Хто сказав, що Голландія – батьківщина тюльпанів?

Голландія - батьківщина тюльпанів?

Голландія - батьківщина тюльпанів?У багатьох тюльпани асоціюються з Голландією, але там вони з’явились ще відносно. Виникнення тюльпана має багату історію: розбиті серця, злодійство, інтриги. Для того щоб дізнатися точну інформацію про появу тюльпанів не вистачає інформації та документів, однак свідчення говорять, про те що слід звернутися до 12 століття. Можливо, вони зявилися в області між південною Європою і північним Китаєм.

Відомо, що тюльпани – дуже незвичайні квіти, які захоплюють серцяжінок і чоловіків. Захоплення Голландією тюльпанами вважається найвідомішою, однак ці квіти були і залишаються популярними і в інших країнах. У 16 столітті в Туреччині, тоді Османській імперії, люди вирощували тюльпани. Сулейман I і його оточення цінували тюльпани більше, ніж всі інші квіти. А час турецького панування у 18 столітті навіть стали називати «часом тюльпанів», через те, що тюльпан вважали символом аристократизму, престижу і багатства.

Тоді були запровадено досить жорсткі закони, що стосувались садження та продажу квітів, а саме тюльпанів. У часи владарювання султана Ахмеда III було заборонена купівля та продаж тюльпанів за межами столиці Османської Імперії, так як це вважалося злочином і каралося довічним вигнанням.

У той час квітка цінувався вище, ніж людське життя, і це також відбивалося в знайдених документах. На честь цих квітів на початку 18 століття влаштували перший фестиваль тюльпанів. Його провели під час повного місяця, вночі. Було безліч ваз, наповнених тюльпанами, безліч співочих птахів, соловїв і канарок, і все це було підтримано спеціальною ілюмінацією. Це дійство здавалося дивом. А гостям цього фестивалю було необхідно підбирати колір одягу, який би гармоніював з кольором тюльпанів.

Коли в Голландії тільки починали експерименти з садженням і розведенням тюльпанів, в жаркій Туреччини це вже увійшло в історію і займало особливе місце в серцях людей. У другій половині 16 століття інформація про ці дивовижні квіти досягла Європи і цибулини тюльпанів були послані до Праги в Королівські сади. З того моменту тюльпани і поширились в Європі. І лише через деякий час, тюльпани, нарешті, зявилися і в Голландії. Слід було очікувати, що тюльпани стали дуже популярними й любителі квітів почали їх красти з Королівських садів.

Після цього, ті, хто законно займався розведенням тюльпанів, прийшли до рішення про заборону торгівлі тюльпанами в Королівських садах. Проте знайшлися люди, які вирощують і займаються тюльпанами, адже ці квіти – уособлення історії і виглядають вони чудово!

Голландія і зараз є найбільшим виробником тюльпанів у світі. Великий прибуток – 2 млрд. доларів отримують завдяки торгівлі цибулинами. Торгівля цибулинами ведеться з 125 країнами. У каталогах голландських квіткових фірм знаходяться цілих 800 ботанічних видів тюльпанів. Надземна частина тюльпана росте і розвивається протягом короткого весняного періоду. Висота його стебла коливається від 10 до 80 см, листя великі, нечисленні. Квіти бувають у формі келиха, чаші, лілії, часто пелюстки бувають з краями, що нагадують бахрому. Є сорти де самі квіти – махрові. Тюльпани мають найрізноманітніше забарвлення, від білого до темно-червоногої, майже чорного (крім синіх тонів).

P.S. Если вы молодая семья с ребенком или только готовитесь стать мамой вам пригодится детский форум. Физическое развитие малыша, здоровье ребенка и многие другие вопрос здесь достаточно активно обсуждаются.