«Free love»: любов без обов’язків

Раніше я часто зіштовхувалась з відносинами без обов’язків, але лише побічно. Концепція таких стосунків викликає досить суперечливі думки та судження. Дехто ставиться до цього абсолютно заперечливо, дехто навпаки – схвально. Але, як відомо, не зрозумієш – доки сама не спробуєш. Так склалось, що нещодавно мені довелось пережити подібний досвід. Тепер я з впевненістю можу сказати, що «Фрі лав» має як свої переваги, так і недоліки. Тож про них й поговоримо.

Що ж хорошого є у вільній любові?

Ну по-перше – ми живемо в сучасному суспільстві, де кожен прагне бути вільним та незалежним. Повноцінні стосунки ж обмежують людей, змушують шукати компроміси, миритись з чужими бажаннями та вимогами. На що в навіженому ритмі життя може просто не залишатись сил. А «фрі лав» дає змогу зберігати своє існування в звичних рамках, не трансформуючи власний простір.

Ще один позитивний фактор – відсутність запитань на кшталт «Де була? Що робила? Чому так пізно прийшла?». Бо ніхто, нічого, нікому…, як то кажуть. Кожна з сторін може паралельно спілкуватись й спати з будь ким без жодних непорозумінь.

Наступний плюс – емоційно-насичений секс. Стосунки без зобов’язань створюють легке відчуття приреченості цих взаємовідносин через відсутність жодних гарантій та обіцянок. Здається, ніби цей секс саме з цією людиною може виявитись останнім, а тому мусить запам’ятатись надовго. А відсутність запитань, які можуть турбувати жінку під час заняття коханням у звичайних обставинах «чи влаштовую я його в ліжку, чи добре йому зі мною і чи не знайде він собі коханку?» дають широкі можливості вивчити власне тіло, втілити сексуальні фантазії у життя та зосередитись виключно на власному задоволенні.

«Вільну любов» не зачіпають побутові проблеми та суперечки, які виникають на базі тривалих, серйозних відносин. Тут немає місця для нудьги. Кожна сторона насолоджується часом, який вони проводять разом, витрачаючи його лише на те, що цікаво для обох

Але, «Фрі лав» має й свої негативні сторони, на які безперечно треба зважати!

По-перше, вона протипоказана занадто ревнивим особам. Так як за своєю природою вони власники, тому завжди намагатимуться обмежувати волю та незалежність партнера, при цьому захищаючи свою. І їм навіть не заважатиме попередня домовленість – залишати права на повну свободу кожного недоторканим. Ревнивці завжди знайдуть привід звузити ваші контакти та спілкування з представниками іншої статі, вигадуючи логічні й не зовсім пояснення.

По-друге, від вільних стосунків краще відмовитись тим, хто відчуває до потенційного партнера щось значно більше, ніж звичайну симпатію. Як кажуть – «собі дорожче буде». Незважаючи на те, що ви будете прекрасно усвідомлювати факт відсутності зобов’язань , підсвідоме сподівання на «серйозне» продовження нікуди не зникатиме, а лише з часом збільшуватиметься. Чим довше триватиме зв’язок, тим важче пережити розрив. А як правило – вільні відносини не живуть надто довго. Хоча, трапляються й виключення, коли вони все ж таки плавно переростають в стан стабільних та вірних взаємин.

Отже, «Фрі лав» ідеально підходять тим людям, які не мають ні часу, ні бажання будувати міцні стосунки, вивчати людину, звикати до її характеру та шукати компроміси. В інших випадках – це важко. Важко в емоційному плані, бо відбувається звикання до людини: вона стає частиною твого світу, ти відкриваєш їй двері у свій власний простір, але не отримуєш нічого подібного у відповідь.

Тож щоб вам було легше орієнтуватись в дійсності та своєму положенні, варто відразу домовитись з партнером про ступінь незалежності один від одного і міру дозволеного, щоб потім не виникало зайвих запитань та непорозумінь. І на останок – від «вільної любові» треба просто брати все найкраще і найприємніше, бо «фрі лав» – це егоїстична «лав».

