Етно-драйв гурт «ДРУЖЕ МУЗИКО» відродив призабуту народну пісню

Друже музико

Одесити переспівали українську народну співанку «Голуб відлітає» для телевізійного проекту «Фольк- Music»

Хто з українців не знає народні пісні «Несе Галя воду» або «Ой, чий то кінь стоїть»? Але ж український пісенний фольклор не вичерпується самими лише популярними співанками: за підрахункам и етнографів, наші пращури склали понад 5 тисяч заспівів. І кожна і з цих співанок варта уваги!  Пісня «ГОЛУБ ВІДЛІТАЄ» є маловідомою, однак одеський етно-драйв гурт «ДРУЖЕ МУЗИКО» відродив призабуту народну пісню. І тепер формація патріотичного позитиву «ДРУЖЕ МУЗИКО»  презентує новий синґл –  власну обробку народної  співанки «ГОЛУБ ВІДЛІТАЄ».

Друже музико

Ця пісня не випадково потрапила до творчого доробку одеського етно-драйв гурту:  її запропонували переспівати «Друже Музико» для телевізійного проекту «ФОЛЬК-MUSIC», що на Першому національному каналі. Отримавши завдання,  одеські музики  враз надихнулися  і дали призабутій співанці друге життя – етно-драйвове, відповідно до  стилістики,  притаманної їхній музиці. За правилами проекту,  музикантам надають етнографічний запис народної пісні, котру вони мають заграти на власний штиб, залишивши співанку упізнаваною. Тож, довелося одеським музикам відчути себе знову школярами,  працюючи над «домашнім завданням»:

 «Праця над обробкою народної пісні, запропонованої проектом, не стала проблемою для гурту, бо в нашій душі завжди українська етніка, а в музиці фолковий відтінок, тому з радістю взялися за цю справу і сподіваємося, що наша обробка сподобається слухачам», – розповів фронтмен гурту Максим Трубніков.

Спогади від участі у «Фольк-Music» в одеських музикантів залишилися якнайкращі: до душі припав і сам проект, і чудові люди, котрі його створюють: ведуча Оксана Пекун, автор і керівник проекту Володимир Коваленко і вся знімальна група з їхнім гарним  ставленням і професійним підходом до справи. Тож, подивитися передачу «Фольк-Music» за участю етно-драйв гурту «Друже Музико» можна буде восени у новому сезоні шоу!

Прослухати трек можна тут: