Фотографія: побачив та спалив

Є така хвороба як маніакальна слабкість до фототехніки, але при цьому зовсім не обов’язково  мати руки, прямі руки (хоча б якісь руки),  більш-менш адекватну техніку та щось інше за бажанням.

Але є такі “профі” своєї шизофренії, які роблять мільйони фотознімків, що просто вбивають своєю негуманністю. Далі неповний список.

1. “Профі” вважають, якщо в тебе нема фото з твариною моделі “кіт звичайний”, ти – ламер.

Цю серію фотовбивста називають “Дивись, це я, та це моя кішка”, вона робиться на камеру мобільного, або першої мильниці.

З моделлю якось не вийшло, одягнули в перше, що знайшли (старі галіфе, панчохи, фартух, будь що), тварину кидають на колені, або за що вона встигла вхопитись. Самі вражаючи та історичні кадри робляться на фоні старою кухні, вітальні з купою розкиданих речей, яких ніхто не помітить.

Примітка: ця серія чудово виконується з яким завгодно “Воно” (іграшки, пиво, п’яна подружка, мобільний etc).

2. З саме тією же моделлю робляться й інші “творіння”, але вже з квітами.

Фотограф з дуже впевненим видом дивиться у кадр та каже “лабораторній мишці” стати ближче до горщика, нахилитися ( і ще трішки), а після : “Дивись на мене”.  Модель горбиться, намагається нюхати квіти, які від природи давно вже нічим не пахнуть. Після вона дуже виразно гляне на об’єктив і усе… Нічого не вийшло та якось, м’яко кажучи, ніяк. На фото очі косі, квіти дурні, а спина якось вигнута, що з’являться думка “може хвора?”…

Майже джунглі та крики природи.


3. На цьому вони не зупиняються – вони йдуть далі. Кожна поважаюча себе дівчина сфотографуються хоча би раз у житті у water closet, кажучи між нами хлопчиками, туалеті.

Вибирають туалет за смаком, бажано у клубі та з видом на якийсь миючий засіб.

В цьому кадрі обов’язково ви побачите дівчину, може дві дівчини, які складають губи у трубочку та роблять щось на вподобі “а що ви тут робите?”.

На  питання навіщо це фото, ці самочки кажуть щось не зрозуміле.

4. Також обов’язковою програмою є  “я та мій килим”. При цьому головним героєм стає килим. Він знімається на фоні  “чарівної” дівчини та зовсім не розуміє  навіщо вона там.

Моделі якось не приходе думка, що її стіна — це не гобелен XVII сторіччя, а лише залишки радянської культури.

Увесь пафосний еротизм, краса спідньої білизни безжалісно з’їдається цим монстром.  Тема “сісьок” не розкрита.


5. Окремо виділяються клас людей, які фотографують самі себе (частіше за все у дзеркалі). Отримуючи фотоапарат та не маючи жертву, вони помічають себе. Один єдиний коментар: Робіть ці фото на “Зеніт-Є” у ванні з витягнутої руки.

Ми не пропагандуємо хвороби, лікування, манії та неповагу. Ми робимо рекламу естетиці та рукам з меншим кутом викривлень.
Гарних знімків!

*Усі фотографії знайдені завдяки відкритому пошуку. Прошу пробачення, якщо когось  ображає матеріал.

Дурнуватий філолог-русист, який професійно грає на нервових закінченнях та добре знає усю їх парадигму. Займаюсь журналістикою, малюнком, фотографією, пишу вірші та прозу. В душі більше індуктивного та інтуїтивного, але логіка ще ввімкнена. Іноді не зібрана, але коли ж тут працювати, коли всі навколо самовиражаються. Е-Мейл: ptaha-zozo@ukr.net www.zozylya.blogspot.com ICQ: 384-454-171
 • Marlita

  По +1-му за WC і за килим! Посміхнуло – таки істини життя ;) хехе)

 • Marlita,таке можно продовжувати і продовжувати)

 • PoorJorik

  Ці фотографії дійсно дуже смішні і якісь непрофесіональні! Ніколи не розуміла людей, які беруться за справу, хоча зовсім не вміють виконати його так, як треба
  А стаття дуже сподобалась. Цікаві спостереження)))

 • Ultraorange

  Супер! Дійсно, такі фото естетики світові не додають. Проте можна добре посміятися над снобізмом та псевдовишуканістю.

