ФлайzZzа: “Поки що ми тримаємо свою лінію”

Один з найвідоміших реггі-гуртів України “ФлайzZzа” нещодавно презентував своє нове відео на пісню “Мати казали”, яка увійде у нову, вже третю за час існування гурту, платівку “Глобальне потепління”. Сам альбом команда презентує у Луцьку вже 25 квітня. Відповідно в найближчий час диск можна буде вже вимагати у музичних крамницях.

Розкажіть про свій перший концерт. Взагалі, як ви починали?

Тіма: Перший концерт?.. Це було дуже давно… Більше 10-ти років тому. Кумедно, дуже шалено! В усіх учасників було купа бажання щось робити нове. І це «бажання» трапилось в Будинку Культури на фестивалі «Червона Рута» у 2000му році.
Джамалка: Ми всі були такі ще зелені, смішні.

Хто у гурті головний фантазер та креативщик?

Тіма: Dj Roma!
Джамалка: Він в нас і танцює, і співає (посміхаються)

З ким би ви хотіли виступити на одній сцені?

Тіма: З багатьма з ким би хотіли ми вже виступали. Ми звикли реалізовувати наші музичні бажання. Відповідно це все помітно в нашій творчості. У кожному альбомі в нас є спільні треки з різними виконавцями.
Джамалка: Шкода Джексон помер. Пісню зробили б з ним.

Де вас найтепліше приймає публіка?

Тіма: Хм, найтепліше, напевно, в Луцьку. Тут багато знайомих та друзів, що регулярно хочуть бачити нас не тільки за кружкою кави, а й на концерті. Хоча вже зараз практично в кожному місті у нас є багато друзів і шанувальників, які приходять обмінятись посмішками на нашому концерті.
Джамалка: Нас навіть погода приймає скрізь тепло. Тіма: В принципі за ці десять років, що ми граємо, в нас дощ на концертах траплявся лише двічі. «ФлайzZzа» стала свого роду талісманом для організаторів. І коли вони хочуть, щоб на концерті, десь на площі була хороша погода, то викликають нас.
Джамалка: Але правда, інколи буває так, що ми виходимо на сцену – дощ завершується, а сходимо – знову починається.

Стежите за перебігом «Євробачення»?

Джамалка: Ні! Це так смішно. Хіба це фестиваль?! В світі є стільки багато кльових фестивалів! А «Євробачення» фестивалем важко назвати…
Тіма: Якесь збирання грошей, в кого більше – той і виграв!

Ви суто український гурт. Пісні іноземними мовами співати не будете?

Тіма: Та хто його знає, як воно попре. Іноді ми задумуємось про західний ринок і про необхідність туди просувати якийсь англомовний продукт. Часи в Україні зараз взагалі натякають на те, що треба подумати про нашого східного брата. Але поки що ми тримаємо свою лінію і, думаю, будемо тримати її до кінця, принаймні так би хотілось.
Джамалка: Я думаю, одну якусь річ можна було б зробити, але так щоб глобально – немає сенсу.

Приймаєте участь у благодійності?

Джамалка: Ну, знаєте, у нас благодійність – це досить розмите поняття і малоймовірно, що це саме та благодійність, яка повинна бути.
Тіма: Багато є людей, які псевдо займаються благодійністю. Як на мене, найкращий прояв благодійності – зібрати вдома непотрібні іграшки, застарілі речі якими вже не користуєшся і віддати тим, кому воно дійсно потрібно.

Що вас найбільше вразило та захопило за час існування команди?

Тіма: Найбільш пам’ятне те, що найсвіжіше в голові – це десятиріччя гурту. Концерт, що дався нам «потом і кров’ю». Відповідно дуже багато здали туди сил і можливостей.
Джамалка: Дуже пам’ятно, адже вперше самі собі великий концерт робили. Практично за свій кошт. І повністю вся організація лежала на наших плечах.

Є такі речі, які “ФлайzZzа” ніколи не зробить?

Тіма: Навіть незнаю… Я думаю, що їх насправді багато… Ми впевнені, що Алла голою на сцену не вийде точно… Не будемо плювати в криницю, з якої п’ємо воду..
Джамалка: Шансон співати не будемо!

Ваше ставлення до скасування квот у теле- та радіо просторі. Чи зазнає якогось впливу ваша команда?

Тіма: Я думаю, що так. Зазнає впливу більшість українських музикантів, тому що наявність української музики в ефірі прямо пропорційна до кількості концертів тих музикантів або артистів, які взагалі є в Україні, гастролюють, мають якісь концерти. Відповідно відсутність концертів впливатиме на кількість коштів, які потрібно вкладати у відеокліпи, записи і т.д. Український шоу-бізнес буде помаленьку страждати від цього.
Джамалка: А заробляти на цьому будуть сусіди…

Як ви відпочиваєте?

Тіма: По-різному.
Джамалка: Рідко!
Тіма: Люди дорослі, зайняті ще купою справ окрім творчості, а тому на відпочинок, як завжди, часу бракує. Найбільший відпочинок, напевно, – це наші репетиції – приходимо і просто релаксуємо від усього буденного.
Джамалка: І дорога на концерти!

Відкрийте читачам свій секрет успіху, позитиву та молодості.

Тіма: Частіше посміхайтесь, ставте собі якісь цілі в житті і помаленьку до них рушайте. Хай, можливо, з якимись труднощами, але доходьте до них впевнено. Думаю, що у вас однозначно все вийде! А щодо позитиву: шукайте якісь хороші речі в житті, а не тільки негатив, якого і так вистачає навколо.

“ФлайzZzа” в мережі
Офіційний сайт
Myspace
Вконтакті
Facebook
YouTube