Фестивалі України 2011

Літо – пора відпочинку і це безспірно факт. За традицією, публікуємо інформацію про кращі українські фестивалі літа. Цього сезону фестивальне життя країни тішить нас великою кількістю загальних та тематичних подій, то ж обирати є з чого. Годі вже сидіти дома – збирайся і їдь на відпочинок!

Через переважну неузгодженість програм, список кращих фестивалів серпня буде опубліковано за декілька тижнів.

Фестивалі опубліковано за хронологією. Остаточні програми та ціни на квитки уточнюйте на сайтах заходів.

 

МОНГОЛЬФ’ЄРА
Місце проведення: м. Севастополь, АР Крим
Дата проведення: 9 червня – 13 червня 2011 року
Сайт: www.ballooning-ua.com
Фестиваль повітряних куль “Монгольф’єра 2011” пройде в Севастополі 9-13 червня. “Монгольф’єра 2011” – це піднебесний парад повітряних куль, який організовує та проводить Київське Повітроплавне Товариство. У цьому році, фестиваль пройде в Севастополі в рамках червневого фестивалю “Війна і Мир”.

У фестивалі візьмуть участь кращі пілоти і рекордсмени України, а також пілоти-аеронавти з інших країн світу. У той же час, організатори позиціонують “Монгольф’єра” як новий напрямок повітроплавання, коли звичні показові фестивалі та змагання трансформуються у культурний рух з глибоким творчим початком, синтез повітроплавання і мистецтва.

“Монгольф’єра 2011” запрошує всіх бажаючих насолодитися унікальними польотами над приморським містом і чудовими краєвидами, які відкриваються перед вами тільки з висоти польоту повітряної кулі, а також взяти участь у музично-повітроплавних перформансах! Аеронавти – це художники, які завдяки своїм навичкам і вмінням розфарбовують небосхил в яскраві та різнобарвні фарби. Повітряні картини, які виходять за підсумком – це символ миру, радості, дружби і гармонії на всій планеті. А синтез повітроплавання й мистецтва – це і є фестиваль повітряних куль “монгольфьєр 2011”.

КИЇВСЬКИЙ ФЕСТИВАЛЬ ВОГНЮ
Місце проведення: Київ, 10 червня – Поштова площа, Поділ. 11 червня – стадіон “Спартак”, вул. Фрунзе, 105.
Дата проведення: 10-11 червня 2011.
Сайт: www.firefest.info
У перший день фестивалю вогню проходитиме традиційна вечірня програма фестивалю. А 13 червня відбудеться грандіозний вуличний парад учасників Київського фестивалю вогню 2011

КФВ для глядачів – це єдиний шанс побачити повноцінне шоу вогню в його максимально розкритому вигляді, адже на фестивалі виступають кращі і різножанрові колективи! Окрім вогняного шоу на фестивалі будуть представлені циркове мистецтво і театралізовані вистави, само інсталяції, конкурс фотографій вогню. Тут пройде ярмарок циркового, вогненного і театрального реквізиту, школи барабанів і школи вогню, а найголовніше – все це в унікальному Зеленому театрі!

ЛІТО НА РИНКУ
Місце проведення: Львів, Площа Ринок
Дата проведення: 4 червня – 28 серпня 2011
Сайт: www.litonarynku.lviv.ua
Вже вкотре у м. Львові влітку 2011 року проводитиметься розважальний культурно-мистецький проект під назвою “Літо на Ринку 2011”, котре організовує управління культури та туризму Департаменту гуманітарної політики Львівської Міської Ради. Проект передбачатиме проведення серії масових культурних заходів на площі Ринок, які відбуватимуться щонеділі на північній стороні площі протягом літа з червня до серпня 2011 р.

Метою цього проекту є піднесення культурно-мистецького рівня мешканців та гостей міста, залучення молоді та дітей до мистецького, спортивного, культурного, життя Львова, надання нового творчого імпульсу маловідомим коллективам.

