Як відкрити фірму таксі? Ради підприємцю початківцю

таксіПослуги таксі – одні з самих затребуваних у будь-якому місті. Час – найвища цінність для людей, тому вони охоче користуються послугами тих, хто дозволяє економити дорогоцінний життєвий потенціал. Відкрити фірму таксі – хороший варіант початку власної справи як для тих, хто вже займається нелегальним приватним візництвом, так і тих, хто доки ще не має ніякого відношення до перевезень. Організація будь-якої компанії повинна розпочинатися із складання бізнес-плану. Служба таксі – не виключення.

Зразкова схема дій:

1. Передусім треба визначитися з формою служби, яку передбачається організувати. Мабуть, найкращим варіантом для початкуючого легального таксиста буде “диспетчерське таксі”. Розпочинати відразу із створення фірми класу “Люкс” для обслуговування Vip-персон і особливо урочистих заходів з використанням престижних марок машин навряд чи буде доцільно.

2. Необхідно вибрати організаційно-правовий тип підприємства (ТОВ або індивідуальне підприємництво, наприклад) і оформити компанію. Це дуже важливий момент. Не треба забувати, що від форми підприємства залежить сума, яку доведеться виплачувати державі в якості податків.

3. Треба розрахувати потребу в автомобілях і найманих співробітниках. Як показує практика, успішна робота в цій сфері вимагає наявності свого власного парку машин – бажано не менше 50% від загального числа. У штаті мають бути також водії з власними автомобілями. У подальшому число машин може збільшуватися – залежно від результатів роботи.

4. Потрібно буде скласти схему функціонування фірми. Стандартна виглядає зазвичай таким чином:

  • клієнт замовляє таксі по телефону служби;
  • диспетчер фіксує дзвінок і відмічає координати клієнта;
  • ці дані передаються водієві, який має можливість зробити послугу;
  • водій виконує замовлення, доставляючи клієнта в потрібний пункт і отримуючи з нього плату.

5. Перш ніж відкрити фірму таксі, дуже корисно проаналізувати місцевий ринок відносно цього проекту. Це означає – зібрати вичерпну інформацію про конкурентів, досліджувати можливі методи просування послуги (в першу чергу за допомогою реклами, яка повинна відбивати вигідні для клієнта умови і розцінки). Наприклад на сьогодні joker-taxi – найкраще таксі міста Києва тому можна перейта на їх сайт та подивитись інформацію про послуги, тарифи та ін.

6. Зрозуміло, потрібно буде придбати усе устаткування, яке використовується при роботі служби таксі. Це, передусім, автомобілі, радіостанції і таксомотори. В якості додаткового устаткування використовуються облаштування навігації і стеження за транспортом, ПЗ для центрального комп’ютера. Його можна придбати і дещо пізніше, коли створена компанія почне приносити достатній доход.

7. Необхідно прорахувати усі фінансові показники з метою визначення зразкового терміну окупності справи. Досвід функціонуючих служб показує, що за умови наявності власних машин вимагається приблизно близько 1,5 року на повернення витрачених засобів. Якщо орендувати транспорт і наймати водіїв з власними авто, термін окупності знизиться.