Гід по літературі

Сьогодні ми відправимось у піднесені краї простонароддя, котрі виростили знатних українських велетнів слова.
Розпочинається наша подорож із добряче підсмаженої яєчні, що манячи виблискує на почорнілій сковорідці, адже хлопці про сніданок завше забувають – ось і сковорідка пригорає. Проте, не зважаючи на це, прослужила вона люду справою і ділом рясних 72 роки.  Знаймо, що і ціна новітній сковорідці не мала – 500 гривеника варта.

Простіше : Григорій Сковорода народився у с. Чорнухи 1722 і прожив якісних 72 роки, за що і потрапив на купюру номіналом 500 гривень.

Зазвичай після виснажливих забавок з вуличними дівами парубки не відмовились від чогось міцнішого. Себто, однією яєчнею вже не обійдешся і слід вигадати дещо більш мужицьке. Ну наприклад котлета. Котлета – прекрасний напівфабрикат для черева. Але ось не задача : в Чорнухах мужиків украй багацько, тому і котлети розмели. Доведеться вирушати до Полтавки, де Наталка нам з-під лавки найсфабрикованіші котлетища приберегла. Прийшовши хлопчаки розгубились, не вирішать скілько штук брати : 6 чи 9 ? «Гулять, так гулять! Берем 69 котлет!»»

Простіше : Іван Котляревський з’явився на Полтаві 1769 року і прожив 69 років.

Корені його фамілії досі не з’ясовані. Декотрі беруться стверджувати, що Котляр утворилось від слова котлета. Зауважте, що цих «деяких» вкрай багацько серед учнів шкіл.
Назавжди запам’ятайте, що квіти найліпше шукати в Основі. Проте не баріться, довше за 65 років вони не процвітають.

Простіше : Григорій Квітка-Основ’яненко розпустився в с. Основа 1778 і плодився протягом 65 років.

Нема на Україні ліпшого місця для того, щоб моритися рабством протягом 47 років, та ще й бути до такої міри багатостраждальним бідолахою, щоб померти в рік скасування кріпацтва. Ну чим не іронія долі?

Простіше : Тарас Григорович Шевченко виродився у с. Моринці 1814, страждав і помер 1861, за що і увіковічили стражденний стан його 1100 ( пам’ятників ) разів по світу.

Густий куліш смачний, кажуть в народі. Ся пшоняна страва в укр. кухні, готувалась на м’ясній юшці чи то на воді, і впродовж 78 років затирають салом із цибулею та часником. Ворони та ножі – два зайві елементи при вживанні цієї страви.Адже відмахуючись від ненажерливих ворон і ножем кашу не зачерпнеш.

Простіше : Пантелеймон Куліш залепетав дитячою мовою у містечку Вороніж 1819.

Тендітна вовчиця Марківна з Єкатерининського зналася з кулішамим, морами, костоломами, а в особливості з собачкою Жульою ( в деяких джерелах Верном ).

Простіше : Марія Вілінська 1833 маєток Єкатерининське.

Де багато стебла там і нечутно левів 25 листопада.

Простіше : Нечуй-Левицький мужик 80 років / селище Стеблів 1838.

В мирному городі мирний панас, але все одно ревуть воли.

Простіше : Панас Мирний  мирно вийшов з утроба матері в Миргороді 1849.

Ерудована риба-карп блимнула карими очима 86 жителям села Арсенівки. На сцені драматург–хазяїн в суєті прогорів на сто тисяч із Бурулями.

Простіше : Іван Карпенко-Карий с. Арсенівка за 55 років до 1900.

    В коротенькому містечку Русів велитенсько розуму вкладено в короткі оповідки. За обсягом ці новелки настільки маленькі, що легко вміщаютьсяу фантики від цукерок. Тут їх люб’язно називають стефантики.

Простіше : Василь Стефаник розгорнувся в с. Русів 1871

    Коли вам конче треба зварити глінтвейнчику для гостей любих, що вперлись не попередивши. Це слід робити у віннчику (  казанок ), де і перемішаємо вугілля в печі, але руки молоді шкода. Тоді вам у пригоді стане коцюба, або як ще ми її знаємо кочерга. Не замінний прилад в господарстві після палеолітичного періоду. На жаль до полтинника року не вистачило.

Простіше : Михайло Коцюбинський знудився у Вінниці 1864, внаслідок чого і написав свою перерву «Intermezzo» на гуцульчиків «Тіні забутих предків»

    Завше гомонітиме у вухах герцогство Буковина – там кобила молода.

Тут в Румунському повіті  freedomа шукала в світі,
Вольова особина – українська левиця Ольга.

Простіше : Ольга Кобилянська вирвалась з утроба матері на світ цей вже феміністкою 1863 року в м. Гура-Гумора, була людиною 79 років, померла в Чернівцях.

Ми коло ворон часто Катерину славимо. Щоб фрази такі не вдаряли в голову, як шампанське, варто частіше випивати зілля, аби привертати на землю історичную, де і усвідомлювати власну приналежність до націотворення.

Простіше : Микола Вороний злетів на землю 1871 на Катеринославщині, де застосовуючи чар-зілля відшукав свою блакитну-панну.

Серед білих полів сумних, серед чаруючої ночі, з журбою обнявся радісний.

Простіше : Олексадр Олесь Сумська область, місто Білопілля рівно 66 символічних років чарував Кандиба.

P.S. представлна стаття аж ніяк не мала на меті висміяти українських митців слова! Наголошую – аж ніяк! Вона була створена в пориві породжених асоціацій та ремінесценцій та заради якскравоприкладності літературних персон.