Фестиваль “Захід” – неорганізованість та повний відрив

Цього року я наважився вибратись на один з українських фестивалів. Оскільки проживаю в Запоріжжі, то вибір був нелегким. Не вдаючись у деталі, скажу, що за часом проведення 19-21 серпня та музичним складом я обрав фестиваль “Захід”, котрий спочатку мав відбутись на аеродромі Цунів, що за 10 км від Львова, але потім через якісь проблеми було перенесено на базу відпочинку “Сонячна Галявина”, в селі Родатичі, тієї ж Львівської області. Організатор заспокоїв, що на новому місці, крім наметового містечка, ще є місця в житлових корпусах, де легко поміститься 400 чоловік на ночівлю. Мене, то дуже влаштовувало, бо намету не було ні в мене, ні в мого друга і я точно не збирався купувати все приладдя. Більшість друзів сказали, що ніякої романтики з такого відпочинку не буде та вже було, як було.

Сонячна Галявина в селі Родатичі

НЕОРГАНІЗОВАНІСТЬ

Організація фестивалю кульгала ще задовго до його початку. Офіційний сайт Заход не працював або висів з пустими сторінками. На диво, єдиним джерелом інформації виявилась група Вконтакте, де крім попередньо заявлених  учасників фестивалю не розміщувалось жодної інформації. Організатори позиціонували фестиваль, як наймасштабніший та най, най. Не було проблеми з квитками та було відчуття невизначеності.

Головний батько всія Заходу Яків Матвійчук обіцяв їдальню, душові кабінки, безпроблемний вхід на фест та багато інших базових умов для відпочинку. Остаточно я зрозумів, що все не просто так, коли за два дні до фесту повідомили, що безкоштовних автобусів до місця проведення не буде. А кому зараз легко? Так, підвів перевізник та Яків пообіцяв платні автобуси від вокзалу до бази. Я та мої друзі не бачили додаткового транспорту. Звичайні рейсові маршрути не справлялись з незвичним напливом бажаючих пофестивалити. Я зміг влізти лише в третій автобус, вислуховуючи невдоволення місцевих жителів, будучи десь у позі барана, у кінці набитого Богданчика. Наша ненависть до оргів була спільною.

Народна творчість: меми на Яшу
Народна творчість: меми на Яшу

На вході теж виникли проблеми. Охорона не знала, що робити з електронними квитками, придбаними в інтернеті та роздрукованими на звичайному аркуші А4. Як було пояснено заздалегідь, на вході скануватиметься кожен квиток. Таким чином, підробка квитка зводилась до мінімуму. На практиці, довелось чекати пана Якова, доки він власноруч перегляне електронні квитки та пояснить працівникам, що з ними робити. Бог з ним,  ще один промах, ще один фейл.

На вході кожен мав час, щоб передумати.

Та найголовнішими незручностями стали проживання та харчування. На території платного наметового містечка не було ні охорони, ні душових кабінок (був один душ з величезною чергою та гнилими умовами). Також не було додаткових туалетів. Про розетки мало хто мріяв. Зате зібрали з кожного намету гроші за “зручності”, почилаючись на те, що територія приватна.  В корпусі мені довелось спати на вогкій постелі… Обіцяної їдальні з обідами та іншою їжою, наближеної до нормальної, не спосетрігалось. Взамін доводилось перебиватись тим, що продавали в торгових наметах. Але основною проблемою були завищені ціни на весь джанк фуд, на котрому складно проіснувати 3 дні. В останній день, коли щось закінчувалось в одному наметі, в іншому відразу ж піднімались ціни. Молодці! Нажились добре!


Може тут могли б бути обіцяні їдальні для людей

Мою заявку на акредитацію проігнорували. Навіть не отримав відповідь з відмовою.

ВІДРИВ!

1-ий день
Нарешті, відійду від усього негативного, що заважало нашому відпочинку. Як на мене, то сцена та звук були на вищому рівні. Огорожа стояла за декілька метрів від сцени (досить таки розповсюджена проблема на фестах), люди підходили якнайближче, аби насолодитись виступами улюблених гуртів. Музичний склад фесту задовільнив будь-якого прихильника українського продукту. Вистояти по 12 виступів за вечір фізично неможливо. Доводилось обирати кращих з-поміж кращих.

