Китайський фестиваль ліхтарів

Китайський фестиваль ліхтарів

Китайський фестиваль ліхтарівЮаньсяо Цзе або Фестиваль Ліхтарів – традиційний китайський фестиваль, який проводиться 15 числа першого місяці Китайського нового року. Фестивальні святкування завершує собою низку новорічних вечірок. Китайці почали відзначати це свято з часів Династії Хань (206 р. до н.е. – 221 р. н.е.). Як і у випадку з більшістю китайських фестивалів, китайским чаем і традиціями за Юаньсяо Цзе стоїть своя історія. Крім того, вважається, що історія фестивалю сягає своїм корінням у філософію Дао.

Фестиваль Юаньсяо Цзе – дуже веселе свято, вночі на вулиці міст при повному місяці виходять натовпи народу з яскравими ліхтариками, вони спостерігають за танцями карнавальних левів і драконів, люди беруть участь у різних іграх і запускають в небо хлопавки та феєрверки. Веселощів вистачить і молодим і людям у віці.

За китайським уявленням лютий – місяць любові і місяць сім’ї. Традиційно Фестиваль Ліхтарів вважався днем закоханих в Китаї . Багато років тому саме в цей день жінкам дозволялося виходити на вулицю в супроводі наставників і показуватися чоловікам. У ті часи в Китаї існувала традиція пов’язувати жінкам ноги для того, щоб домогтися більш витонченої ходи, однак фестиваль був практичні єдиною можливістю для жінки з’явитися на публіці з розв’язаними ногами. Звичайно, всі ці обмеження сьогодні не існують, але свято, як і раніше асоціюється з романтикою.

Небесні ліхтарики

Небесні ліхтарики були винайдені на заході імперії Хань. Прем’єр міністр Кун-Мін використовував літаючі ліхтарики в цілях зв’язку у воєнні часи в епоху трьох царств. Деякі люди до сих пір називають ці ліхтарики ліхтариками Кун-міна. У ніч святкування люди пишуть свої бажання на ліхтариках і запускають їх в небо над містами і моляться про те, щоб їхні бажання збулися. Багато років тому люди вірили, що ліхтарики направляються прямо на небеса, де небесний імператор отримає їх і снізошлет людям своє благословення.

Існує ще одна історія, пов’язана з летючими ліхтариками. Колись на одну китайську село напали пірати. Коли піратський корабель підійшов до берега, жителі села кинулися ховатися в горах. Коли пірати покинули місто, хтось в місті випустив у небо ліхтарик, для того, щоб сказати втікачам, що небезпека минула. Це сталося на 15 місячна доба того року. Сьогодні люди зберегли цю традицію в знак прославлення миру і безпеки.

Феєрверки

Головной подією на фестивалі ліхтарів в Китаї вважається шикарний феєрверк. Люди збираються на відкритій площі, оточеної пусковими установками, вистрілює піротехнічними зарядами. Усі присутні на площі повинні бути одягнені в захисні шоломи, рукавички, маски, черевики і довгі брюки. Однак, якщо в вас прилетів фрагмент феєрверку це вважається особливою удачею.

З цією традицією теж пов’язана цікава історія. Колись в одній сільці панувала чума і ніякими засобами її не вдавалося усунути. В кінці-кінців люди змайстрували статую бога і пронесли її по кожній вулиці в селі. Вони палили пахощі і запускали феєрверки протягом трьох днів і на 15 місячна доба першого місяця нового року чума чарівним чином зникла. Люди приписали цю подію силі бога і продовжили цю традицію.

Фестивальне страву

Для цього фестивалю існує спеціально страву, яке називається Танюань (липкі рисові кульки). Вважається що фестиваль отримав свою назву на честь дівчини з палацової прислуги по імені Юаньсяо при дворі імператора Ву Ді з династії Хань. Кульки Танюань нагадують солодкі галушки, зроблені з рисового борошна і заповнені солодким вмістом. Солодкі липкі кульки тан’юань символізують єдність сім’ї, гармонію і щастя.

Навколо походження свята створено велику кількість легенд. Можливо, спочатку свято проводився на честь Будди. Ще одна теорія пов’язує свято спробою служниці по імені Юаньсяо побачити рідних. Ця служниця сказала імператору, що Бог вогню спалить місто дотла, якщо тільки його очей не Услід вогнева потіха. Тому імператор наказав розвісити по всьому місту запалені ліхтарі і запускати феєрверки. Галас, піднятий під час свята, дозволила Юаньсяо вислизнути додому і трохи побути зі своєю сім’єю.

P.S. Найти и купить товары для ребенка сейчас достаточно легко в интернете, например тут находится специализированный онлайн магазин, позволяющий получать все заказы с доставкой на дом.