Фен-шуй: критичний погляд

Нерідко ми, українці, підхоплюємо закордонні чи то звичаї, чи то моду, чи вірування, вважаючи їх панацеєю від усіх можливих недуг, забуваючи, що ті чужоземні віяння придумані з урахуванням ментальних особливостей саме того народу, яким і були створені, що вони не співзвучні з нашими вірою, традиціями, світоглядом, тому й невідомо, чи будуть вони такими мало що не магічними на нашій рідній землі.

Порівняно недавно в Україні міцно вкорінився фен-шуй – наука про те, як енергетичні потоки навколишнього ландшафту, дому, квартири, землі впливають на життя, успіх, благополуччя. Здається, ніхто й не задумується, що це вчення було придумане ще у древньому Китаї, країні із діаметрально протилежними із нашими, західними, світоглядними засадами. Фен-шуй для заклику багатства, любові, успіху… Чисто тобі магія якась… І як можна вірити водночас у сімох феншуївських богів щастя і християнського єдиного Бога?

Фен-шуй – це щось на зразок чудодійних засобів для схуднення, які начебто дозволяють їсти що заманеться і разом з тим втрачати вагу: зробіть кілька ритуалів, порозставляйте у східних-західних, північних-південних  кутках амулети, талісмани і пасивно чекайте, коли «позитивна енергія почне наповнювати дім».  Звичайно, якщо ви маєте мету, знаєте, якими способами її досягнути, то весь Всесвіт вам допомагатиме, пам’ятаєте, як казав Коельо? А пасивно надіятися на певні ритуально розставлені речі по дому, нічого водночас не роблячи для здійснення своїх мрій, погодьтеся, наївно. Пригадуєте народне прислів’я «під лежачий камінь і вода не тече»?

Насамперед ви – творець власного щастя, ваша доля – у ваших же руках, фен-шуй же або інше подібне вірування – то лише допоміжний засіб для активної, наполегливої і цілеспрямованої людини, але аж ніяк не навпаки. Тож на що надіятися – на власні сили чи на розставлені по квартирі символи щастя – особиста справа кожного. Але культ чужинницьких міфологічних богів – це нонсенс, це не прикраса свідомого громадянина своєї країни. Про це вам кожен китаєць скаже…

Ялта – отдых в крыму без посредников. Цены на отдых – отели, гостиницы и частный сектор.