Журналістка, активістка, громадська діячка і просто мрійниця. Життя з усіх сторін пронизане нитками цинічності, але серед тих ниток, які до речі також мають цілковите право на існування, вплетені сонячні квіти ніжності та добра
 • kasanka

  Головне – не захоплюватись
  Скільки б не було переваг у “фрі лав”, все ж, з часом хочеться затишку і хоч якоїсь стабільності. А отакі випадкові кохані явно цього дати не можуть.
  І про такий парадокс… що, як би там не було, дівчина в таких стосунках любить тішити себе думкою, що у неї хтось таки є… тоді як хлопець тішить себе повною свободою.
  Тому, разом з тим, важливо тверезо дивитись на таку ситуацію і не сподіватись більшого, ніж тобі взагалі можуть дати (особливо це дівчат стосується, якраз через вищезгадану причину) =)
  Ну, і звісно ж, це все на мою скромну думку :)

 • непогано, як на дебют, мої вітання.
  стосовно проблематики сприйняття free love. твердження “ой, а це так егоїстично” абсурдне. будь-що у нашому житті — егоїстично, будь-яке задоволення пов’язане з егоїзмом, якими благими намірами це задоволення не було б прикрите.
  а free love може бути виправдана, скажімо, відвертістю, навідміну від ordinary love.
  ось і усе. наче і нескладно.

 • Тарас

  Ми в пошуках, тому фрі лав іноді трапляється. Хтось зупиняється раніше, бо в житті з’являється справжнє кохання, а хтось взагалі не зупиняється, бо хоче досягнень або пригод.

 • ukrainian

  фрілав – фігня. те, що називається – “потрахаться” – чомусь називають фрілав. люди слабкі, важко визнають власні слабкості, тому шифрують ці ж слабкості під різні нові тенденції, нові форми відносин, нові цінності і т.д.

  пи.си. але стаття прикольна)

 • Юрий Сhel

  Ндям, фрі-лав або просто бл№дство, вибачайте за грубість…

  – шо ти такого сказав, чого з мене люди сміються?!!
  – сказав що в тебе дочка бл№дує
  – так в мене ж дочки нема!!
  – а ти людям це доведи…

  типу головний мінус, що стосується дівчат…

 • феодалісти! рабовласники! )

 • Юрий Сhel

  І в чому ж феодалізм, в тому що кожен шукаючи вірну дружину намагається знайти дівчину?
  І до чого рабовласництво?
  Типу “жінку ні на крок!!!”?
  дурня це все, навіть якщо Бог створив жінку для чоловіка, то тільки для того щоб останній вдовольняв її, а якщо він цього не може (життя, любов і постіль), то хай вибачає, це зробить інший, проста така правда…
  чи я не правий, тоді відміняйте подружжя, дітонародження і взагалі впадайте в анархію.
  Три речі тримають чоловіка на землі – сім’я, обов’язок і Бог.
  Відламайте одну із цих речей і ви отримаєте нестабільність…

 • Мені складно спілкуватись, виходячи з цих позицій, я звик до більш наукових підходів.
  Скажімо так, жоден із психоаналітиків не зможе заперечити факт, що в основі ревнощів, скажімо, лежить конкуренція, але конкуренція стосовно чого? Звісно, стосовно певного “майна”, певної індивідуальної “власності”.

  Я з радістю нагадаю вам про епоху, до прикладу, неоліту, і про спосіб життя тодішніх общин. Жінки вели осілий спосіб життя, зважаючи на необхідність оберігати вогнище, а чоловіки змушені були регулярно змінювати ареали свого закріплення, оскільки перманентно знаходились у пошуках дичини, котрої ставало все менше і менше (вочевидь, через клімат).

  Гаразд, навіть мною визначена ключова відмінність — клімат. Але цілком очевидно, що поняття сучасної сім’ї з’явилось внаслідок появи та розвитку такого поняття, як “соціум”. Тож, хто розсудить вірно, чи є процес переходу від полігамії до моногамії цілковито природнім чи, все ж таки, частково “штучним”?

  Стосовно останньої тези, то її ж абсурдність здається мені повністю беззаперечною. Знайомий із сотнею людей, що з легкістю відривають від себе якщо не усю тріаду, то, принаймні, хоча б один із вище зазначених факторів.

  ukrainian вирішив звинуватити мене в підлаштуванні під аморальні речі благих високих понять. але я б порадив задуматись, а чи дійсно психологічний базис любові здається вам таким світлим та божественним? Тож, цілком ймовірно, що усі ми успішно підмінюємо поняття :)

 • Юрію, частково з тобою погоджуюсь.

  Щодо вільних стосунків, як на мене – це жахливо. так, повинна бути якась свобода, але от так , не питаючи де була, зким спала, то є зле… Вільні стосунки – не стосунки, а хвилинне захоплення. це не люи , а дві зазомбовані своїми справами машини, що єднаються лише в ліжку. Не можна так жити. Треба жити один заради одного і віддаватись один одному сповна. на те, Бог і створив нас. І до речі, яка може бути любов у таких стосунках? та ніякої!

