«Free love»: любов без обов’язків

Раніше я часто зіштовхувалась з відносинами без обов’язків, але лише побічно. Концепція таких стосунків викликає досить суперечливі думки та судження. Дехто ставиться до цього абсолютно заперечливо, дехто навпаки – схвально. Але, як відомо, не зрозумієш – доки сама не спробуєш. Так склалось, що нещодавно мені довелось пережити подібний досвід. Тепер я з впевненістю можу сказати, що «Фрі лав» має як свої переваги, так і недоліки. Тож про них й поговоримо.

Що ж хорошого є у вільній любові?

Ну по-перше – ми живемо в сучасному суспільстві, де кожен прагне бути вільним та незалежним. Повноцінні стосунки ж обмежують людей, змушують шукати компроміси, миритись з чужими бажаннями та вимогами. На що в навіженому ритмі життя може просто не залишатись сил. А «фрі лав» дає змогу зберігати своє існування в звичних рамках, не трансформуючи власний простір.

Ще один позитивний фактор – відсутність запитань на кшталт «Де була? Що робила? Чому так пізно прийшла?». Бо ніхто, нічого, нікому…, як то кажуть. Кожна з сторін може паралельно спілкуватись й спати з будь ким без жодних непорозумінь.

Наступний плюс – емоційно-насичений секс. Стосунки без зобов’язань створюють легке відчуття приреченості цих взаємовідносин через відсутність жодних гарантій та обіцянок. Здається, ніби цей секс саме з цією людиною може виявитись останнім, а тому мусить запам’ятатись надовго. А відсутність запитань, які можуть турбувати жінку під час заняття коханням у звичайних обставинах «чи влаштовую я його в ліжку, чи добре йому зі мною і чи не знайде він собі коханку?» дають широкі можливості вивчити власне тіло, втілити сексуальні фантазії у життя та зосередитись виключно на власному задоволенні.

«Вільну любов» не зачіпають побутові проблеми та суперечки, які виникають на базі тривалих, серйозних відносин. Тут немає місця для нудьги. Кожна сторона насолоджується часом, який вони проводять разом, витрачаючи його лише на те, що цікаво для обох

Але, «Фрі лав» має й свої негативні сторони, на які безперечно треба зважати!

По-перше, вона протипоказана занадто ревнивим особам. Так як за своєю природою вони власники, тому завжди намагатимуться обмежувати волю та незалежність партнера, при цьому захищаючи свою. І їм навіть не заважатиме попередня домовленість – залишати права на повну свободу кожного недоторканим. Ревнивці завжди знайдуть привід звузити ваші контакти та спілкування з представниками іншої статі, вигадуючи логічні й не зовсім пояснення.

По-друге, від вільних стосунків краще відмовитись тим, хто відчуває до потенційного партнера щось значно більше, ніж звичайну симпатію. Як кажуть – «собі дорожче буде». Незважаючи на те, що ви будете прекрасно усвідомлювати факт відсутності зобов’язань , підсвідоме сподівання на «серйозне» продовження нікуди не зникатиме, а лише з часом збільшуватиметься. Чим довше триватиме зв’язок, тим важче пережити розрив. А як правило – вільні відносини не живуть надто довго. Хоча, трапляються й виключення, коли вони все ж таки плавно переростають в стан стабільних та вірних взаємин.

Отже, «Фрі лав» ідеально підходять тим людям, які не мають ні часу, ні бажання будувати міцні стосунки, вивчати людину, звикати до її характеру та шукати компроміси. В інших випадках – це важко. Важко в емоційному плані, бо відбувається звикання до людини: вона стає частиною твого світу, ти відкриваєш їй двері у свій власний простір, але не отримуєш нічого подібного у відповідь.

Тож щоб вам було легше орієнтуватись в дійсності та своєму положенні, варто відразу домовитись з партнером про ступінь незалежності один від одного і міру дозволеного, щоб потім не виникало зайвих запитань та непорозумінь. І на останок – від «вільної любові» треба просто брати все найкраще і найприємніше, бо «фрі лав» – це егоїстична «лав».

Журналістка, активістка, громадська діячка і просто мрійниця. Життя з усіх сторін пронизане нитками цинічності, але серед тих ниток, які до речі також мають цілковите право на існування, вплетені сонячні квіти ніжності та добра