Інша сторона медалі

За матеріалами польської газети

„ Wiedza i ?ycie” 2000, nr 9

З давніх-давен люди використовували різні методи і засоби аби отримати переваги над суперником. Але в Давній Греції та Римі ті методи були трішки іншими, ніж сьогодні. Люди вважали, якщо з’їсти серце лева, то станеш таким сильним, як лев. На даний момент нічого не змінилося, просто методів побільшало і вони стали жорстокішими. Світ знайшов інші виходи із складних ситуацій. І такі речі як наркотики стали нормальними явищами.         « Це ж ефективніше!»– в один голос говорять тисячі людей у світі ( і не простих людей, а спортсменів).

І де ж тоді правда? Якщо найсильніші і найздоровіші ( на перший погляд) люди планети говорять так.  А правда одна, як і у доісторичні часи, виживає найкращий ( у нашому випадку, я би сказала, найхитріший).  І всі спортсмени це прекрасно знають, як і знають те, що у спорті досягти своєї цілі можна двома способами:

  • Бути сильним і витривалим фізично, швидким, стійким психологічно. Для чого необхідно: постійно тренуватися, дотримуватися дієти, тренуватися психологічно.
  • Відомо також, що досягти бажаного результату можна вживаючи різноманітні фармацевтичні препарати. Це велика спокуса, адже не роблячи нічого – ми маємо очікувану медаль.

Насправді допінг зараз став невід’ємною частиною сучасного спорту.  Наркотичні речовини є різні. Але чи можна ставити на вагу, які шкідливіші? Думаю, що ні, адже і ті, і інші дуже небезпечні для здоров’я.

Виникає лише одне запитання: «Чому?». Чому молоді, талановиті люди вирішують приймати допінг? Це закон спорту? Ні, зовсім ні. Це закон життя, коли усі думають, що мета виправдовує методи. Адже найчастіше впливають на таке рішення матеріальні речі: медаль, публічна думка, грошові нагороди.

Але це тільки частина правди. Серед спортсменів світового класу було проведено опитування, яке мало прояснити їхнє відношення до вживання допінгу. Результати вразили всіх . Понад 50% спортивної еліти виразило згоду на вживання  субстанції, яка допомагала би вигравати золоті медалі. Незважаючи на те, що приймання препарату може викликати проблеми зі здоров’ям,і  навіть смерть.

І як тут можна говорити про етику в спорті? В такій ситуації не залишається нічого, як почати вводити певні правила, що і зробив  Міжнародний Олімпійський комітет, заборонивши вживання допінгу. А не покірливих спортсменів чекає дискваліфікація або взагалі закінчення спортивної кар’єри.  Це відомо всім, але не всім відомо те, що разом і початком вживання наркотиків кар’єра спортсмена потихенько починає підходити до кінця.

Ви ще досі думаєте, що за золотою медаллю спортсмена криється лише радісна посмішка?  Тоді Ви глибоко помиляєтесь!