. Далі треба надіслати рішення суду (копію) в банк, приклавши супровідний лист, написаний у вільній формі. Якщо є діти, тоді більше 50% частки права власності дістається чоловікові, з яким вони залишаються. Крім того, суд може розділити і платіж по кредиту.

Розлучення не є приводом для затримки платежів. В іншому випадку банк ініціює реалізацію квартири і продасть її на аукціоні. Після утримання належних платежів банк поверне залишок грошей позичальникам. З аукціону квартиру продадуть за низькою ціною, всі витрати будуть покриватися коштами від продажу квартири. Тому подружжя отримають набагато меншу суму, ніж при самостійній реалізації нерухомості.

Якщо кредитна установа дозволить вам самостійно реалізувати іпотечну квартиру, тоді треба знайти покупців, які погодяться заплатити банку аванс, тобто суму, яку повинні подружжя. Для здійснення подібної схеми краще звертатися в агентство нерухомості, адже воно погасить кредит власними коштами, а потім організовує продаж вашої квартири. Залишок суми ви отримуєте готівкою.

Коли існує можливість дострокового погашення, краще скористатися цим і після ділити квартиру. Якщо банк не дозволяє продати нерухомість або погасити кредит достроково, доведеться чекати, поки закінчиться термін кредиту. Також один з колишнього подружжя може відмовитися від квартири, але тоді другий повинен бути готовий виплатити всі борги по іпотеці. Тільки в цьому випадку банк дозволить реалізувати такий варіант. Отримати більш детальну інформацію можна у фахівців, що займаються даним питанням.

P.S. При капитальном строительстве или ремонте проводится процедура так называемое согласование проекта планировки территории в ходе которого определяются границы участка, характеристики и развитие структуры объекта.