Кожен із заходів проекту “Літо на Ринку” спрямований на популяризацію соціально та культурно актуальних аспектів життя міста: спорт, зокрема, підготовка до Євро 2012, книги та читання, класична, етнічна музика, танці, знайомство з традиціями та звичаями інших культур, історичні екскурси та участь у творенні сучасної історії. Жоден інший із заходів, котрі проводяться у нашому місті не має такого широкого часового та культурного діапазону. “Літо на Ринку” – це найдовше літнє свято.

До показових виступів залучатимуться етнічні товариства Львова, оркестри, танцювальні колективи, спортсмени, флористи, актори, художники, інші мистці.

БОСПОРСЬКІ АГОНИ
Місце проведення: Сімферополь, (відкриття – Нікітський ботанічний сад)
Дата проведення: 4 – 10 червня 2011 року
Сайт: www.bosportour.com
З першим літнім місяцем до Криму приходить фестиваль античного мистецтва «Боспорські агони». Народжені в Східному Криму, на місці колись могутнього Боспорського царства, «агони», що в перекладі з грецького означає «чесні змагання вільних громадян», за минулі 12 років вибороли не лише весь Крим, а стали визнаним Міжнародним фестивалем. Його мета – відроджувати і розвивати культурні та історичні традиції, обмінюючись досвідом з ближніми й далекими сусідами, щоб дати новий шанс розвитку території.

Сім разів поспіль, починаючи з 1999 року, свято античного мистецтва проводилося в Керчі, 26-вікова історія якої завжди привертала увагу вчених і діячів мистецтв. Фестиваль став місцем зустрічі популярних артистів, режисерів, театральних колективів різних країн, трибуною науково-практичних конференцій «Античність і драматургія», часом проведення оригінальних виставок та пленерів, змагань в красі слова серед поетів і письменників, музичних і кінопрем’єр.

Місцем урочистій церемонії відкриття Тринадцятого міжнародного фестивалю «Боспорські агони» обрано потужний музей природи під відкритим небом – Нікітський ботанічний сад. Саме тут 4 червня розквітне нова квітка фестивалю. Свято мистецтв проводиться під патронатом Верховної Ради і Ради міністрів АРК, за підтримки Міністерства культури України, Міністерства культури АРК, при постійній допомозі Міністерства культури Російської Федерації.

Пізніше до Ялти, як місця відкриття фестивалю, приєднається Сімферополь, на сценічних майданчиках якого пройде театральний конкурс. Підведення підсумків театрального конкурсу та фотопленера за участю відомих фотохудожників і фотожурналістів відбудеться 10 червня на урочистій церемонії закриття фестивалю.

RED BULL РАЛІ НА ТАРАНТАСАХ
Місце проведення: м. Київ (точна адреса тримається в таємниці)
Дата проведення: 18 червня 2011 року
Сайт: www.redbullrallynatarantasah.com.ua
Red Bull Ралі на тарантасах – обіцяє стати найшаленішою подією цього літа в Києві. Що воно таке? Red Bull Ралі на тарантасах – це відчайдушна гонка на саморобних транспортних засобах! Взяти участь у цій божевільній гонці може кожен, хто готовий створити свій неповторний автомобіль, що приводиться в рух без мотора, і прокотитися з вітерцем по спеціальній трасі! Девіз Red Bull Ралі на тарантасах такий:

Замість бензину – позитивний заряд!
Замість мотора – креатив і винахідливість!

 

У перегонах візьмуть участь більше 40 команд.

ЛИЦАРСТВО XV СТОЛІТТЯ – ШТУРМ ФОРТЕЦІ
Місце проведення: с. Копачів, Київська обл., парк “Київська Русь”
Дата проведення: 18 – 19 червня 2011р.
Сайт: www.parkkyivrus.com
Фестиваль “Лицарство XV століття – Штурм фортеці” пройде під гаслом “Вірою і правдою, життям і честю!” Найсміливіші лицарі, найкрасивіші жінки, самі запеклі бої і видовищні поєдинки – протягом двох днів Західна Європа гостюватиме в Давньому Києві. 200 воїнів-реконструкторів з України, інших країн СНД, Польщі та Франції, каскадери, артисти різних жанрів відтворять події та атмосферу середньовічної Європи.

