Фен-шуй: критичний погляд

Нерідко ми, українці, підхоплюємо закордонні чи то звичаї, чи то моду, чи вірування, вважаючи їх панацеєю від усіх можливих недуг, забуваючи, що ті чужоземні віяння придумані з урахуванням ментальних особливостей саме того народу, яким і були створені, що вони не співзвучні з нашими вірою, традиціями, світоглядом, тому й невідомо, чи будуть вони такими мало що не магічними на нашій рідній землі.

Порівняно недавно в Україні міцно вкорінився фен-шуй – наука про те, як енергетичні потоки навколишнього ландшафту, дому, квартири, землі впливають на життя, успіх, благополуччя. Здається, ніхто й не задумується, що це вчення було придумане ще у древньому Китаї, країні із діаметрально протилежними із нашими, західними, світоглядними засадами. Фен-шуй для заклику багатства, любові, успіху… Чисто тобі магія якась… І як можна вірити водночас у сімох феншуївських богів щастя і християнського єдиного Бога?

Фен-шуй – це щось на зразок чудодійних засобів для схуднення, які начебто дозволяють їсти що заманеться і разом з тим втрачати вагу: зробіть кілька ритуалів, порозставляйте у східних-західних, північних-південних  кутках амулети, талісмани і пасивно чекайте, коли «позитивна енергія почне наповнювати дім».  Звичайно, якщо ви маєте мету, знаєте, якими способами її досягнути, то весь Всесвіт вам допомагатиме, пам’ятаєте, як казав Коельо? А пасивно надіятися на певні ритуально розставлені речі по дому, нічого водночас не роблячи для здійснення своїх мрій, погодьтеся, наївно. Пригадуєте народне прислів’я «під лежачий камінь і вода не тече»?

Насамперед ви – творець власного щастя, ваша доля – у ваших же руках, фен-шуй же або інше подібне вірування – то лише допоміжний засіб для активної, наполегливої і цілеспрямованої людини, але аж ніяк не навпаки. Тож на що надіятися – на власні сили чи на розставлені по квартирі символи щастя – особиста справа кожного. Але культ чужинницьких міфологічних богів – це нонсенс, це не прикраса свідомого громадянина своєї країни. Про це вам кожен китаєць скаже…

Ялта – отдых в крыму без посредников. Цены на отдых – отели, гостиницы и частный сектор.
  • Ярослава, наскільки я зрозумів, ви критикуєте фен-шуй, бо ця практика містить елементи східного, чужого світогляду. Проте, якщо говорити правду, то і християнство, хоч і світла та глибока релігія, та все ж – не наша, а чужеземна, ще й прийнята українцями не добровільно, а під страхом смерті. Ще християнство – східна релігія, бо Христос народився на Сході, проповідував на Сході, усі євангелія просякнуті східною ментальністю і без знання звичаїв і ментальності того часу і тих східних народів не зрозуміти велику частину вчення Христа, Його притчі, вирази, та навіть цілі елементи Його вчення. Тому не такий вже він нам чужий, той східний світогляд, раз наша теперішня релігія – зі сходу і по суті своїй – східна.
    А ще ніде в посібниках по фен-шуй не сказано, що треба пасивно чекати на успіх. Є багато східних наук (і фен-шуй серед них), які передавалися від майстра до майстра століттями і дієвість яких Захід тільки починає відкривати для себе. На сході з фен-шуй рахуються і думаю, що причини на те є. Як і є причини на те, щоб рахуватися із нашими лозоходцями.

    • Цікаві думки. Справді, якщо рити до глибин та витоків то розібратись складно. Тим паче питання релігії завжди провокативне. Є таке гіпотеза, що всі релігії походять лише з однієї.

      За останню сотню років неабиякого стрімкого розвитку людства все перемішалось.