Громадянський шлюб: у кожного свій вибір

У наш час ніхто вже не дивується, якщо двоє закоханих людей починають жити громадянським шлюбом, не поспішаючи узаконити стосунки. Причин для того багато. По-перше, сучасні весілля коштують дуже дорого, тому одразу зробити пишний банкет мають змогу далеко не всі. По-друге, багато сучасних пар перед весіллям хочуть перевірити почуття спільним проживанням, тому що часом побут поступово вбиває кохання.

Є багато як прихильників, так і не дуже громадянського шлюбу. Одним з мінусів називають юридичну незахищеність. Але ж не факт, що молода пара взагалі ніколи не одружиться. Більшість моїх знайомих, які проживають у громадянському шлюбі стверджують, що узаконювати стосунки будуть тоді, коли чекатимуть на появу дитини. Звичайно, дехто каже, що це “по зальоту”, але на злі язики не варто звертати уваги.

З іншого боку, хіба штамп у паспорті щось суттєво змінить, якщо люди справді кохають одне одного. Скільки є таких ситуацій, коли пара офіційно стає чоловіком і дружиною, робиться гарне весілля, батьки беруть декілька кредитів, а потім через рік, а то й декілька місяців колись закохані несуть заяву про розлучення. І люди вже не живуть разом довгий час, а батьки й досі виплачують гроші за один день казки, яка не склалася. Існує думка, що громадянський шлюб не викликає жодних зобов’язань з обох сторін. Або чула таку версію, що у чоловіка існує ілюзія свободи, а в жінки – ілюзія шлюбу. Наскільки це правда, стверджувати не берусь, але те, що у громадянському шлюбі менше відчуття “власності” іншої людини – факт. Адже в будь-яку хвилину хтось може розвернутися і піти. Звичайно, в офіційному шлюбі таке теж можливо, але супроводжується потім численними проблемами: розлучення, поділ власності й інші не дуже приємні юридичні процедури.

Як на мене, то кожна пара сама повинна дивитись, як їй краще. Але скласти іспит на проживання у спільному побуті громадянським шлюбом варто. По-перше, ти з коханою людиною постійно, по-друге, перед тим, як офіційно оформити стосунки, перевіриш чи зможете ви вжитись разом. Бо часто, коли квітково-цукерковий період проходить і люди починають разом жити, то з’являються численні проблеми, про які раніше і не підозрював. “Ти світло у ванній не виключив” – “А в тебе каша постійно пересолена” – і пішло-поїхало. Психологи стверджують, що закохані, які починають жити разом, стикаються з реальним образом партнера, з усіма його недоліками. Тому що під час побачень створюється ідеальний образ, який може трохи не співпадати з тим, що є насправді. І як наслідок два варіанти розвитку подій – або вживетесь разом і приймете одне одного такими, як є, або ж розпрощаєтесь.

Але як би там не було, і як би ви не вирішили стосовно узаконення стосунків, головне – бережіть своє кохання!!!

Психотерапевт с многолетней практикой. Психолог в Киеве предоставляет индивидуальные консультации, терапию, групповые тренинги.