Інтерв’ю з настоятелем Св. Стрітенського храму УПЦ Київського Патріархату

протоієрій Павл НайденовІнтерв’ю з протоієрем Павлом Найденовим, настоятелем Св. Стрітенського храму Української Православної Церкви | Київського Патріархату.

У такий скрутний для України час якою, на вашу думку, є роль церкви?

Завдання Церкви завжди незмінне незалежно від епох і країн: приводити людей до Царства Небесного.

Духовні наслідки війни очевидні – чимало військових повернуться додому з потребою відновлення внутрішніх сил і з бажанням подолати страшні спогади пережитого. Яким чином суспільство і Церква зокрема можуть долучитися до подолання цієї душевної кризи?

– Царство Боже, за словом апостола, це – “праведність і мир, і радість у Святому Дусі”. Депресія, страх, гнів- це наслідок втрати душевного миру. Тому Церква має проявляти особливу опіку над воїнами АТО та постраждалими внаслідок війни мирними жителями. Крім гуманітарної допомоги, необхідно надавати допомогу духовну- молитвою, настановами, словами втіхи, богослужінням. Адже тільки у Бога струджена і знеможена людина може знайти заспокоєння.

Як ви, усвою чергу, долучаєтеся до допомоги на сході країни?

– Наша церковна громада постійно збирає гуманітарну допомогу для військових, у храмі стоїть скринька для пожертв на армію, крім того робимо маскувальні сітки, сухі концентрати супів та інше. Регулярно (приблизно 2 рази на місяць) я з ще одним священиком ідемо в зону АТО- доставляємо туди зібрану допомогу, спілкуємось з військовими, відправляємо богослужіння, сповідаємо… Тобто, намагаємось надавати опіку не лише матеріальну, а й духовну.

Чи усі прихожани підтримали українську армію?

– Я не помилюсь, якщо скажу, що у нас на Київщині українську армію підтримують 99% населення. Наші прихожани, звичайно теж, оскільки наша Церква Київського Патріархату є українською не тільки за назвою, а й по суті.