«Інтелігентність» громадян України

Де вона? Де вонааааа? Агов? Де та інтелігентність громадян України, про яку стільки говорили й писали наші предки?

Їхала нещодавно в поїзді, де стався конфлікт між моєю компаніє та провідницею. Не буду переповідати всю історію, хоча погоджусь, в дечому були не праві й ми. Але! Провідниця вирішили не заморочуватись, вирішуючи проблему мирним шляхом. Й не вважала за потрібне вислухати нашу точку зору, нормально поговорити та знайти компроміс. Її поведінку можна характеризувати, як «класичну-радянську». Вона ж «керівництво», навіщо їй щось пояснювати та доводити нам? Всі прохання посилатись на законодавчі норми завершувались виголосами «я вам сейчас покажу закон», а про розпускання рук, образи та погрози, які вона собі дозволяла, я взагалі мовчу! І ми хочемо називати себе цивілізованим сучасним суспільством? Ну-ну.

Поїхали далі. Молоді хлопці пішли на «суботнік», сумлінно прибирали територію, намагались все зробити як найкраще. Жінка, яка керувала всім цим – представник міської влади, дуже здивувалась їхньому ентузіазмові – «Хлопці, ви ж не забувайте, вам за це гроші не заплатять!» Тобто, вона сама й не дуже розуміє навіщо молодь дійсно старається, а не просто імітує діяльність для заспокоєння власної совісті або ще чогось. Насправді все просто – вони прибирають не тому що хтось примусив або за це грошей дадуть, а тому що це наша земля, наше місто, наші галявини та дороги. Ми ж тут живемо та ходимо, а не хтось інший. А для звичайних перехожих їх справа взагалі була чимось незрозуміло-нереальним. «Ви що, дурні?»… Така реакція мабуть дуже мотивує. Що тут скажеш?

Ще один приклад. Вішали ми оголошення в університеті. Звичайну афішу фестивалю, нічого кримінального та аморального. Прибігла прибиральниця, почала кричати, не побачивши жодної реакції на свої слова, почала зривати всі оголошення, в тому числі й ті, що висіли там протягом довгого часу, насмітила й побігла геть. Результат її дій – сміття на підлозі, яке їй й доведеться прибирати, молодь не дізнається про неординарні події та заходи, зіпсований настрій в обох сторін. Цікаво, як це називається та навіщо робиться? Це ж університет. Студенти мають право на інформацію, на повноцінний інформаційний простір, наповнений повідомленнями на різну тематику. А замість цього отримують голі стіни, в яких і знань нормальних не дають, і можливості прочитати про щось корисне та цікаве, що відбувається поза межами вузу.

І таких прикладів сотні. На таких людей постійно наштовхуєшся – в транспорті, в кафе, в магазинах. Їх поведінка просто не зрозуміла для мене. І вони називають себе свідомими інтелектуально-розвинутими громадянами, а нас – розбещеною молоддю. Просто нема слів…

Анастасія Печериця

Журналістка, активістка, громадська діячка і просто мрійниця. Життя з усіх сторін пронизане нитками цинічності, але серед тих ниток, які до речі також мають цілковите право на існування, вплетені сонячні квіти ніжності та добра
 • не дивує навіть.

 • Тарас

  СС, От те, що не дивує, то погано. Значить вже остаточно звикли до такого хамства.

 • ukrainian

  як казав класик, кругом одні підараси.

  насправді, культура і освіта українських людей на дуже низькому рівні. згоден з автором. що тут говорити, якщо 40 % населення – це біомаса, яка голосувала за цього президента.

  і ще. жорстока іронія в тому, що левова частина неосвічених і неадекватних людей, з абсолютно атрофованим мисленням – це люди старшого віку. серед молоді все більш-менш, хоча і не зовсім так, як хотілося б. а хотілося б розуму, ерудованості й нового світогляду (позаяк, молодь з”являється тоді, коли з”являється новий світогляд).

 • так, Тарасе, звик. але, не зважаючи на це, не спиняюсь алармувати.

 • Тарас

  Не спиняйтесь! Коли кожен почне змінювати себе, то інші навколо теж підтягнуться до змін.

 • “якщо 40 % населення – це біомаса” – лише 40? оптимістично ;) насправді воно близько 95%

 • G3D

  Да, ты прав. Я действительно уверен, что ты тот самый, кто уловил «мессадж». Но почему тогда я смотрю на тебя как на говно ?
  А разве ты смотришь на людей по-другому? © FreeMan

 • Діанка

  Все ніби так. Та наша молодь така ж. Ми всі такі. І кожен ховається за фразою “такий вже менталітет у нас”. То не менталітет. То внутрішня гнилизна, байдужість, тупість.. навіть не знаю як ще назвати…
  Наше покоління (я зараз кажу про більшість) відноситься з не належною повагою до людей старшого віку. А вони ж для нас створили і будували цю країну. Елементарний приклад – я за останніх роки 2 ще жодного разу не бачила, щоб особа чоловічої статі поступилась місцем у транспорті літній жінці чи чоловіку, вагітній жінці чи жінці з дитиною, просто дитині. Ні, вони роблять “морду кіріпічом” і відвертаються у бік. От так і живемо “мордою кірпічом”, не розуміючи один одного. Їхнє покоління не може зрозуміти нас (вільних, креативних, яскравих, не заляканих), а ми – їх.

 • Діанка: я поступаюся :) але, по-перше, доказів в мене нема, а по-друге я рідко користуюся маршрутками. Ужгород місто маленьке :)

  Це не менталітет, це проблема виховання. Сучасні “вільні”, “креативні”, “яскраві” та “незалякані” не винуваті в тому що їх батькам займатися своїми дітьми зовсім нецікаво. Або нема можливості. Але тоді постає питання – презерватива не було під рукою, чи що? Так що.. Які батьки такі і діти.

 • Діанка

  Moonlight Rambler, цілкос погоджуюсь на раухонок “Які батьки такі і діти”.

  п.с. я теж поступаюсь)) просто знаю як важко з маленькою дитиною стояти в маршрутці. І завжди згадую про свою бабусю, коли бачу стареньких)
  тільки раз хлопець поступився мені місцем у переповненій маршрутці) і це при тому, що виходили ми на одній зупинці)

 • Щодо класично-радянської моделі поведінки, то зараз ми якраз до цього повертаємось. і всі миттакі будемо. Якщо зламаємось.

 • Радянська модель поведінки це не так вже й погано :) Інша справа що тоді був стримуючий фактор в вигляді Партії :) Ось народ і дурів менше. А як цього не стало, то мішок і увірвався.

 • Не сперечаюсь. Та й за Радянського Союзу хоч якась дисципліна була…

 • Юрий Сhel

  Мене більш вразила фраза з коментаря
  “Які батьки такі і діти” – стосовно того чому молодь нині така не вихована
  Ви нічого не забули???
  крім батьків ми всі виховувались навчальними закладами, вулицею і ЗМІ…
  Чи може я помилився?

  …)