Вперше я почув “Фіолет” наживо і мушу погодитись, що гурт кайфовий! Гурт Мерва був на рівні. Їх “стіна смерті” запам’яталась усім. З нетерпіння я чекав виступу Димної Суміші і вони виправдали  мої сподівання. Юркеш – драйвові та запальні, їх музика примушує відриватись навіть тих, хто чув їх пісні вперше. Для себе відкрив гурт Квадраджесіма. Відтепер, я їх палкий прихильник!

Мерва
Саша Чемеров з Димної Суміші

Не розчарували На Відміну Від. Виступ дуже якісний! Уявляю, наскільки їм складно наживо відтворювати свої божевільно-речетативні пісні. Не побоюсь сказати, що зараз це найкрпащий хіп-хоп гурт України. Знову ж таки – це моя суб’єктивна думка. Єдиний мінус, що На Відміну виконали лиш декілька пісень, віддавши сцену Ділі.

На Відміну Від

2-ий день
Драйвові хлопці з гурту Оратанія тримали публіку до кінця виступу. Пісня Купальники розірвала всіх остаточно. O.Torvald не потребує пояснень. Це було якісно! Доволі таки оригінальне поєднання трембіти з класичними роковими інструментами додає Кораллі унікальності. Навіть між піснями, хлопці говорять з гуцульським діалектом.

Кораллі

Нарешті, мені вдалось побувати на концерті Крихітки! Це щось неймовірне! З перших пісень я не міг повірити, що все відбувається насправді. Голос Каші Сальцової зачаровує до останньої виконаної пісні. Гурт виклався на всі 100%!

Крихітка - це щось неймовірне!

Ot Vіnta дали такого жару, що ніхто не хотів їх відпускати зі сцени! Під час виступу рівненського гурту відчуваєш неабиякий заряд позитивної енергії.

Юрій Журавель з Ot Vіnta дає жару!

Засновники українскього реггі – The Вйо були на висоті! Добре, що вони таки об’єднались та дають коцерти. Безсумнівно, що вони увійдуть в історію нашої музики. Легенди!

Джа не потребує пояснень!

3-ий день
Дуже тепло публіка приймала білоруські гурти. Першими гостями стали TerraKod. Вони взяли слухачів жіночим та чоловічим вокалом. Білоруси Sciana розірвали всіх альтернативним роком у поєднанні з саксофоном.

Білоруський гурт Sciana

Завдяки каверу на Катерину Перову, Los Colorados відомі не тілька в межах України. Вони грали майже без перерв між піснями!

Саме на Заході я вперше побував на концерті оновленого Фліта. Новий барабанщик та вокаліст мають не менше драйву, ніж попередні. Популярність Флітів не згасла і це факт, натовп божеволів  одинаково під старі та нові треки гурту. Важко описати, що творилось під Їжачка!

Оновлений Фліт

Ще з 2003 року, коли Роллікс показали себе на альтернативній українській сцені, порівняння з Тартаком було неминучим. Уже зазраз вони на рівень вище, ніж група Сашка Положинського. Хлопці обіцяють, що восени цього року вийде другий альбом. На фестивалі, крім достатньо відомих пісень, вони потішили прихильників треками з обіцяного та вже такого очікуваного альбому.

Роллікс довели, що крутіших за них немає!

Легендарний Мертвий Півень виступав уже після 3 ночі, незважаючи на двогодинну затримку в програмі. Фестивальщикам ще вистачало сил підспівувати та підтанцьовувати! Хоча, за думками знайомих, оновлені Півні вже не ті.

Мертвий Півень ще живий

Загалом, на Заході виступили 37 гуртів! Організатори наступили на безліч граблів та, все ж таки, подякуємо їм за третю спробу організувати наймасштабніший фестиваль України! Шановні організатори, наступного разу виконуйте обіцяне, або взагалі не треба обіцяти, поки остаточно не будете впевнені. В Україні проводиться мало фестивалів, тому нам доводиться приймати те, що є. Будемо трохи вибаглівишими, тільки так отримаємо якісний продукт!

Дякую @getintothejam за фотографії!