Індіанці Майя користувалися каналізацією

Індіанці Майя

Досліджуючи культуру та побут стародавньої цивілізації майя, археологи виявили той факт, що індіанці вже у той час вміли будувати водопровід під тиском. Коли науковці проводили розкопки в місті Паленке, вони знайшли залишки неймовірної водопровідної конструкції. На відміну від звичайного водопроводу, який будувався горизонтально, ця конструкція зроблена під кутом. При чому кінці конструкція значно звужуються.

Археологи встановили, що метою цієї конструкції було надання тиску для відтворення фонтану. Висота такого фонтану могла досягати шести метрів.

На думку експертів, стародавні майя використовували такі конструкції для обладнання туалетів зі змивом у палацах правителів. Досить кмітливі виявилися ці Майа, хоча каналізація не така уж і неймовірна річ, от якби вони використовували шафи-купе у своїх будівлях – це було б дивно.

Ця знахідка може спростувати твердження, що водопровід у Південній Америці вперше з’явився у 16 столітті завдяки іспанцям. Виявлена конструкція має набагато старший вік – приблизно 750 рік нашої ери.