Гіга Ліпартеліані: “Медіа компанії – це команда лікарів для суспільства”

23 квітня до студентів кафедри журналістики завітав грузинський журналіст, керівник агенції журналістських розслідувань “Репутація” в Грузії, Гіга Ліпартеліані. Відомий він тим, що сьогодні не може повернутися в свою країну через те, що зняв фільм про замовні вбивства Бідзіни Іванішвілі, назва якого в перекладі звучить як «Один замовник-грузин двох російських убивств», а теперішня грузинська влада не схвалює таку правду про себе.

Пан Гіга поділився власним досвідом роботи у ЗМІ з молодими колегами, виокремивши професійну журналістику від «халтури». На його думку справжній професіонал має керуватися такими правилами:

  • Правдиве висвітлення фактів;
  • Жити без страху;
  •  Бути сильним і впевненим в собі.

Грузинський журналіст вважає, що журналістика – це та сфера, яка постійно має тримати руку на пульсі своєї держави. І якщо в суспільстві відбувається негативні процеси, то журналіст немає права спати спокійно. «Для того щоб людина була щаслива, вона має жити у вільній державі, де існує свобода слова», – каже Гіга Ліпартеліані. Він проводить безпосередню паралель між Україною і Європою, і не розуміє, чому ми ще не інтегрували. На його думку, українцям варто чим скоріше позбутися епохи передач «Криве дзеркало» і «Міняємо жінку», адже все це «хвороба московського продукту».

Ще одною важливою проблемою, яка обговорювалася під час зустрічі, стала національна мова. «Мовна культура – це сила нації. Хто її не поважає, не любить, той чужий в цій державі», – каже пан Гіга. Його дуже вразило українське телебачення, він не розуміє, чому на нього запрошується стільки російських журналістів, адже в Україні безліч спеціалістів. За його словами, у Грузії таке просто неприпустимо, щоб їхні ЗМІ говорили до громадськості чужою мовою.

«Коли є страх – то нічого не виробляється, не розвивається і не змінюється. Не варто боятися і мовчати» – стверджує грузинський журналіст. Він говорить, що коли в країні хропе нація, і то держава буде слабкою.

Світлана ЗАЙЦЕВА