Фільми, що змушують жити

Як би ми не кричали про любов до українського (в когось — російського), але американський (японський, французький, італійський) кінематограф нічим не бідніший (і в жодному разі не гірший) від нашого рідного. Саме американські комедії змушують нас повзати по підлозі зі сміху, саме американські мелодрами викликають в нас сльози і саме американські фільми жахів чомусь нас більше не лякають (ми наперед знаємо, хто кому і чим в результаті вкоротить життя). Однак, мова піде не про останні. Пропоную на розгляд кілька якісних зарубіжних фільмів, які, так чи інакше, повертають тобі любов до життя, дозволяють просльозитись і змушують нарешті почати цінувати те, що в тебе є.

Куди приводять мрії” (What Dreams May Come) — стрічка для тих, хто вірить в життя після смерті. Неперевершена гра акторів і всіма обожнюваний Робін Уільямс доведуть вам, що дива трапляються, а кохання проходить будь-які бар’єри. Здавалось, це неможливо — той, хто потрапив у рай, готовий побачити пекло, переслідуючи благородну мету — зустрітись з земним коханням. Не раджу дивитись тим, хто не контролює своїх емоцій.

Щоденник пам’яті” (The Notebook) — фільм з глибоким сюжетом і романтичним наповненням. Хіба знайдете щось краще — у домі престарілих чоловік читає дружині історію їхнього життя, яка розгортатиметься не так, як ви собі уявляєте. Миті, сповнені щастя, хвилини болю, моменти розчарування і ненависті до життя, спроби довести собі і всьому світові, що зможеш жити далі — все це знайдете у “Щоденнику пам’яті”.

Марлі і я” (Marley & Me) — романтична історія для тих, хто не вірить у світлі почуття тварин і до тварин. Молоде подружжя переїздить в інше місто. Першим кроком до нового життя стає купівля собаки, яка уособлює кохання, ніжність і довіру. Марлі стає не лише домашнім улюбленцем, а й незамінним членом сім’ї, який також потребує любові, уваги, догляду та розуміння. Однак розуміємо, що нічого вічного немає.

Прикинься моею дружиною” (Just Go with It) — відео про те, що з долею не можна в жарти грати, бо та завжди має козир за пазухою. Молодий пластичний хірург просить колегу по роботі прикинутись його дружиною, аби звабити іншу. Кумедні ситуації, викликані постійним обманом — лише маленька частина ізюминки цього фільму. Сміх, плач, поцілунки, поцілунки і ще раз поцілунки! Пластичний хірург не замислюється над тим, що “оперує” власне життя, вносячи в нього зміни. Чоловік і не підозрює,наскільки глибокими є його почуття до співучасниці обману.

Пробач, але я тебе люблю” (Scusa ma ti chiamo amore) — стрічка, яка доведе вам, що різниці у віці не існує, не відчувається вона ані фізично, ані духовно. Герої фільму — люди з прямо протилежними поглядами на життя, однак вже після першої зустрічі розуміють, що все не просто так. Сюжет містить всобі і дружні стосунки, і подружні, і стосунки між закоханими. Висміювання зради — безперечно додає плюсів до рейтингу стрічки. Фільм навчить вас не боятись і доведе, що сміливі завжди мають щастя.

Звісно, список можна продовжувати. Більше того, у кожного з нас повинен бути свій список фільмів, які щось залишили у свідомості. Адже всі ми різні, вгодити всім одразу — неможливо. Джон Мільтон казав, що “здорова їжа для хворого шлунку — те саме, що й нездорова”. Сказала б дещо по-іншому: немає поганих фільмів, є голови, які їх не сприймають. Отож, берімо від фільмів все корисне, а від життя — все.

Ваша Ю.

P.S. Пам’ятайте, про те, що фільм — вигаданий світ. Поза монітором вас чекають ті, хто насправді вас любить…

Народилась неважливо коли, але жаль, що не восени. Люблю жовте листя, мокрі лавки, львівську бруківку і червоні доріжки на сходах. Люблю життя, і чекаю на взаємність. Не вірю в гороскопи, не вірю в долю, вірю в себе.