Гумор і проповіді?

Гумор
ГуморГумор – інтелектуальна здатність помічати в явищах їх комічні сторони. Почуття гумору пов’язане з умінням суб’єкта виявляти протиріччя в навколишньому світі.
Все залежить від того, що ви називаєте гумором і хто ваші слухачі. Якщо мова йде про стандартні жартах, то такий гумор, я вважаю, неприпустимий (хоч і сам недавно в одній з проповідей показав на слайді одну гумористичну картинку :)). А ще, все залежить від того, до кого звернена ваша проповідь: якщо вона звернена, скажімо, до важких підлітків або мирським людям, то потрібно говорити їхньою мовою. Але і в цьому випадку не принижувати гідність Божого образу ні в собі, ні в інших людях. Тому з гумором і жартами слід бути обережними.
Взагалі також треба брати до уваги хто вас слухає у той чи інший момент. Наприклад ліпший товариш вас запросив на ювілей в компанію де всі один одного добре знають, ви знайши в інтернеті шуточные поздравления с юбилеем 30 лет в стихах (російською їх більше і простіше знайти), переклали ящко потрібно на українську і повеселили компанію. Інша справа коли за запросили на святкування ювілею батьків вашої дівчини де зібралися усі родичі і багато незнайомих вам людей – тоді краще утриматися від жартів.
Гумор – це добре. Але треба знати, де і в кого йому вчитися. Тому що більшість “учителів” гумору – від світу цього. Мені у них вчитися нічому, незалежно від рівня професіоналізму їхньої майстерності: я вчуся всьому тільки у помазаників Божих.

Прововідниця Елена Уайт Зрідка вона сама могла порадувати людей гумором і з кафедри, але вона це робила з дивовижним почерком помазаника Божого. Так, під час одного із зібрань, її син Віллі, який сидів позаду неї на платформі, задрімав і заснув, і його борода звісилася йому на груди. Олена Уайт помітила це і сказала: “Не звинувачуйте Віллі – звинувачуйте в тому мене: я систематично привчала спати його під час богослужінь”. Всі здивовано розсміялися, і не повірили. Але вона, до ще більшого подиву присутніх, розповіла про те, як Віллі, будучи маленьким, багато подорожувала з часто виступає мамою. І тому що, найчастіше, не було кому доглядати за Віллі, Олена Уайт під час проповіді брала колиска на платформу і, проповідуючи, качала колиску ногою, щоб Віллі не прокинувся і не перервав служіння! Всі посміялися тоді, а Віллі так і не прокинувся до кінця проповіді!