Фолк-фестивалі Сполученого Королівства

Фолк-фестиваль

Фолк-фестивальЗа останні кілька років фолк музика переживає друге народження. Між ностальгією за Бобу Діллану і появою таких різномастих зірок як Девендра Банхарт і Кінг Креозот, розмістилося фолк-напрямок, що усталилося в образі хіпі 60-х років. Однак у світлі нових напрямків традиційний фолк і раніше сильний, він процвітає на традиційних фольклорних фестивалях, що проходять на території сполученого королівства в літні місяці.

Шотландія

Великий наметовий фестиваль

Фестиваль проходить в липні в графстві Файф і триває приблизно пару днів. Спочатку фестиваль провели у відповідь на зустріч країн «великої вісімки» в 2005 р., після чого зародилася щорічна традиція. Це відмінне місце для тих, хто любить соковиту зелень шотландського літа і народну музику. Крім своєї основної музичної тематики фестиваль пропагує турботу про навколишнє середовище, розглядає проблеми глобальної зміни клімату, так що цілком ймовірно, що в рамках фестивалю ви зможете побачити кілька фільмів, присвячених даній темі і взяти участь у дебатах на свіжому повітрі.

Кельтський фестиваль

Фестиваль цікавий не тільки своїми заходами та тематиками, додаткову чарівність йому надає ще й той факт, що фестиваль проводиться на чудовому острові Льюїс. У цьому році в фестивалі візьмуть участь такі відомі виконавці як Джулі Фоуліш, Сет Лейкман та ін Більшість концертів і виступів заплановано на вечір, так що протягом дня у вас буде можливість побродити по острову. Для того, щоб відвідати всі події фестивалю, вам доведеться купувати роздільні карти і флаєри, так що уважно вивчіть всю програму, щоб переконатися, що ви не пропускаєте виступ своєї улюбленої групи.

Уельс

Фестиваль Грін Мен

Фестиваль проходить в серці Брекон, це один з найбільш успішних фолк-фестивалів сучасності. За довгі роки фестиваль регулярно зустрічав таких виконавців як Роберт Плант і фолк-гуру Берта Янеш. А в цьому році планка, здається, підніметься ще вище, на фестиваль обіцялися прибути Лора Марлін, Джеймс Йоркстон і Карібу. Ну а якщо трапиться неможливе і ви раптом втомитеся від музики, у вас завжди залишається можливість побродити і повивчати околиці.

Фестиваль Гвілім Понтардав

Цей здобув світову популярність фестиваль музики і танцю проводиться вже більше 30 років. Історія фестивалю розпочинається з невеликих музичних вистав, орієнтованих на кельтську культуру, сьогодні на фестиваль в західний Глеморгана щорічно збирається понад 20 000 осіб. У цьому році тут грають групи «Transglobal Underground», «Baggyrinkle» і «One String Loose». На землях зайнятих під проведення фестивалю проводитимуться розважальні заходи, тут буде розміщена величезна кемпінговий зона, будуть працювати безкоштовні душові з гарячою водою і … тут будуть працювати найчистіші туалети, які тільки можна зустріти на фестивалях такого роду в світі.

Фестиваль блюграсс

Фестиваль проводиться в червні на діючій гірській фермі, розташованій в північному Уельсі. Безумовно, фестиваль спеціалізується на музиці, проте тут проводяться і публічні виступи та різні майстер-класи. Це наметове фестиваль, проте, якщо намет здається вам не настільки вже привабливою, ви можете взяти напрокат справжній індіанський вігвам. У цьому році цвяхом фестивалю буде виступ шведської групи «G2».

Англія

Кембріджський фольклорний фестиваль

З самого початку своєї історії, коли в 1964 р. Пол Саймон розважав натовп з 1400 шанувальників фолку, кембриджський фестиваль перетворився на популярне місце зборищ любителів народної музики. Сьогодні це один з найвідоміших і найстаріших фолк-фестивалів. Серед його зірок Джоан Бейз, Еммілу Харріс, Джеймс Тейлор, Джон Мартін, Джо Страммер. Якщо ви хочете потрапити на цей фестиваль, вам слід заздалегідь замовляти квитки, бо вони розпродаються дуже швидко.

Фестиваль Фейрпорт Кропреді

Це щорічне возз’єднання фейрпортской конвенції електронного фолку, яка зародилася в 70-х роках в невеликому селі в Оксфордширі. З тих пір з одноденної зустрічі фестиваль виріс у триденний захід, що проходить у серпні і привертає більше 20 000 глядачів. У цьому році тут відзначаться групи «Supergrass», «The Levellers», ну і звичайно не варто забувати про фейрпортскіх електронник. На відміну від інших фестивалів, тут ви можете припаркувати свою машину прямо поруч з вашою наметом, проте в цьому випадку вам доведеться самим думати про охорону та зберіганні продуктів. Серед інших подій фестивалю morris-dance на вулицях і концерти живої музики в двох сільських пабах.

Фестиваль Міддлвіч

Це сімейний фестиваль фольк-жанру, тут проводяться ярмарки, на яких можна придбати милі дрібнички, крім того, тут щорічно проводяться гонки на каное, організуються вуличні театралізовані вистави, паради, виступи духових оркестрів і танці.

Ірландія

Традиційний музичний фестиваль Баллішаннон

Фестиваль проходить в серпневі вихідні, він знаменитий достатком традиційної музики, яка звучить звідусіль: з ресторанів, пабів і міських театрів. Три фестивальні дні відвідують такі корифеї жанру як «Dervish», «Four Men and A Dog» and «Тhe Dave Munnelly Band».

Зелений фестиваль флейтистів

Міжнародне свято ірландської музики і культури проходить в красивій селі Ростревор біля підніжжя Морнскіх гір. 22 рік фестиваль проходив протягом доби, сьогодні ж дійство триває 8 днів, а список його розважальних заходів перевалює за 200 пунктів.