Вартість квитків: 100 грн. – Для дорослих; 50 грн. – Для школярів, студентів, пенсіонерів; Діти до 7 років – безкоштовно.

Надзвичайно гарні кінні поєдинки на Суді дамській Честі, масові битви, битви лучників, майстер-класи з середньовічних танців, вражаюче вогняне шоу та виступи музичних колективів – все це у дводенній програмі фестивалю. Але головною подією свята середньовічної культури стане штурм фортеці! Реконструктори покажуть, як доблесні лицарі брали в облогу замки, яку військову тактику при цьому використовували і як захищали свої володіння мешканці фортеці.

А одним з найурочистіших моментів фестивалю стане ритуал посвячення в лицарі. Високої честі удостояться найхоробріші та спритні воїни, що проявили себе найкращим чином у всіх випробуваннях. Особливо варто відзначити приголомшливі костюми учасників фестивалю! Виготовлені ексклюзивно, наряди і обладунки вражають багатством матеріалу і прекрасним смаком. Глядачі також зможуть відвідати табір реконструкторів, де побачать побут заданої епохи.

Традиційно під час фестивалю працюватиме ярмарок майстрів «Парку Київська Русь», дитячий майданчик з вихователями, лучний тир, майданчик для верхової їзди, кафе. Подарунок від організаторів – проїзд на фестиваль безкоштовний! Маршрутні таксі будуть відправлятися від ст. метро «Видубичі» кожні 30 хвилин.

ENERGY OPEN AIR
Місце проведення: Україна, Черкаси
Дата проведення: 24 – 26 червня 2011
Сайт: www.energyopenair.com
Різні стилі електронної та індустріальної музики. Від synth pop до жорсткого експериментального нойзу. Це щорічний фестиваль Energy open air 2011, який є не тільки вагомим музичною подією, але й місцем збору та відпочинку для любителів екстремальної електроніки з усього СНД!

У липні 2010 фестиваль пройшов вперше і зібрав більше 70 команд і діджеїв з України, Росії та Білорусі, а також європейських хедлайнерів. Серед яких такі колективи як Alien Vampires (United Kingdom), Severe Illusion (Sweden), A7IE (France), Schyzzo.Com (Hungary), Instans (Sweden), Niteshift (Hungary), RSM (Poland). Фестиваль відвідали люди з усієї України, а також з Росії, Білорусі, Польщі та Німеччини.
ENERGY OPEN AIR 2011 буде більш розширеним. Це буде 3-е діб безперервного музичного божевілля на 3х різних сценах і танцполах.

U.ROCK
Дата проведення: 24 по 27 червня 2011 року
Місце проведення:
Одеська обл., Білгород-Дністровський р-н, пляж ст. Лиманської, між Кароліно-Бугазом i Затокою
Сайт: www.urok.org.ua
Міжнародний мистецький фестиваль “У.РОК” вшосте збирає друзів на березі Чорного моря в Затоці, аби провести неповторні 4 дні в гармонії з природою і музикою, молодісттю і мистецтвом.

Специфічна атмосфера фестивалю “У.РОК” заряджена драйвом і красою, живим словом і позитивними вібраціями, не залишить байдужим жодного мандрівника, меломана, шукача веселих пригод. Фестиваль У.РОК – це не просто якісний фестиваль, це – море гарної музики, яскраві враження, різні мистецькі штуки, а головне – це нові друзі.

Що: шостий міжнародний мистецький фестиваль У.Рок 2011

U.ROK 2011 – це південний міжнародний молодіжний фестиваль для будь-якого віку, де відсутні кордони між стилями, жанрами та людьми… Вхід вільний!

