“Інтернет речей” допоможе світовій економіці врятуватися від стагнації

Інтернет речей

Уявіть собі, що ваш тостер, холодильник і кондиціонер підключені до інтернету. Мало того, побутові прилади активно комунікують з людьми і один з одним. Фантастика? Зовсім немає! Це – наше найближче майбутнє, ім’я якому – “інтернет речей”. Розвиток подібних технологій не лише зробить буденним “розумні будинки”, що включають в передпокої світло і кавоварку, коли хазяїн під’їжджає до свого житла з роботи, але і дасть світовій економіці такий необхідний поштовх. За розрахунками працюючого в США Інституту прогресивної політики, глобальна вигода від появи “інтернету речей” в найближче десятиліття складе від $2, 7 до $6, 2 трлн.

МВФ прогнозує, що найближчими роками в розвинених країнах економіка буде рости ледве-ледве. Так, наприклад, в країнах Європи зростання складе 1,7% ВВП, в США –  2%, а в Японії – 1,2%. Занадто мало, щоб підтримувати соціальні зобов’язання перед старіючим населенням, а також інвестувати в освіту, інфраструктуру і фундаментальні дослідження. Експерти вважають, що “інтернет речей” дозволить серйозно збільшити ці показники. До 2025 вклад “інтернету речей” в економіку США може скласти до 5% ВВП.

Як вважає автор дослідження економіст Майкл Мэндел, якщо класичні інтернет назавжди видозмінив інформаційну індустрію, то “інтернет речей” зробить революцію в промисловому виробництві. Компанії зможуть за допомогою різноманітних пристроїв робити збір і аналіз величезних масивів інформації, що поведе до підвищення ефективності виробництва. У доповіді вказано, що незабаром можуть виникнути цілі “розумні фабрики”.

На жаль, в прогнозі мало прикладів подібних технологій, вже втілених. Із вже існуючих описані сміттєві баки BigBelly Solar, самостійно визначальні, наскільки вони повні. Служба вивезення сміття, аналізуючи отримані від баків дані, може розумніше планувати маршрути машин, зберігаючи час і паливо. Дрібниця, але приємно.

Навряд чи потенціал “розумного інтернету” буде реалізований відразу. Головна перешкода тому – дорожнеча впровадження. Щоб адаптувати виробництво до епохи “інтернету речей”, знадобляться величезні інвестиції. Враховуючи інерцію бізнесу, це може стати проблемою. Проте коли процес почнеться, зупинити його буде вже неможливо!

Источник: экономические новости мира и Украины.