Фіолет: “Ми робимо чесну музику”

Гурт “Фіолет” з’явився не так давно, але хлопці вже активно концертують містами України, збираючи все більше нових прихильників музики з фіолетовим забарвленням. Вокаліст та автор текстів – Сергій “Колос” Мартинюк охоче відповів на питання MOLODI.

Звідки така назва – “Фіолет”?

Назва виникла з нічого) – хороший колір, цікаві творчо-емоційні асоціації… Вдала назва для гурту, як на мене. ФІОЛЕТ як синонім творчого пофігізму, який не знає стилістичних рамок і рамок як таких взагалі…

Творчість гурту приносить прибуток? А може збитки?

Ми живемо в часи, коли молодий український гурт як такої можливості заробляти не має. Тим паче за такий порівняно невеликий відтинок часу, який ми існуємо… Невеликі гонорари які ми помаленьку починаємо отримувати дозволяють нам на сьогодні витрачати ці гроші з розумом на запис нового матеріалу та часткове технічне та організаційне забезпечення гурту. Щодо збитків..) – неоднозначне питання – якщо зважати на те, що кожен музикант вкладає свої гроші у власний інструмент та його техпідтримку, то вони є. Але тут все залежить від сприйняття…) Плюс, справжня музика вимагає жертовності від своїх творців..)

Наскільки важко вам потрапити на радіо. Просили коли-небудь заплатити за ротації?

Ми особливо цим питанням ніколи не задавались) – на сьогодні в нас є інформація, що наші пісні крутяться на багатьох регіональних радіостанціях і деяких всеукраїнських «фм». Можу сказати, що за це ми нікому ні копійки не заплатили. Направду, орієнтуватися на потрапляння в ротації дурна справа – якщо музика вартісна, вона знайде свого слухача, а слухач знайде її. Тим паче в нашу то епоху інформаційних технологій) Інше питання, наскільки радіостанції нині популярні і чи є серед тієї аудиторії наш слухач… До прикладу,  в моєму оточенні радіо не слухає майже ніхто. А це люди які намагаються йти в ногу з часом та сучасною музикою) Але є регіональні радіостанції, «фіолетова» присутність на яких мене тішить…)

У вас жодного кліпу. Коли плануєте екранізувати одну з своїх пісень? Яку саме композицію оберете?

До кліпу потрібно дозріти, – як-небудь робити таку річ ні мені, ні гурту не хочеться. Але якщо все буде добре, в цьому році ми таки відзнімемо свій дебютний виднограй. На яку пісню – поки що питання…. Для нас самих воно глибоко дискусійне)..

Якось ти писав, що декілька продюсерських компаній пропонували вам співпрацю і відповідно розкрутку та гроші, але ви не згодні на такі кроки. Чому відмовляєтесь?

Власне гроші нам не пропонували, а от співпрацю та розкрутку – так..) Чому відмовились? Ми робимо чесну музику, попри те, що для багатьох вона здається надто форматною. Чесна музика – це музика, яка живе своїм повноцінним, природнім життям – не вперта в рамки ринкових вимог та кон’юктури. А нам пропонувались викинути з гурту деяких, цитую, «нефотогенічних» музикантів та переглянути доцільність виконання патріотичних пісень. Я думаю, коментарі зайві.

Чого ніколи не зможе втнути гурт «Фіолет»?

Оуууу…) Важко сказати відразу. Нам точно не вдасться перевершити історико-героїчний подвиг рок-музикантів 60-70-их рр. ХХ століття… ) Надто багато вони зробили для живої музики, щоб сучасність дозволила зробити це нам. І це вагомо, і ми готові з цим змиритися…))

З чим були пов’язані зміни в складі гурту влітку 2010 року? Які стосунки між учасниками гурту? Часто спілкуєтесь за межами репетицій та концертів?

