Що таке інфляція?

інфляція

інфляціяІнфляція – це, мабуть, найбільший спокуса щодо грошей в сучасному світі. Інфляція – це обман, який чинять урядом. Сьогодні гроші вже не символізують золото або срібло і не мають самостійної цінності. Це гроші за угодою, вони друкуються за вказівками уряду і є цінністю тільки до тих пір, поки люди їм довіряють.

Той факт, що гроші сьогодні знецінюються стає вирішальним, коли уряд допускає інфляцію, тобто друкує грошей на суму, що перевищує ту, яка забезпечується матеріальними цінностями. Уряд може це зробити з різних причин. Часто різні групи людей, керуючись власними інтересами, вимагають урядового фінансування. Політикам важко встояти перед цими вимогами, і вони бояться постійно підвищувати податки, щоб їх задовольнити. Найлегше рішення – це взяти грошей у борг і на час полегшити тягар боргів шляхом інфляції грошових запасів.

Герберт Шлоссберг пише з цього приводу наступне: «Коли ми розуміємо, що з точки зору економіки немає ніякої різниці між повінню країни фальшивими грошима і грошима, надрукованими абсолютно офіційно, тоді ми починаємо осягати природу сучасної інфляції». Отже, інфляція – це вид крадіжки. Коли людина обмінює якусь реальну цінність на гроші, інфляція точно так же забирає в нього гроші, як і грабіжництво на великій дорозі. За словами Шлоссберг, «прямий грабіж всім очевидний, а економічний злочин, який призводить до того ж результату шляхом обіцянки грошей, зрозуміло не всім. Між тим, мотиви і результат тут одні й ті ж ».

Сенс інфляції зазвичай спотворюється: про неї говорять як про підвищення цін, що насправді є лише одним з її наслідків. Підвищення цін на нафту – це ще не інфляція. Само по собі це може привести до того, що споживач буде змушений витрачати менше грошей на інші товари та послуги. Нажаль реальная экономика країн що розвиваються майже неможлива без інфляції, що часто їх супроводжує.

Найчастіше найбільшими боржниками є уряди, які й виграють від інфляції. При цьому борг уряду зменшується, але це завдає шкоди доходам народу. При інфляції втрачають ті, у кого доходи фіксовані (як наприклад, пенсіонери), хто не має доступу до нового потоку грошей, що вливається в систему, і ті, у кого є капітал. Для останніх наслідки інфляції найсерйозніші.

Гроші повинні існувати як фактор матеріального добробуту народу. Не гроші розбещують людини, а жадібність, заздрість, жадібність і погоня за наживою. Таким чином, цілісність характеру людини в кінцевому підсумку визначить і його економічне становище.