КРИМСЬКИЙ ТАНЦЮВАЛЬНИЙ ТРОФЕЙ
Дата проведення: 24 червня по 3 липня 2011
Місце проведення: Севастополь – Український культурно-інформаційний центр
Сайт: www.dancefestival.com.ua
Міжнародний конкурс-фестиваль танцю “Кримський танцювальний трофей 2011” запрошує влітку до Криму на берег ласкавого Чорного моря проявити танцювальні таланти, обмінятися досвідом і, звичайно ж, побувати на морі. На літньому танцювальному фестивалі представлені: бальні танці, східні танці, народні танці, сучасна і класична хореографія, степ танці, аргентинське танго, сальса. Заходи і програма фестивалю розробляються з урахуванням специфіки кожного танцювального напрямку: танцювальні змагання, танцювальні конкурси, танцювальні турніри, майстер класи, круглі столи. “Крим Трофі” – цей конкурсно-розважальний форум складається з конкурсної частини, концертів, майстер-класів, вечорів відпочинку, екскурсій та інших пізнавально-розважальних заходів! В рамках фестивалю відбудеться «Наймасовіше виконання вальсу в Україні», де будуть задіяні всі бажаючі, а їх навчання буде проходити безкоштовно! Захід буде фіксувати проект «Книга Рекордів України».

ЗДВИГ
Дата проведення: 27 червня – 3 липня
Місце проведення: Гончарна столиця України – селище Опішне Зіньківського району Полтавської області.
Сайт: www.opishne-museum.gov.ua “Здвиг-2011” науково-мистецькаакції національного масштабу, спрямована на пізнання традицій і досягнень гончарної культури, розвиток сучасного гончарства, популяризацію мистецтва кераміки в Україні.

Мета “Здвигу-2011” – творення національного культу гончарства, у тому числі підтримка гончарного шкільництва, майстрів-гончарів, художників-керамістів, приватної ініціативи й підприємництва в галузі художньої кераміки; розвиток українських керамологічних студій; популяризація гончарної спадщини України, творчості сучасних мистців; поширення в побуті громадян країни української художньої кераміки.

До участі в заходах запрошуються:
Майстри-гончарі, художники-керамісти, приватні підприємці в галузі художньої кераміки, керамологи, мистецтвознавці, етнологи, краєзнавці, музеологи, культурологи, колекціонери, творчі спілки, підприємства художніх промислів, студенти вищих навчальних закладів, учні старших класів середніх шкіл, урядовці, відповідальні працівники Адміністрації Президента України, зацікавлених міністерств і відомств, народні депутати, громадяни України й інших держав, залюблені в таїну правічного гончарства

ФЕСТИВАЛЬ СУЧАСНОЇ ДРАМАТУРГІЇ “ДРАМА.UA”
Дата проведення: 30 червня по 1 липня 2011 року.
Місце проведення: Львів, вул. Б. Хмельницького, 124, “Фабрика повидла”.
Сайт: www.drabyna.org

Метою цього творчого дійства є створення сприятливого середовища постійної дії для розвитку сучасної української драматургії, а також популяризація її серед поціновувачів мистецтва.

Це своєрідна спроба привернути увагу до сучасної драми. Заклик «Врятуйте драму» у нашому випадку дуже доречний та актуальний. Організатори заявляють, що актуалізація, підтримка і популяризація сучасної драматургії стане не тільки поштовхом для розвитку сучасної української драми, але й відкриє нові перспективи для новаторського українського театру і створить підґрунтя для обговорення важливих суспільних і мистецьких тем у вузьких театральних колах і серед широкої зацікавленої аудиторії.

ТРИПІЛЬСЬКЕ КОЛО. ПОВІТРЯ
Дата проведення: 30 червня – 3 липня 2011 року
Місце проведення: м. Ржищев, Київська область
Сайт: www.tkfest.com.ua
Уже вчетверте  відбудеться міжнародний фестиваль “Трипільське Коло 2011. Повітря”.  Міжнародний еко-культурний Фестиваль «ТРИПІЛЬСЬКЕ КОЛО» має чотирирічний цикл. Кожен Фестивальний рік носить тематику однієї зі стихій природи:Вода, Земля, Повітря та Вогонь. Кожен Фестиваль циклу має власну мистецьку, освітню, екологічну і соціальну тематику.

