Газовий котел: переживемо холоди в теплі і комфорті

Газовий котел

Газовий котелВсе частіше люди для обігріву своїх домів переходять на автономні системи опалювання. Це дозволяє не залежати від центрального опалювання, починаючи і закінчуючи опалювальний сезон саме тоді, коли це необхідно. Також автономні системи опалювання дозволяють істотно заощадити.

Газовий котел – найбільш оптимальний варіант для системи автономного опалювання. ККД газового котла набагато вище, ніж ККД твердопаливного котла. Природний газ дешевий, всюди поширений, при згоранні завдає мінімальної шкоди екології. У разі централізованого газопостачання не буде потрібно додаткове місце для зберігання палива.

До недоліків газових котлів можна віднести лише недоцільність їх установки у разі відсутності у безпосередній близькості централізованого газопроводу.

При виборі газового котла треба, в першу чергу, розрахувати необхідну потужність. Якщо приміщення добре утеплені і висота стель не більше трьох метрів, вибирається газовий котел з потужністю з розрахунку 1кВт на 10 кв.м площі. Необхідно враховувати, що газовий котел з потужністю, що дещо перевищує розрахункову, прослужить довше, оскільки постійно не працюватиме на знос (на максимальній потужності). Крім того, при зниженні тиску в газопроводі котел з більшою потужністю дозволить не знижувати робочу температуру.

При виборі котла враховуйте також і вид встановленого на котел пальника. Пальники газових котлів бувають атмосферними і нагнітальними. Котли з нагнітальними пальниками коштують дорожче, але мають більш високий ККД, що дозволяє істотно заощадити. Нагнітальні пальники продаються окремо. Варто відмітити, що газові котли з нагнітальними пальниками працюють дуже шумно, в приміщенні буде необхідно провести звукоізоляцію.

У облаштування сучасних газових котлів входять різні автоматичні пристрої. Найважливіше з них – облаштування автоматичного відключення котла у разі припинення подання газу. Також в деяких типах котлів передбачено облаштування автоматичного включення котла у разі відновлення подання газу. Усі інші автоматичні пристрої в конструкції газових котлів – надмірності, за які немає сенсу переплачувати.

Газові котли за місцем установки підрозділяють на навісні і підлогові. Який з них вибрати, залежить від площі приміщення і особистих переваг хазяїна. Тяга газового котла залежно від типу котла може бути як примусовою, так і природною. Примусова тяга ефективніша.

За типом розжига системи газових котлів бувають з електричним розжигом або з пьезорозжигом. Електричний розжиг вигідніший. Пам’ятайте: перехід на використання автономної системи опалювання з використанням газового котла дуже швидко окупить себе.

P.S. Если вы все же решились установить котел, то можно его выбрать и заказать в интернете. Например сайт climatroom.com.ua предлагает газовые котлы Харьков по достаточно приемлемым ценам. Вам нужно будет только определиться с типом котла, который будете заказывать.