Гаряче серце вчителя

робота вчителя

робота вчителяСкладна робота вчителя, в його праці потрібне гаряче серце. Він керівник без претензій на владу, друг без панібратства, порадник без нотацій. Вишка, куди піднімає він свого вихованця, щоб разом озирнути світ дитячими очима, розміркувати по-дорослому. Якої поваги гідна людина, що вміщає в собі душу дитини, підлітка і юнака.

Нема сумніву, що багато що залежить від загального розпорядку в закладі, але найголовніше завжди залежатиме від особи безпосереднього вихователя, що стоїть віч-на-віч з вихованцем – вплив особи вихователя на молоду душу становить ту виховну силу, якої не можна замінити ні підручниками, ні системою покарань та заохочень. Багато, звичайнно, важить дух закладу, але цей дух живе не в стінах, не ина папері, а в характері більшості вихователів і звідти вже переходить у характер вихованців.

Дістерверг писав, що: ” Професія накладає на людину певний відбиток…”, нам приємно зустріти справжню людину, що обрала собі лікарську професію, нас тішать своєрідні особливості поета, художника. І ми, треба сподіватися, тішитимемося своєрідними особливостями вчителя, його службова діяльність і професія, накладають на нього певний відбиток, розвивають у ньому особливий світогляд і особливе ставлення до службової діяльності.Професія відкладає на нього певний відбиток, розвивають у ньому особливий світогляд і особливе ставлення до людей і це робить з нього своєрідну особистість.