Кожен гурт, який серйозно підходить до свого місця під сонцем, проходить у своєму розвитку етап становлення, кадрових змін і рокіровок..) Це природній процес – як природній відбір – музика не менш природнім чином відштовхує одних людей і притягує інших, – в результаті, все що не стається – стається на краще…  В нас з’явився новий гітарист з яким у ФІОЛЕТ прийшло нове звучання; одного трубача змінив інший, – сьогодні ми граємо і працюємо над новим альбомом вже без труби. І це теж природно) Особисто я не жалкую ні про одну зміну обличчя в команді. Щодо спілкування, то музиканти ФІОЛЕТУ – мої єдині справжні друзі в житті, і я це визнаю..) По життю нас єднає не тільки музика. Потрібен був час, щоб ми зрозуміли наскільки МИ схожі, і як все таки знаково, що ми зібралися докупи)..

Які українські та зарубіжні гурти/виконавці тебе надихають?

Я не готовий зараз назвати якихось виконавців. Адже слухаю я стільки музики, що годі когось виокремлювати, тим паче коли мої музичні уподобання коливаються від екстремально важких стилів сучасного металу, панку до джазу і навіть якісної західної поп-музики. Мені здається, що інші музиканти мене зрозуміють..) Останнім часом я слухаю багато американського панку та британської різнопланової музики. Намагаюся слідкувати за всіма новинками…)

Впізнають в Луцьку? Багато прихильників?

Мушу визнати, що помаленьку впізнають – автографи вже доводилося давати в маршрутках, на вулицях і навіть в громадському туалеті…)) Наскільки багато прихильників, ясна річ я не знаю. Тішить інше – вони Є!..

Прихильниці не набридають?

Моя присутність в деяких соціальних мережах останнім часом змушує мене задумуватися над тим, що далі з ними робити..) На переважну більшість запитань і тому подібних звертань,  я вже не встигаю відповідати. Мушу фільтрувати все, що читаю в своїй кореспонденції. Хоча усвідомлення цього і приємне, але це вже створює цілий ряд незручностей. Тому мої любі прихильниці мають стати терпимішими…))

Як я розумію, ви достатньо популярні на Заході України, збираєте клуби в різних містах. Як щодо Сходу?

Схід для нас цікавий… Полтава є мабуть найсхіднішою точкою на карті Україні де ми виступали, – там нас чекає чимала когорта наших шанувальників, які лишилися після фестивалю Мазепа-фест. Є клуби які нас запрошують з сольними концертами, але поки що умови на яких ФІОЛЕТ запрошують є для нас фінансово неприйнятними.

Виступаєте на корпоративах? Взагалі, дуже складно запросити «Фіолет» на приватну вечірку? (я маю на увазі гонорар та райдер)

Виступаємо, звісно)) – ми молоді, великих гонорарів не просимо + є універсальним гуртом – при потребі свій технічний райдер можемо привезти з собою..))

На твою думку, чому так складно пробитись молодим гуртам? Ми не цінуємо свою музику? (та й не тільки музику)

Є дві найвагоміші на мій погляд проблеми – низький рівень музичної культури музикантів та ні на йоту не вищий рівень музичної культури слухача. Діалог між ними абсолютно неконструктивний, а то і  відсутній взагалі. Це замкнуте безперспективне коло, з якого вдається вирватися або реально талантам, або тим, хто володіє потрібною кількістю грошей для власної самореалізації). Ми не вміємо цінувати, а часто густо цінувати і нема чого, як це не прикро визнавати.

Чого очікувати від гурту в 2011 році?

Розповім в двох словах про концептуальні плани. Весною буде друга акустика, з цікавими сюрпризами та новими інтерпретаціями старого матеріалу. До кінця року буде новий студійний, другий по рахунку альбом, в який увійде орієнтовно 13-14 пісень. Плануємо багато концертувати… Очікую, що для гурту цей рік і випуск другого альбому буде переломною віхою в історії Фіолету!

Дякую Сергію за цікаве інтерв’ю! Пропоную вам послухати декілька пісень гурту, так би мовити “не відходячи від каси”.

Трохи тепла

EGO

“Фіолет” в інтернеті
Офіційний сайт
Myspace сторінка
Група вконтакті

Засновник інтернет-журналу MOLODI. Життя ламає нас по дорозі кудись та все буде файно і зашибісь. Намагаюсь уникати сірості і стандартності, створюючи щось своє. Ще з дитинства люблю наше – українське.