“Хто рано встає…”

“Хто рано встає, тому Бог дає”, – голосить народна мудрість. А от сьогодні зранку почула трактування цієї фрази на сучасний лад : “Хто рано встає, тому потім весь день спати хочеться”. Напевно, більшість із вас мене розуміє, а насамперед ті, хто проводить півночі за вивченням життєвонеобхідних дисциплін, якими штурмують нас навчальні заклади. Та ніч минає настільки швидко, що часу на здоровий сон практично не вистачає. Звісно, на ранок ти відчуваєш себе живчиком, у якого за плечима довга, продуктивна ніч — ти ж не байдикував, а знання здобував! Проте новий день — нові турботи, і відіспатись тобі ніхто не дозволить! З чого ж розпочати ранок, щоб день пройшов “на ура”?

Найперше, закликаю до правильно налаштування власної свідомості. Скажи співмешканцям ; Доброго ранку, як спалось?”, проблемам :” Ховайтесь, падлюки! Сьогодні я вас вирішу”, а самому собі : “ Усе буде перфектно, бо я найкращий(а)!”. Останнє — ніякий не нарцисизм і обожнювання власної персони, а насамперед спосіб вселити у себе віру у власні сили. Варто навчитись думати СВІТЛО, бо ж думки мають властивість матеріалізуватись!

Другим важливим кроком є створення хорошого настрою, який ти повинен(на) передавати усім, хто тебе оточує протягом цілого дня. Для цього варто лише вийти на балкон чи прочинити вікно. І байдуже, яка там погода за межами твого дому, головне щоб погода всередині була сприятливою. Глибоко вдихни повітря ( гарячого чи холодного, свіжого чи не надто ароматного), і заплющ очі… Переконай себе у тому, що причин для хвилювання немає!

Третім, не менш важливим, чинником є ранкова зарядка. Мається на увазі не процес приєднання до свого тіла зарядного пристрою і увімкнення його в розетку, а легкі спортивні вправи. Для цього достатньо виконати 10-15 присідань, мінімальні розтяжку і дещо попрацювати із пресом. Така ранкова розминка не лише змусить тебе пробудитись, а й стане запорукою підтримки тіла у хорошій формі!

Тепер ти не лише розумник, а й спортсмен, тому заслужив на сніданок. Рекомендую поділити його на дві частини. У першу вкласти щось ситне , але не надто калорійне. Пропоную на розгляд різноманітні каші, пластівці та супи. Шодо другої частини, то це може бути чай/кава/сік , доповнений смачним пиріжком/тістечком/морозивом. Ну, як після приємного сніданку ти зможеш дратуватись, кричати і виробляти молекули злості? Але затям одне : не переїдай, бо знову спати захочеш…

А далі все йде за планом : макіяж ( у когось — ні), вибір одягу, збирання сумки і похід туди, куди тобі треба — школа, ВУЗ, робота. Коли зустрінеш дорогою знайомого, то не забудь подарувати йому дещо цінне — щиру усмішку. Нехай над морем сірості засяє гаряче сонце! А коли твій чудовий день добіжить кінця, згадай про цей сайтик, зайди і поділись враженнями. Або ж скажи, що я не маю рації. Проте не вірю, що таке можливо….

Ваша ю.

Народилась неважливо коли, але жаль, що не восени. Люблю жовте листя, мокрі лавки, львівську бруківку і червоні доріжки на сходах. Люблю життя, і чекаю на взаємність. Не вірю в гороскопи, не вірю в долю, вірю в себе.
 • Мені сподобалось
  От тільки не раджу їсти після заняття спортом, якщо ви боїтесь погладшати.

  І ще непогано було б якщо хтось порадив, що можна нашвидкоруч приготувати на сніданок, бо холостяцька яєшня швидко набридає :-/ (непогано було б написати окрему статтю на цю тему)

 • я

  класно написано)!
  завтра ж починаю так робити))!
  а то весь час сонний хожу) ніяк не звикну спати по 5 годин!

 • Діанка

  Так і роблю :-) Живу за цими принципами, окрім зарядки :-) Часу на зарядку катастрофічно не вистачає (якщо обирати 20 хв для зарядки чи для сну, то оберу друге). Хоча мені зарядку замінюють танці під час збору :-)

 • Ідеться не так про фізичне пробудження, як про духовне. Діанко, за 20 хв уже не виспишся) хіба що засненш на 20 хв, і проспиш…2год)) а танці під час збору – молодчинка!!!

 • Діанка

  та я знаю, що не виспишся…))) але знаєш як то хочеться “ну ще 1 хв”)))… і хоче розумію, що нічим мені не допоможуть оті пару хвилинок, всеодно важко себе пересилити встати :-)

 • та звісно, що розумію) але треба вчитись цю “ще 1хв” переборювати!

 • Стаття норм., хоча в сучасному суспільстві виникає більше проблем з мотивацією аніж з тим, “Що ж робити!” Наприклад, зарядку просто лінь робити. Нє ну ти почнеш переконувати, що це має ефект, що це зе бест, але я й не сперечаюся, літь то є лінь.

  Але я хтів написати щодо 20 хв. В мене було декілька випадків, що я настільки вже довго засиджувався, що закінчував роботу аж о шостій. Починати збиратися треба було о 6-30. То я вам скажу, якщо ти на півгодини ляжеш (навіть в одязі, навіть не розстеливши ліжко), все одно прокидаєшся наче ти реально ніч спав. Так, недоспав, сонний, усе такеє – та все одно є хоча б відчуття що ти спав цю ніч, бо я коли не спав всю ніч трохи з острахом наступний день живу (ну знаєш, а раптом заре почне в сон клонити, і не встоїш і ще таке, хоча, звичайно, такого ніколи не було).

 • Макс, я тебе розумію. Щодо сучасного суспільства…не думаю, що варто приплітати тут суспільство.

  Тепер щодо 20хв. Ти молодчинка, що можеш за годину надолужити цілу ніч. Але думаєш в інших таке ж сильне відчуття сили волі? Сумніваюсь, що переважна більшість таки змусить себе прокинутись – спатимуть 3 години як мінімум….

 • А ми живемо в столітті без будильників ?

 • Ну я приплів сучасне суспільство тому що років 100 тому назад ми, впевнений, не були настільки зайняті, що не знали на що краще витратити свій час – на здорову дієту, зарядку, читання книжки, підготовку до екзамену, підвищення кваліфікації в якійсь цікавій сфері, курси по фотошопу, перевірку пошти чи зустрічі з другом. Не було стільки інформаційного простору просто. Тому коли додається ще що-небудь, з*являється відчуття що вже наївся інструкцій “Що робити?”, хай би я кими вони корисними не були.
  А що сили волі – Панченко правий. Якщо тобі треба встати на екзамен\роботу\важну зустріч – куди ти дінешся? В мене був навіть такий період, що я працював над однією фінансовою справою, і настільки переживав чи вийде в мене все зробити, що коли проводжав кохану о 7ій ранку на роботу, більше не міг заснути (так, я сплю до 8-9, тому що працюю вдома).

 • Панченко, інколи будильник дзвонить тричі, а то й більше і встати будильник не допоможе – він лише нагадує…

 • Макс, щодо екзамену чи роботи ( ну чи іншої важливої справи) повністю з тобою погоджуюсь. А що ти скажеш про елементарний похід на пари? =)

  Я заздрю тому, як тобі все вдається… бо в мене час для сну настає десь о 4годині, а близько 7ої вже пора ставати..звісно, не щодня так, але переважно так… Тому кожен свій день , точніше ранок, проживаю за вище поданою схемкою=)