Цьогорічний фестиваль пройде під останнім четвертим знаком циклу – “Повітря”.  Складені в логічно-послідовну систему знаки-символи, пластичність глиняних фігур – компоненти побуту трипільської родини є гармонійним орнаментом життя, найкрасномовнішим історичним доказом існування древньої культури талановитих людей, що п’ять тисяч років до нашої ери жили на українській землі. Частиною цього орнаменту був культ сонця і культ матері – берегині роду.Саме вони– натхненники духовного і мистецького у матріархальному суспільстві.

Енергія Трипілля! Відчуй її! Дозволь собі свято серед краси ландшафтів Київщини, біля Дніпра.Отримай неймовірне задоволення від численних заходів фестивалю, організованих спеціально для Тебе, Твоїх друзів та усієї родини: фестивальна толока, майстер-класи, кінопокази, квести, семінари, етно-шоу… І все це під шалені ритми Трипілля разом з відомими world music-гуртами, барабанним диско та власними творчими імпровізаціями.

Територія фестивалю проголошується вільною від вживання алкоголю, тютюнопаління та наркотиків!

ФАРТ
Дата проведення: 30 червня по 3 липня 2011 р.
Місце проведення: готельний комплекс «Гранд Резорт» поблизу Львова
Сайт: www.fart.lviv.ua
“ФАРТ 2011” – це грандіозне чотириденне відкрите свято далеко за межами твого звиклого життя. Ти приїздиш, і на 4 дні занурюєшся у яскраву атмосферу, сповнену щирої позитивної енергетики. Фестиваль створено для людей, котрі готові відкрити свої долоні і відпустити синицю умовностей, яку ми вважаємо кращою за журавля власних мрій у небі. А потім поглянути вгору та відкрити обійми цілому світу і розчинитися в ньому.

“Фарт 2011” стане грандіозним національним святом, на яке з різних куточків України завітають Майстри і Учасники. Кожен з них привезе на “ФАРТ” частинку себе і тієї України, де він живе. І разом ми складемо фантастичну національну мозаїку, котра засвітиться енергетикою творчого позитиву з усієї країни і променітиме безмежним фартом. Це цілих 4 дні інтенсивних занять; драйв, активний та здоровий відпочинок на свіжому повітрі; комфортабельні умови проживання; атмосфера довіри і любові, духу свободи та творчості!

На вас чекають більш ніж 200 майстер-класів за напрямками: психологія, творчість, здоровий способі життя, коучінг, особистісний ріст, бізнес-тренінг, ранній розвиток, екологія життя, підприємництво, екстрім, арт та hand-made, танцювально-руховий, розвиваючий відпочинок.

А також:
• діджейські експерименти, інтуїтивні імпровізації, авторські напрямки в музиці і театрі, етно-паті, open-air і вогняне шоу
• випробовування екстремальних спортивних снарядів, ходіння по вугіллю і склу
• ярмарки літератури, дисків, розвиваючих посібників
• соціальні акції: розвиваючий майданчик для дітей з спеціальними потребами та їх батьків, парад слінго-мам, боді-арт для вагітних
• екологічне харчування, контакт з природою і комфортні умови побуту
• нові інтереси і можливості, нові знайомства і нові ідеї, розширення меж свідомості

FORT.MISSIA
Дата проведення: 1 – 3 липня 2011 р.
Місце проведення: Українсько-Польське прикордоння, с. Поповичі неподалік пункту перетину кордону Шегині.
Сайт: www.fortmissia.com
Вдруге  на українсько-польському кордоні на залишках унікальних оборонних фортів Першої світової війни відбудеться міжнародний  фестиваль мистецтв «Fort.Missia».  Ідея  фестивалю незмінна – спільна праця  митців, поетів та музикантів на руїнах війни.Унікальність фестивалю – на цю територію можна потрапити тільки раз на рік і тільки на фестиваль.