 • Юрий Сhel

  Осінь осінь…
  ти живцем спопеляєш…)

  Почали з логіки, закінчили неолітом…

  далі чесати язика набридає, але все ж )

  “я звик до більш наукових підходів”

  ніщо не має причини, є лише одна причина – виникнення Всесвіту, все інше наслідки…
  мої слова :)

  добре.

  Неоліт 10-3 тис р. до н.е.

  Отже, якщо казати про неоліт то спочатку треба подумати куди прямуємо???
  в неоліт, тоді безперечно ви праві, при цьому потрібно зруйнувати все що є від цивілізації і з чистою совістю жити природнім чином – здихати вибачте на слові.
  А без жартів кажучи неолітом ви сказали до чого веде полігамія, от такий то от обломчикс…
  Чи може йшлось про природність?
  ну звісно…
  Перехід був неприродний, пов’язаний він із збільшенням чисельності населенням, прогресом, і… наслідками інцесту, вже не кажучи про ріст культури, духовності і моралі.
  Перехід був штучним, але що ви довели?
  що потрібно повернутись назад???
  беріть в руки кам’яну сокиру і я піду разом з вами розширювати ареали
  існування…

  Жалко одне – скажу багато, те набагато зрозуміє.

  І так, на кого орієнтована тематика “фрілав це добре” і для чого її виспівують???

  Для дівчат!
  чому?
  перше – дівчина майбутня дружина і матір
  друге – прочитайте перше і мисліть ширше!

  Ну і що, жінку теж заміж беруть і жінка теж народжує.
  Не спорю я шукаю людину, а потім дівчину.
  І все тут наче добре, але є одне АЛЕ!

  Я думаю, що зрада можлива у випадках коли є на це причина, без причини заміжня жінка (одружений чоловік)навряд ляже з ким попало в постіль.
  А причина повинна бути гострою – не можу або не хочу. перше або лікується або констатується (якось іронічно сказано), а друге вирішується, або не вирішується.
  Але це мова про зраду, а не про дівчину.

  Так от суть:
  Дівчина це знову ж таки майбутня дружина і матір.
  Наш час гарно розвів стрілки і тепер дівчиною бути стає соромно, але по факту мова про інше.
  Мова про те, що дівчина, яка гуляє з ким попало не вийде заміж, а якщо і вийде, то вряд шлюб буде вдалим.
  Як матір, на таких гуляннях вона може вгробити себе як майбутню матір, а відповідно одружуватись з такою не захоче ніхто.
  Як людина, вона після першого буде розбита горем, після другого вона скоріше всього озлиться на все життя, а далі піде до низу втрачаючи повагу до себе і все більше божеволіючи від того, що вона потрібна як елемент постільного комплекту, а не як вірна дружина, опора і надія для одного…
  Можливо в деталях я помиляюсь, результат один:
  до 35-ти хочуть, після 35-ти обходять. Залежно від того як час помилує її зовнішність.

  Такі питання факт не треба виставляти на загал і тим більше не можна їх підтримувати, вам дала відповідь дівчина, з якої багатьом приклад брати потрібно.
  Так можливо і справді бувають випадки, але якщо це подружжя, то про них мовчать.
  Але я прибічник людського а не скотського, і дітей своїх ви скотами не будете виховувати, максимум що ви зробите, коли підете по шляху що так гарно малюють – здасте дитину в притулок, бо вона буде заважати на цій дорозі.
  Думайте

  Вам пане СС пораджу не казати про науковий підхід, бо я його не бачу ні на грам, хоча сам ще студент і непогано вивчив сімейний гуртожиток.
  Більше того, думайте що ви обстоюєте шановний, бо ви обстоюєте неоліт в його первинній формі, а значить вам ще потрібно пропагувати канібалізм як рішення проблеми голоду і анархію як спосіб життя.

 • Безглуздо, я ще нічого не обстоював та не захищав, і про власну точку зору, тим паче, не заявляв. Хто вам сказав, що я є прихильником free love, або ж прихильником первіснообщинного ладу? По-мойму, від першоджерела такої думки не звучало.

  Пропоную називати речі своїми іменами. По тезам, щоб лаконічно:

  1. Не доведено, що сім’я — цінність, надана, як благо, Богом.
  2. Не доведено істинність та однозначність моральних цінностей на кшталт любові, обов’язку, сім’ї.
  3. Не доведено, що моногамія є природнім для нашого виду типом стосунків.

