Фонтан на ділянці

Фонтан на ділянці

Фонтан на ділянціСпочатку небхідно вибрати місце, прибрати грунт на місці передбачуваної конструкції глибиною 15-25 сантиметрів, запоніть його піском з гіркою (в 5 сантиметрів) і полити водою для утрамбовування. Через добу місце буде готово. Наступний важливий аспект, це вибір фундаменту. Ви можете застосувати будь масивний матеріал (Можна просто зробити кільце з армованого бетону). Найголовніше, що б основа не зруйнувалася під дією погодних умов через роки.

Тепер, коли фундамент обраний, необхідно приступати до зведення самої конструкції. Матеріали для побудови: гладкі камені і розчин. Розчин складати з 1 частини цементу (400й марки і вище) і 1 частини кар’єрного піску (намагайтеся не застосовувати річковий, він великий і тому знижує клейкі властивості розчину). Наготовлювати слід маленькими порціями. На всю конструкцію піде приблизно 30 кілограм цементу. Збір каменів являє творчий процес (не буду розвивати цю тему, скажу тільки що камені для фонтану були відібрані уздовж полотна старої залізниці). Отже, у Вас є розчин, камені, стоїть готовий фундамент, значить Ви можете приступати до збірки конструкції.

Що ж буде являтся найголовнішим, коли ви зробите фонтан? Це, що б фонтан радував око, і не віднімав у Вас час для вимушеного обслуговування. Тому, враховуючи властивості води, потрібно зробити ухили басейнів в потрібному напрямку, і забезпечити їх герметичність. Починати потрібно з нижнього басейну.

Обштукатурена всередині, і облицьована камінням. Рівень у ній визначає просвердлений отвір збоку в який вставлений гумовий шланг, для зливу води в збірник. (Багато раковини вже мають подібне отвір в цілях оберігання раковини від переповнення) Далі робимо другий каскад. Тут, наскільки дозволить фантазія, можна застосувати все, що завгодно. Для цієї мети я взяв лист металу товщиною 1.5 мм, зігнув, вставив, (при необхідності можна застосувати кріплення болтами), і обклав камінням. Теж саме робимо і з третім (верхнім) басейном. Тепер, коли наливаємо воду у верхній басейн, після його заповнення, вода каскадом спадає на другий і далі в самий нижній. При цьому не можна доппустіть витоку по камінню води в сторони! При заповненні самого нижнього басейну, до рівня зливного отвору, вода потрапляє у вихідну позицію – резервуар-збірник (Наочно це можна поспостерігати в розділі «Рух води»).

P.S. В интернет можно не только найти информацию по строительству, строительные компании но и скажем купить фиксаторы арматуры разных видов (звездочки, стойки, конусыи т.п.) в зависимости от поставленной перед вами задаче.