Інформаційне забруднення (звучить нудно, але це не так)

Інформаційне забруднення

Інформаційне забрудненняТеперішнє сьогодення сповнене інформаційного сміття. На кожному кроці ми можемо зустріти рекламний шлак, який заповнює кожну щілину нашого життя. Всюди, куди б ми не пішли, нас переслідує реклама. Вона ніколи не зупиняється, не має вихідних та обідніх перерв. І саме реклама несе нікому не потрібне інформаційне сміття.

Сучасна реклама не просто втрачає свою первісну функцію розповсюджувача комерційної інформації, але й поступово перетворюється у могутній соціальний інститут, який керує суспільними відносинами. Ставши частиною нашого життєвого простору, реклама постійно поновлюється, пропонуючи споживачеві не тільки готові ідеї, але й готових персонажів, стереотипи, іміджі, за зразками яких увесь цивілізований світ будує свою поведінку.

Не можна не згадати і про пропаганду, завданням якої є вплив на суспільну думку. Пропаганда зазвичай розповсюджується через засоби ЗМІ, а так як люди проводять багато часу біля телевізорів та комп’ютерів, у них формується обраний результат суспільної думки. Ось гарний приклад: сьогоднішня ситуація з Росією. Інтернет кишить постами та статтями про політику, які пропагують  те чи інше ставлення читачів до обговорюваної теми. Війна заполонила весь простір телебачення та мережі. І народ те все читає. А відомо ж усім, що ми дуже легко ведемось на всілякі провокації та фокуси. От з нами і граються хитрюги–рекламщики. «Запостили» на популярному «пабліку» в Вконтакті неправдиву інфу про Майдан, повставляли туди красномовні російські словечка, понапихали «оригінальних» цитат та фактів – ось тобі й готовий смерч, який змете усе на своєму шляху й змусить людей сваритися, кричати й бризкати слиною в спробах переконати опонента в своїй правоті. Адже відомо, що війни розпочинають не народи, а окремі постаті. А війну, яка легко розпалюється, дуже важко припинити.

Але конфронтація з Російською Федерацією – це лише «вершина айсбергу». Взяти навіть того ж «Фізрука» – сучасний мегапопулярний серіал з Нагієвим у головній ролі. Хіба не сочиться реклама про нього з усіх шпарин інтернету? Всі обговорюють цей серіал, захоплюються ним – майже легенду зробили. Хоч там цікавого нічого немає. Абсолютно. Просто ще один шлак російського телебачення. Але режисери зняли класну рекламу про «Фізрука». Вони зробили її  цікавою та смішною. А як я вже написала, людей дуже легко обдурити гарними яскравими картинками. Скільки серіалів, фільмів та мультиків вийшло у світ, і наскільки вони всі переоцінені. А все через круту рекламу, через піар, через зайву інформацію, яка тільки задурманює людську свідомість.

Тобто, я хочу сказати, що реклама, пропаганда та інша подібна нісенітниця – останні речі, на які потрібно звертати увагу і до них прислуховуватися.  Інакше ви загрузнете в трясовині брехні, недостовірностей та підкупів. І більше ніколи не «відмиєтесь» від інформаційного забруднення у ваших головах.