Фліт: “Також будемо підкоряти Європу та Америку”

На музичній сцені вони з 2001 року і за цей час встигли не мало. Проривом для них стала пісня «Їжачок», яку знали всі.  У 2004 р. виходить їх перший альбом «Світ такий…». У 2005 р. гурт розпочинає запис другої студійної платівки «Zаникай» (реліз у 2006р) та активно концертує містами України. У 2009 р. виходить їх третій альбом «Однозначно», який є сумішшю драйву і ліричності. Сьогодні гурт «Фліт» – це Новіков Володимир (вокал, гітара), Копієвський Михайло (бас), Марків Андрій (гітара, бек-вокал) та Озарко Ігор (барабани).


Як виникла ідея створення гурту? З чого все почалось?

Андрій: Взагалі, гурт «Фліт» був створений на початку 2000-х років. Зібрав людей у групу і придумав назву франківський барабанщик Юра (це був непостійний склад гурту). Коли від них пішов бас-гітарист, вони запросили грати Мішу (Копієвський Михайло). Через деякий час (так як ми дружили), Міша запросив грати у гурті мене. Це був початок 2001 року. Через деякий час Юра знайомиться з Вовою (Новіков Володимир) і бек-вокалістом Віталіком Бєляковим. Таким складом ми грали до 2003 року. Внаслідок деяких міркувань, думок, поглядів стосовно нашої творчості, Юра покидає склад гурту «Фліт» і вирішує займатись іншими справами. Тоді ж з’являється новий учасник гурту – теперішній барабанщик – Озарко Ігор. Пройшов час, змінилися погляди і бек-вокаліст Віталік вирішив більше не займатись музикою (в середині 2004 року він покинув гурт). І з того часу ми граємо таким складом по сьогоднішній день.

Відомо, що зараз у вас розпочався всеукраїнський тур. Розкажіть про нього.
Стало традиційним (третій рік поспіль), що ми на початку весни їдемо показувати новий матеріал Україні ?. Перший тур був 3 роки назад і як показав досвід він був досить успішним. Нас почули і на Заході, і на Сході (тоді ми вперше відвідали ту частину України), і в інших куточках. Були приємно вражені як нас там сприймали як україномовну команду. Сьогоднішній тур розпочався ще в лютому і триватиме до кінця березня. В цьому турі ми виконуємо як і старі пісні, так і абсолютно нові, в тому числі ми представляємо нашу ПЕРШУ англомовну пісню «Open Your Eyes».

Ви випустили минулого року платівку і зараз знову записуєте альбом. Чим будуть відрізнятись ці дві роботи?
Загалом, той, хто знайомий з нашою творчістю може зауважити, що жоден з наших трьох альбомів не схожий на попередній. Ми, як група і як люди, ростемо, розвиваємося, змінюємося і тому наша музика проходить разом з нами ці зміни, розвиток. Не можемо сказати, який буде альбом: веселіший чи сумніший, чи це буде щось зовсім інше. Поживемо – побачимо. Коли вийде альбом, люди зможуть послухати, оцінити і вирішити, який «Фліт» їм більше до вподоби: той, що був на початку 2003 чи той, що буде у 2011-2012. Власне, ми завжди намагалися видати більшість нових пісень у збірці (альбомі), але цього разу ми вирішили, так би мовити, відкрити карти і вже з самого початку роботи над матеріалом для нової платівки ми граємо нові пісні на концертах. Нам цікаво побачити реакцію слухачів і це впливає на нашу подальшу роботу над цим альбомом.

Як вам вдається поєднувати сімейне життя і музичну кар’єру? Часті від’їзди, турне, фанатки – як реагують дружини і діти?)
Андрій: Мої дружина і діти реагують спокійно, я дуже задоволений, що вони в мене такі. Насправді ні дружини, ні дитини я не маю. Мені, мабуть, найлегше з усіх. Але наскільки я знаю, одружені хлопці теж не жаліються (сміються). Найкраще те, що рідні і близькі нам люди ставляться з розумінням до того, що нас часто немає вдома, чи ми недоступні, чи з нами не завжди можна побачитись. Вони все розуміють і поважають наш вибір у житті. І нам дуже приємно і важливо, що ми маємо таку підтримку.

На вечірці в Івано-Франківську (Вечір Елвіса Преслі) ви запросили зіграти з вами саксофоніста. Чи не думаєте поповнити склад гурту новим учасником, дещо змінити стиль?)
Не виключено, що в найближчому майбутньому у складі гурту «Фліт» будуть з’являтися нові музиканти. Чому? Тому що ми не люди-оркестри, ми музиканти, які цікавляться новим звучанням і різними музичними інструментами і хотілося б їх підключити до нашої творчості. В першу чергу, не скільки для нас, а для слухачів. Бо все, що ми робимо – ми робимо для того, щоб наша музика звучала цікавіше і краще сприймалася людьми. Це перша і основна причина нововведень у групі «Фліт». А якщо взяти цей конкретний випадок, то Саша, який разом з нами грав – це дуже хороший музикант і вважаємо, що саме для такого стилю ця людина з її талантом підійшла неймовірно. Тому ми грали саме з ним. На рахунок зміни стилю, то група «Фліт» постійно змінюється, прогресує. Скажемо так: ми не будемо змінювати рок на поп, ми все ж залишаємося рок-гуртом. Хоча це поняття взагалі є широким (рок, поп). Ми перш за все будемо грати музику, яка буде подобатися людям. Це ми вам гарантуємо. Якщо ж вона не буде подобатись – ми не будем грати. Це ми вам теж гарантуємо.

«Фліт» досить популярний гурт, часто концертуєте у різних куточках країни. Чи відрізняється якось публіка, сприйняття вас?

Коли будь-хто приходить на концерт гурту «Фліт», він прекрасно знає на що він іде, знає хто ми і що ми граємо. Тому практично в кожному місті сприймають нас дуже добре і ми цьому раді. Ми не можемо порівнювати публіку у різних містах, тому що, як я вже казав, вони знають на що ідуть.


Ви не думали про співпрацю з іншими гуртами, записи спільних пісень?

Звичайно, що думали, але поки що руки не доходили. ? Можливо захочеться і ми виділимо час для того, щоб з кимось щось записати. Можливо з’явиться така пісня, яку треба буде виконати спільно. Або хтось нам запропонує такий варіант. Поки що пропозицій від нас і нам не поступало, але зарікатись не будемо. Якщо справді буде хороша пісня, ми із задоволенням зіграємо, заспіваємо з іншими гуртами або виконавцем.

Які у вас плани на майбутнє?
Плани у нас глобальні.  На даний момент, ми концертуємо і як будь-яка нормальна група розбираємо пісні. В планах у нас випуск чергового альбому. Найближчим часом очікується вихід нового синґлу, який буде супроводжуватись відеокліпом. Вони є досить оригінальними для групи «Фліт», бо це англомовна пісня (і кліп на неї) “Open Your Eyes”. Що з цього вийшло подивимось найближчим часом. Також будемо підкоряти Європу та Америку.

Побажання читачам)
Дорогі читачі, група «Фліт» сердечно вітає вас з наступаючими святами! Бажаємо вам хорошого настрою, гарної музики, веселих пісень, весни в душі та впевненості у собі!
Щиро ваші, Фліти.

Від себе ж додам: посміхайтесь)
Діанка Дідійчук

Засновник інтернет-журналу MOLODI. Життя ламає нас по дорозі кудись та все буде файно і зашибісь. Намагаюсь уникати сірості і стандартності, створюючи щось своє. Ще з дитинства люблю наше – українське.