Французькі короткі метри від Wiz Art


Зазвичай у четвер, раз на місяць, а то й частіше, можна подивитись у Львівському Палаці Мистецтв та у кінотеатрі «Жовтень» міста Києва короткі метри від Wiz Art. Цього разу вони були французькими. Шість історій різних режисерів, що не об’єднані спільною темою.

«Я МОГЛА Б БУТИ ВАШОЮ БАБУСЕЮ» Бернар Тангі – це була четверта короткометражка по рахунку, але хочу розпочати саме з неї. Це правдива історія про перспективного адвоката, що випадково на вулиці Парижа біля свого дому звертає увагу на жінку, що просить милостиню. Він йде додому й уві сні бачить на скільки ця пані-безхатченко схожа на його рідну бабусю. Наступного ранку він робить для неї табличку «Я могла б бути вашою бабусею» і ставить біля коробки для монет. Надпис допоміг, і вже за кілька днів з ним стоять всі члени родини бабусі, що були румунами. Тому хлопець починає робити таблички для всіх, хто потребує, але з різними надписами. До нього навіть приходять додому з таким проханням. Це історія небайдужої людини до суспільства та вихід її за власні рамки кар’єризму. Найцікавіше, що герой до сьогодні пише ці таблички.

К’яра Мальта, спеціально запрошена гостя до Львова, відкрила показ своїм фільмом «В ОЧІКУВАННІ ЖІНКИ». Це розповідь про уособлення себе дівчиною – коли саме це настає, як дівчата відносяться до власного тіла, скільки надають цьому значення у спілкуванні з чоловіками. Це історія від народження самої жінки, потім – її дітей, і аж до менопаузи. Якщо жіноча половина залу сприймала це як об’єктивно присутнє в кожній із нас, то в цей час хлопці закривали очі і вуха і просили сказати «коли це все закінчить».

«КОРПОРАЦІЯ ЖІЛЯ» Віаннe Мервія – це «репортаж» з ферми пана Жіля, що замість курей вирощує істинних французів, а саме – парижан. Вдома біля телевізора у фермера портрет Шарля де Голля, схожі на радянські килими на стінах, радіоприймач, одним словом – все як у справжнього селянина. iPhonе тут – як зерно для птиці, як приманка, і щоб його отримати «кури-парижани» виконують забаганки фермера. Кінцево пан Жіль робить із них консерви,і постачає на китайський ринок.
«ДРУГИЙ ПОРІГ» Лоїка Ніколофа – це проміжна станція між смертю і дорогою далі, місце, куди попадають люди, які щойно померли. Вони мають вибір – або залишитися у цьому проміжному пункті, або рухатися далі. За кожною з померлих душ усюди ходить охорона на вигляд як міми – вони не розмовляють, не видають емоцій, ніби і не мислять, а просто ступають куди і померлий. Тут існує і секс, і дружба, і навіть псевдо лідери, які агітують залишатись назавжди. Герої можуть бачити своїх рідних, слідкувати за ними, що і не пускає їх рухатися далі.
Щоб дізнатися чи є ще щось після смерті мешканцям проміжного світу потрібно зробити безглуздий вчинок – піти в море, просто зайти у воду і рухатися доки не зникнеш. Охорона за тобою вже не піде – вони води бояться.
Від «ІСТОРІЇ А» Андре Кавайє чекали значно більшого. Це ще один любовний трикутник. Дівчина пориває стосунки з чоловіком (у супроводі банальних запитань «але ж між нами було стільки всього хорошого», «і це кінець?»), а опісля приходить її коханка і сценарій повторюється з самою ж героїнею.
«РЕВНОЩІ» Бібі Насері – це справжній саркастичний чорний гумор про кілька вбивств на ґрунті ревнощів. З фразою, завченою від психолога, «я їй довіряю, вона кохає тільки мене» чоловік вбиває коханця жінки (що потім ним не виявився). Коли він пакував його труп у машину , їх побачив сусід, тому герой вбив і його. Зайшовши у квартиру дружина сусіда впала з балкона прямо на прибиральницю і двоє вони теж загинули. А виявилось, що коханець – насправді рідний брат, якого щойно знайшла героїня.
Що найголовніше у всіх короткометражках – вони «кричать» про речі, як нас оточують значно голосніше, ніж повні метри, роблять це швидко і лаконічно, можуть залишити загадку, можуть її розкрити, але точно викличуть гору емоцій. В кожного – різну.

P.S. Сейчас в интернете достаточно много кулинарных сайтов, которые учат готовить все будь то вторые блюда рецепты которых можно там найти, или сложные десерты – неважно, главное желание обучаться.