Хічхайкінг для чайників чи що таке автостоп і з чим його їдять

ХічхайкінгЯкщо ви маєте достаньо грошей, аби витратити їх на комфортне та відносно безпечне подорожування залізнецею чи то авіарейсами, то це дійсно круто. Але якщо ви – студент, який рахує кожну гривню кревної стипендії чи батьківських кишенькових, то подорожі автостопом можуть серйозно зменшити ваші витрати на дорогу.
Таке явище, як автостоп, з’являється приблизно на початку ХХ століття, але популярності зазнає у період хіппі, для яких хічхайкінг став можливістю побачити світ без копійки грошей, яких в них і так, впринципі, не було. Сьогодні ж, багато людей по всьому світу використовують такий альтернативний спосіб подорожування.

Так, хтось одразу скаже, що це верх небезпечності сідати в авто незнайомців, але, як показує досвід, то маніяків на дорогах теж ще треба пошукати. Тим паче, якщо ви вдягнуті в адекватний одяг (без глибокого декольте, короткої спідниці та підборів), а поруч з вами стоїть рюкзак, і стоїте ви з витягнутою рукою та піднятим догори великим пальцем (що є міжнародним знаком автостопу), то більшість водіїв знає, що ви стопер і не збираєтесь платити їм.

ХічхайкінгДо того ж, часто водії підбирають стоперів не заради грошей. Зазвичай це просто потреба в спілкуванні, що являться головним вашим обов’язком. Водії, які перебувають в дорогах більшість свого часу, потребують будь – яких розмов, що б змогли відволікти їх від сірості дороги та хоч якось розважити.

Тож, хоч стопер і не платить грошей за дорогу, але на його плечі тепер так само лягає відповідальність і за дорогу, і за водія, за якими він має слідкувати. І сидячі в машині чи то вантажівці будьте готові, що вам доведеться розповісти все своє досьє, говорити про погоду, погані дороги тощо, можливо навіть і по декілька разів. Головне, слід пам’ятати, що люди різні, мають власну думку на все, тож не варто піднімати спірні теми, політику та релігію.

Хічхайкінг – це не тільки дешевий спосіб пересування, але й чудова можливість знайти нові цікаві знайомства, оскільки кожен водій може розповісти дуже багато цікавого, і на кінець залишити свій номер телефону, запросити в гості, нагодувати, показати щось цікаве тощо.

ХічхайкінгЩодо небезпеки, то якщо ви бачите підозрілу автівку чи людей в ній, то слід одразу ж відмовитися. А якщо підозри виникають в ході дороги, то спокійно попросити зупинку, сказати, що передумали їхати в тому напрямку. Для цілковитої ж безпеки можна відправляти смс з номером машини своїм знайомим, щоб ті були в курсі де ви є та з ким.

Головне не варто боятися, а спробувати. І якщо сподобаєтеся – то потім точно втягнетесь, адже автостоп дає реально можливість безкоштовних перевезень, знайомств з цікавими людьми, а головне неймовірних пейзажів, які за вікном потягу чи літака важче побачити.

Ну а якщо ви водій зі стажем і побачили на трасі людину з піднятим великим пальцем догори, не побійтеся її взяти із собою, вона теж розповість багато чого цікавого та не дасть вам заснути.

До зустрічі на магістралях!