Майстер-клас розпису футболки

роспись футболки

роспись футболкиУнікальністю речей, куплених в магазині, навряд чи когось здивуєш. Навіть, віддавши нечувану суму, можна зустріти в місті таку ж модель. Рішенням може стати роздрук фото на речах (футболках, регланах, майках тощо). Тільки якість такого фото не завжди пристойна, а ціна рідко розумна. Чи не легше проявити творчі здібності і розробити дизайн самостійно?

Матеріали і допоміжні елементи:

  • футболка;
  • шматок фанери, розміром приблизно 40*40 см;
  • роздруковане зображення малюнка, що наноситься, в 3 екземплярах;
  • фарби по текстилю;
  • пензлик;
  • палітра;
  • ємність з водою;
  • синтетичні, грубі кисті;
  • канцелярський ніж;

Перше, що знадобиться для створення малюнка по текстилю це сам текстиль. Вибирати матеріал треба не занадто тонкий. Для першого разу тканина не повинна тягнутися. Я брала якісну, однотонну, чорну футболку в second hand. Взагалі колір досить популярний для музичних принтів будь то metallica футболки або одяг з логотипом будь-якої іншої неформальної рок групи. Можна скористатися моїм досвідом, щоб не зіпсувати нову річ.

Обов’язково підібрати тверду поверхню для малювання. Нею може бути шматок фанери або іншого щільного матеріалу. Він розміщується усередині футболки. Тканина натягається на планшет, фіксуючись звичайними прищіпками або канцелярськими скріпками. Ось на цьому етапі важливо бути уважним. Не варто тягнути занадто сильно, інакше, при відпустці фіксації, малюнок деформується. Роздруковуємо зображення потрібного малюнка. У мене воно було простим, наприклад як тут http://futboholic.com/category/porsche-70719/ з тематикою Porsche.

Для цієї роботи я використала 3d фарбу білого кольору і звичайну фарбу по текстилю чорну (для виділення тіней). 3d контур є тюбиком, що містить сметаноподібну фарбувальну масу. За рахунок розтушовування фарби пензликом вийшла щільна основа. Спочатку наноситься білий колір. По невисохлій поверхні додаються чорні тіні.

Після закінчення роботи знімаємо контурний малюнок і на декілька секунд засовуємо виріб в розігріту духовку. Двері закривати не треба. Футболку тримати у повітрі щоб уникнути займання тканин. У цей момент фарба набирає міцності, набрякаючи і беручись еластичною кірочкою. Малюнок готовий. Якщо вам ніколи витрачати час на розпис одягу, то простіше купити вже готові екземпляри, тим більше що зараз повно магазинів з товарами на чий завгодно смак будь то майка космос або реглан для автолюбителя.

Увага: застосування звичайних текстильних фарб не вимагає підігрівання в духовці. У такому разі необхідно просто вивернути виріб навиворіт і пропрасувати. Футболку можна прати у будь-якому режимі. Зображення не ушкодиться, а річ прослужить довгі роки, приносячи радість.