  Скільки завгодно можна розмірковувати високими категоріями, але підґрунтя від цього ніяк не зміниться. Повторюсь, божественність феномену любові між парою не доведена. Натомість, численні наукові дослідження пропонують дещо іншу думку.
  Недарма хтось говорив, що любов егоїстична. А таки егоїстична!

  На ФЛ не можна повішати однозначного ярлика “добре”, або “не добре”

  Шлюб — це обмеження, це чергова надбудова над людською природою, що обмежує її волю. Але це ніяк не означає те, що діти повинні рости без батьків. Тому вашу спробу поморалізувати я сприймаю за належне і у багатьох пунктах погоджуюсь. А єдине, що захищаю — це комплексний підхід до проблем. НІЗАЩО НЕ МОЖНА розглядати будь-яке із явищ, будь-який із предметів однозачно. Це шкідливо. І це моя релігія.

  Пост скриптум. Я не живу у гуртожитку.
  Пост пост скриптум. Я просто єдиний, хто наважився запропонувати протилежну думку для зародження дискусії.

 • Тарас

  Дискусія цікава. Он аж Неоліт згадали.
  Кожний розуміє вираз: “Вільне кохання по-своєму.”
  Я вважаю, такі стосунки дають лише фізичне задоволення. Я не підтримую такі стосунки. Я хочу щоб дівчина мене кохала і секс є наслідком наших стосунків, довірою один одному. Фрі лав, то секс заради задоволення тваринних інстинктів, вільних від любові. Тому й називають “FREE” – англ “вільний”

 • Діанка

  Я взагалі вважаю, що не можна “секс заради задоволення тваринних інстинктів” називато (чи то навіть прикривати) словом “love”. Все ж це різні речі. І якщо хочеться спати з кожним привабливим хлопцем/дівчиною, то не треба це маскувати під “free love”. Це просто секс. Без жодних обовязків. Без жодних почуттів, крім симпатії. І аж ніяк не “love”.

 • ооойй, ото реакція на статтю) пропоную сказати авторові СПАСИБІ!!!

 • Vade_maaR

  автору звичайно ж спасибі! навіть ВЕЛИКЕ СПАСИБІ!!!
  переглянувши одним оком коменти – висловлю свою думку (можливо щось в цьому роді вже звучало – тоді сорі)
  “Людина стає щасливою при задоволенні своїх потреб” під словом потреба людина кожного разу розуміє щось інше (їжа, знання, одяг, секс) кожен вправі вибирати що йому до душі… приведу приклад… ви можете купити готову булочку в маркеті одразу, хоча б могли виробити її самі (виростити пшеницю, змолоти муку, замісити тісто, спекти і з’їсти) – така булочка буде корисною, поживною, ідеальною для Вас, АЛЕ скільки нервів, крові і поту потрібно буде використати..? те ж саме і в сексі – ви можете отримати його майже миттєво (можна навіть купити), та коли будете його добиватися довго – задоволення він принесе більше… от так от…
  стосовно коментарів типу “це ж не справжня любов… і т д” не хочу розбивати чиїхось мрій і фантазій, АЛЕ не існує ніякої любові (хто б там що не казав – це лише стан нашого мозку, майже не відмінний від шоку, страху, ейфорії та інших станів) є тільки прив’язаність та симпатія…

  Я не виступаю категорично проти чи за… вільні стосунки, вільний секс мають право на існування, хоч і не можуть бути однозначно схавлені…

  Не потрібно нічого ускладнювати – усе достатньо тривіально…

 • прикольно!!! що тут скажеш…
  із сторони це так все красиво звучить… і всі розмірковують, обговорюють…
  любі мої, скажу із власного досвіду до добра це не приводить…
  прикиньте собі таку ситуацію що починається у вас все безневинно, із різних причин ви зустрілись, спочатку по плану одноразовий секс а потім ще один і ще один… як по графіку один раз в три тижня, і не просто секс а й відпочинок, навіть романтичні вечори але ніхто нікого не питає хто з ким коли був… і так на протязі шести місяців а потім бац!!!! – і нема… подзвонити не можна, бо без обов”язків а так чогось бракує… а ще через пів року дзвінок і ти біжиш бо пам”ятаєш як це…
  це дійсно безумство і як на мою думку не вартує тих фізіологічних потреб!!! ми ж люди…