На  відвідувачів фестивалю чекатимуть: мистецькі проекти з України, Польщі, Росії, Чехії, Швеції, Гуцулії, Нідерландів, США, експерименти з джазом, електронікою та сучасним мистецтвом, а також рок та фолк, театральні дійства, літературні читання, вогняні аеро-шоу на повітряних кулях, майстер-класи, галереї ремісників та ціла купа фестивальних атракцій на фоні мальовничої природи. Увага!!!  Так як це прикордонна територія, то завжди при собі тримайте паспорт чи посвідчення особи!!!

Проживання: безкоштовне наметове містечко, хати в селі, готелі в Мостиськах.
Правила поведінки: не ведіть картографічних зйомок, не блукайте у фортах та лісі наодинці, не заходьте за прикордонну смугу, не порушуйте кримінального кодексу, правил пожежної безпеки та морально-етичних норм.
Територія фестивалю буде освітлена лише частково, тому бажано мати ліхтарики із запасом акумуляторів.

Цього року «Fort.Missia» набирає обертів, збільшує програму, доєднує театральну сцену, відкриває територію нового форту та розширює кількість атракцій. Всі дні (і ночі) фестивалю будуть наповненими дійствами.

ПОРАБУЛО
Місце проведення: м. Ужгород,  Амфітеатр, вул. Орлина 13
Дата проведення: 2-3 липня, початок о 17.00
Сайт: www.porabulo.com.ua (ЗАРАЗ НЕ ПРАЦЮЄ)
Цей фестиваль – це еклектичний симбіоз найрізноманітніших видів мистецтва: образотворчого, музичного, театрального, кіно, кулінарного, спортивного, бойового та мистецтва створення образу.
Фест складатиметься з системи 42 пазлів різних подій, де кожен глядач може стати учасником, а кожен учасник – глядачем; це і є основною фішкою фестивалю.
Давно пора було об’єднати образотворче, кіно-, театральне, музичне, танцювальне, кулінарне та бойове мистецтво, мистецтво створення образу, шоу екстремальний спорт, розваги та відпочинок в повний смачний фарш.
Не ігноруйте можливість здобуття нових хобі та навиків не покидаючи території фесту. Культурне життя всього міста сконцентроване в часі та просторі. Все що необхідно зробити – це викроїти час і прийти!

Завдяки фесту відкриваються нові імена в мистецтві, а вже знайомі по-новому відкриються для нас.

У програмі: показовий виступ паркур, показовий виступ айкідо, спарінг від фехтувальників, виступи роллерів та вело-трейсерів, брейк денс бенд boogie skillz, майстер клас техніки малювання на одязі, деку паж, боді-арт, татуаж хною, публічне створення предметів мистецтва художниками, художня виставка, мистецький аукціон, поезія під музику, муз-супровід від діджеїв, ярмарок, наметове містечко (еко поселення), показ одягу молодих дизайнерів, перукарське мистецтво, театральне дійство (перфоманс), флеш-моб, квест (створення інсталяцій з мусору), дитячий майданчик, запускання повітряного змія, посилання в космос мильних бульбашок, фото- та відеосупровід, працювали зони чілл (чай, кальян, кава, ароматерапія), конкурс кулінарів (суши, піцца, десерти stefanyo), вогняне шоу, шоу з діодними кульками, лазерне шоу (лазер через воду), мюзік – тайм – мюзік – ти, вечірка від діджеїв (Ужгород), виступали гурти: Бомба (Чоп), гурт Keas (Ужгород), Michael Balog jazz (Мукачево), Тequila Band (Ужгород) Rodion Sun Lion trio(Ужгород), шоу-проект «Колір ночі», імпровізація від музикантів, перегляд конкурсних короткометражних стрічок (“Труба” Ужгород.).