 • Народ, не ставтеся так серйозно до написаного :) Це ж “стьоб”. Врешті-решт згадайте на що ми знімали ще 10-15 років тому. Буквально вчора. Згадали? Чи дехто ще тоді навіть не народився? :) Отож. І це примусово робило “фотографію” мистецтвом не для всіх. А тепер… Ніколи не думали над тим чому в нас так багато т.з. “весільних фотографів”? Тому що можно запросто відстріляти 1500-3000 знімків, ні про що не думаючи. Це стало дуже просто сьогодні, “тиснути на кнопку”. Чомусь вчитися, щось читати, вже мало хто хоче. Флешка не плівка, вона все стерпить :)

  І саме головне. Завалений горизонт забули ;)

 • Taras

  Погоджуюсь з вами, але ті, хто ще хоче вчитись, читати мають більше роботи ніж ті, що просто тиснуть заради грошей

 • Moonlight Rambler, про те й мова. Фотографія – це мистецтво, потрібно йти до чогось більшого, а не тисячі клонів.

 • Катерина

  О, мене завжди вбивало бажання тьолок фотографуватися скрізь і завжди, при тому не змінюючи виразу обличчя та поз! фото мають бути справжні – в цьому фішка, такі фотки живі, на яких видно емоції, справжні емоції… Я не люблю позувати, мені завжди хочеться, щоб фотограф “впіймав” щось, підловив якийсь цікавий або ж просто натуральний момент.
  фотки типу “я і зайчік”, “я і білочка”, “я і пальмочка в Алупці” – то взагалі… краще так: або памятник, або я! тоді фото виходять норм. еге ж?

 • Катерино, тут просто, як то кажуть, є момент :) Завдяки камерафонам фотографія в певній мірі була дискредитована. Якщо ранішше “фотографом” був “дорослий,серйозний, дядько з величезним ящиком” то тепер це “школяр з непомітним камерафоном”, найбільша мрія якого під столом фотографувати дівчину в міні. Ця манія вже повсюди, а так як всі ми не є фотогенічними 24/7, то й не зважуємося на “живі” фото, віддаючи перевагу “протокольним”. Над ними більше контролю :) Просто це вже виходить постановочний портрет, не репортажка :) Ну а те що модель зображає камінь – “тьолці” просто ніхто не сказав що “оте саме классне фото” з улюбленого журналу насправді було вибране з 300-500 знімків, які знімалися години півтори-дві :)

 • Катерина

  О, так, тьолці про те не сказали. Більшості тьолок взагалі багато про шо забули сказати)
  Moonlight Rambler, я розумію причину подібних явищ, але ж це не втримує мене від стьобу над ними!!)))
  Невже дійсно так багато з людей є нефотогенічними?? 24/7 – то є статистика?

 • 24/7 це 24 години ни добу, 7 днів у тижні :) А щодо фотогенічності… Ну, недарма ж всі “зірки” не люблять папарацці. Вони знають, один невдалий ракурс, або світло не так ляже і все – на фото Баба-Яга, а не дівчатко з обкладинки Playboy. З ким не бувало? :)

 • marat

  http://lurkmore.ru/%D0%A4%D0%BE%D1%82%D0%BE%D0%BE%D0%BD%D0%B0%D0%BD%D0%B8%D0%B7%D0%BC
  Це начебто ресурс яким користувався автор під час написання статті?

 • Думаю ви помиляєтесь.

 • marat

  Принаймні ідея була успішно здерта
  баян одним словом…

 • Покажи мені оригінальну ідею, і я впевнений що скажу звідки вона здерта.

  А якщо не буду знати, то пошлюсь на вавилонську бібліотеку…

  Тим не менш, ідеї суттєво відрізняються, думаю це можна помітити якщо прочитати обидві статті. В статті на яку ви посилаєтесь тема моделі не розкрита, а ця присвячена саме моделям.