ЕТНОФЕСТ “РУРИСЬКО”
Дата проведення: 9-10 липня 2011
Місце проведення: Урочище Рурисько, Бережани, Тернопільська обл.
Сайт: www.rurysko.org.ua
Грандіозний проект в рамках розвитку української музики, надзвичайна подія на Західній Україні, такого ще не було! В рамках фестивалю відбуваються виступи гуртів з різних куточків України,ми не обмежені ні територією, ні різноманітністю світоглядів!

Фестиваль проходитиме тривалістю у два дні в одному з наймальовничіших куточків Опілля — урочищі Рурисько, надзвичайна поляна з запашними травами, зі всіх сторін обнята мішаним лісом.Тут протікає джерело з кришталево чистою водою, а також на території Руриська є невеличке озерце, і професійно оснащене футбольне поле.
Надзвичайну увагу приділяємо чистоті виключно живого звуку та якості звучання ваших улюблених композицій. Намагаємось, щоб ви насолоджувались змістовною українською музикою.

Це соціальний молодіжний проект, що об’єднує велику кількість лідерського потенціалу та креативних ідей. Саме тому в рамках Фестивалю проходитиме величний літературний перформенс, буде відкрито Фестиваль світового короткометражного кіно у “нічному кінотеатрі”. А також активно діятиме мистецька поляна з майстер — класом та продажем мануфактури. Буде також драйвова етно — дискотека. Ведучий фестивалю — запальний Мяч Дредбол. Тільки позитивний настрій і мегаатмосфера.

АРТПОЛЕ (УНІЖ)
Місце проведення: с. Уніж
Дата проведення: 12-16 липня 2011р.
Сайт: www.artpolefest.org
“АртПоле” 2011 року пройде 12-16 липня в с. Уніж.  Більш точно адреса фестивалю є така – с. Уніж Івано-Франківської області, Дністровській каньйон, що вражає своєю величчю і мальовничістю. Фестиваль АртПоле — це поле для народження й втілення творчих ідей, які з часом захоплюють сцени та галереї в різних містах і країнах. Завдяки спільній енергії “АртПоле” — це більше ніж подія.

Тут поєднуються не лише музика, лендарт, перформанс, але й різні стилі й жанри цих складових, різні культурні традиції, і кожен з учасників знаходить актуальну форму сказати про вічне. Це явище створюють люди, які відчувають один одного і світ навколо. Без перебільшень — кожен з тих, хто приїжджає сюди, готовий до експерименту. Вартість квитків: на 12-16 липня — 220 грн.;  на 15-16 липня — 150 грн.

Цього року на “АртПолі” творитимуть Village Kollektiv (Польща), Wild Marmalade (Австралія), Feloche (Франція), Polar Bear (Англія), Maraca (Чехія), ДахаБраха і Перкалаба (Україна) та багато інших чудових музикантів, художників, перформерів. Як завжди, окрім музичної програми фестивалю, — презентація лендарт-об’єктів, насичена програма майстерень та екскурсій. Повна програма, маршрут, умови перебування та інформація про квитки постійно доповнюватиметься на www.artpolefest.org, слідкуйте за оновленнями.

ТАРАС БУЛЬБА
Місце проведення: м. Дубно
Дата проведення: 15 – 17 липня 2011 року
Сайт: www.tarasbulba-fest.kiev.ua
Фестиваль “Тарас Бульба” 2011, що відбувається в м. Дубно, пройде 15 – 17 липня. “Тарас Бульба” цього року святкує ювілей – 20 років. Він є ровесником Незалежної України, позаяк був започаткований влітку 1991 року.

Отож, на мальовничих берегах Ікви, під мурами Дубенського замку князів Острозьких та Любомирських відбувається справжнє свято української музики – міжнародний фестиваль «Тарас Бульба».

Фестиваль “Тарас Бульба” – культурно-мистецький проект, спрямований на розвиток та популяризацію вітчизняної молодіжної культури та естетики. Фестиваль сприяє піднесенню української національної ідеї серед молодих творчих сил, зростанню професійного рівня українських виконавців, продюсуванню та допомозі одарованій молоді.

Зараз триває голосування за вибір участників “Тарас Бульба” 2011. Також вже відомі гості «Тарас Бульба» 2011. Це Руслана, Вій, От Vinta, Анна, Кому Вниз, OРКЕstР Янки Козир, Марічка Бурмака, Тол, Брем Стокер, niagAra, Порцеляна, ЕТС

Програма фестивалю покищо знаходиться у стадії розробки.

ОДЕСЬКИЙ МІЖНАРОДНИЙ КІНОФЕСТИВАЛЬ
Місце проведення: м. Одеса, кінотеатри “Родина”, “Маски”, “Золотий Дюк”, “Синема Сити”
Дата проведення: 15 – 23 липня 2011 року
Сайт: www.oiff.com.ua
Одеський міжнародний кінофестиваль в 2011 році пройде з 15 по 23 липня. Цього року головою журі Одеського кінофестивалю стане Єжи Штур – польський актор, режисер, ректор Краківської кіноакадемії, заявила на прес-конференції президент ОМКФ Вікторія Тгіпко. Крім конкурсної програми, цього літа на Одеському кінофестивалі пройде низка шоу під відкритим небом, присвячених Великому німому кінематографу. На самому початку ОМКФ на Потьомкінських сходах відбудеться показ фантастичного фільму “Метрополіс” 1927 року в супроводі симфонічного оркестру. Покази відреставрованої класики світового кінематографа з живим музичним виконанням стали для фестивалю традицією – в минулому році фільм “Броненосець Потьомкін” на Потьомкінських сходах переглянуло більше 10 тис. глядачів.

Програму відкритих показів доповнить шоу Жоржа Мельєса. Сучасник братів Люм’єр, Жорж Мельєс вперше став використовувати спецефекти, які заклали основи сучасного видовищного кінематографу, а його картина “Подорож на Місяць” стала першим науково-фантастичним фільмом в історії кіно. До 150-річчя Мельєса, на Ланжеронівській узвозі, буде представлений фестивальний спецпроект: кращі картини режисера в супроводі тапера і коментатора. Виконають ці ролі правнуки автора, дотримуючись формат, що існував на зорі кінематографа.

Організатори заявили про нові заходи, присвячених розвитку вітчизняного кінопроцесу. Вперше в 2011 році пройде Кіноринок Одеського фестивалю, на якому будуть представлені провідні українські кінопродюсери, дистриб’ютори та кінотеатри. У робочій програмі Кіноринку – презентації та закриті покази нових зарубіжних і вітчизняних стрічок. Зокрема, в рамках заходу відбудеться закрита презентація проекту «Висоцький: Дякую, що живий» реж. Павла Буслова, а також пройдуть допрем’єрні покази інших очікуваних кінорелізов.

Основну частину кінопрограми і список зірок ОМКФ 2011, оргкомітет фестивалю пообіцяв озвучити 18 червня цього року.

БОГДАНОВІ ЗВИТЯГИ
Дата проведення: 30-31 липня 2011
Місце проведення: м. Городок, Львівська обл.
Сайт: www.gorodok-vlada.gov.ua
Городоцька влада за ініціативою Городоцької райдержадміністрації готує великий подарунок мешканцям Городоччини – там проходитиме Всеукраїнський козацький фестиваль!

Фестиваль проводитиметься на місцях історичної переможної битви військ Богдана Хмельницького з польськими військами під Городком, тому й отримав назву «Богданові звитяги».

Мета фестивалю – відродження та розвиток історичних, культурних традицій Українського козацтва, об’єднання козацьких організацій, виховання патріотизму, національної гідності та поваги до знакових подій української історії.

Сьогодні триває безперервна підготовка до проведення фестивалю, є створений організаційний комітет, результатом роботи якого є вже цілий ряд напрацювань та домовленостей з різними організаціями, підприємцями, спортсменами, артистами, які братимуть участь у фестивалі.