ЄВРОПА ПОРЯД

Світ – це сполучення різних речей, учинків, характерів. Він поєднує в собі те, що, здається, об’єднати неможливо. Дехто вважає світ некомфортним та аномальним явищем. Намагається змінити його на краще або залишити таким, яким є. У кожного з нас своя історія, мислення та буття. І навіть, якщо говорити, що людина править світом, то не можна забувати про безліч речей, які нам непідвладні, але існують паралельно та впливово.

На планеті Земля приблизно 7 мільярдів людей. І всі ми різні: зі своїми проблемами, почуттями, станом душі , переживаннями внутрішнього світу та крикущим «я», яке дуже часто ставимо на передній план у житті. Але, незважаючи на це, кожний із нас завжди прагне досягти своєї мети, прожити життя так, вважаємо за потрібне.

Життя – непроста річ, яка завжди приносить сюрпризи, і заставляє робити вибір. Одним із таких виборів є закінчення школи, коли постає питання: « Де навчатись?» Кожного випускника дана тема переслідує і, тоді згадуються усі знайомі, впливові родичі та на сімейних нарадах батьки постійно задають запитання: « Ти вже вирішив(-ла), де будеш навчатися?» Але…знову розгублені очі випускника і намагання відійти від даної теми. Така ситуація знайома кожному студентові. Але перше запитання, яке виникає: « Чи здобувати освіту в рідній країні?»

Навчання в країнах Західної Європи відкриває безліч можливостей. Адже саме Західна Європа традиційно вважається колискою вищої освіти, що зародилася ще в античні часи. Історія найвідоміших вузів – Болоньї, Кембріджа, Оксфорда налічує кілька сотень років. Французькі, німецькі, польські, англійські, італійські та іспанські вищі навчальні заклади пропонують безпрецедентні можливості для одержання освіти і ведення наукової діяльності – незалежно від предмету дослідження.

Навчання в Європі є одним із найпрестижніших. Європейська вища освіта це, насамперед, довгостроковий внесок. Можна навіть сказати, що це – інвестиція в себе. Здобуття освіти у вузах ЄС – це можливість працевлаштування на території і не тільки. Європейські дипломи признаються без додаткового підтвердження у всіх країнах Європейського союзу, а також у США, Канаді, Австралії, Новій Зеландії. Вітчизняні навчальні заклади, на жаль, цим похвалитися не можуть. Випускникам вузів СНД, щоб влаштуватися на роботу закордоном, доведеться пройти тривалу процедуру визнання диплома. Випускники ж вузів Європи можуть сміливо брати будь-які вершини – їм нічого підтверджувати не доведеться. Студенти Європейських вузів в обов’язковому порядку проходять стажування під час навчання. В ході стажувань , вони отримують те, чого часто не вистачає багатьом молодим фахівцям – досвід. До того ж, в процесі стажування багатьом вдається зарекомендувати себе перед працедавцем і отримати робоче місце навіть раніше, ніж диплом. Погодьтеся, працедавець віддасть перевагу практикові, а не теоретиком. Тим більше, володіння іноземними мовами європейському студентові забезпечене. Навіть, якщо студент захоче повернутися на Батьківщину, диплом зарубіжного вузу і знання іноземної мови – хороші передумови успішної кар’єри.

Статистичні дослідження показали, найбільших успіхів у роботі досягають молоді люди у віці 25-29 років, що супроводжується стрімким кар’єрним зростанням, стартовим майданчиком для якого є вища освіта. Але, за даними досліджень ринку праці України, люди, які отримали вищу освіту закордоном, користуються високим попитом серед працедавців провідних компаній. Це дає студентам майже 100%-ві гарантії працевлаштування, чого не можна сказати про тих, хто здобув декілька вищих освіт і вузах нашої країни. Навчання, стажування та дослідницька робота закордоном збагачує індивідуальний досвід людини, надає їй можливість дізнатися більше про інші моделі створення та поширення знань, дозволяє їй розширити мережу своїх контактів та свого спілкування, і дає змогу поглибити знання іноземних мов.

Для забезпечення освітньої мобільності у ЄС було засновано низку спеціальних програм, найвідомішою з яких є програма Еразмус Мундус, яка була започаткована в 2004 році і є механізмом студентських та академічних обмінів між державами Євросоюзу та країнами за його межами. Студенти старших курсів і науковці з різних країн мають змогу отримати стипендії від ЄС для продовження навчання або проведення наукових досліджень у країнах ЄС. Ще є безліч програм, які допомагають із працевлаштуванням або ж допомагають молоді обрати напрям, у якому вона буде працювати.

На даний час існує маса фірм, які допомагають студентами отримати освіту за кордоном. Однією із них є молода компанія « Навчання в Польщі і за кордоном», заснована у 2010 році. Дана фірма дає можливість дізнатися про засади навчання у Західній Європі і реалізувати свою мрію – здобути європейську освіту. На сайті (http://osvita-pl.at.ua/) можна знайти корисну інформацію про навчання в Польщі, а також за кордоном. Статті про вищі навчальні заклади Польщі та Європи, поради абітурієнтам, цікавостки із студентського життя за кордоном. І це ще не все…Завітаючи на цей сайт, Ви дізнаєтесь все про навчання у Західній Європі не відходячи від монітора комп’ютера.

Європа – не стоїть на місці. Світ навколо нас швидко змінюється. Процеси глобалізації, інтернаціоналізації, інформатизації суспільства йдуть пришвидшеними темпами, у зв’язку з чим відкриваються нові можливості для персонального розвитку кожного з нас.

Кар’єра закордоном дає можливість залучатися до нової для себе культури, побачити світ і знайти та налагодити зв’язки, які неодмінно стануть у нагоді. Це шанс реалізувати свій потенціал, досягти кар’єрних висот, знайти упевненість в своїх силах і знаннях.

Як говорив Дженнінгс Браян: « Доля – не випадковість, а предмет вибору; її не очікують, а завойовують». Адже актуальність та реальність отримання сучасної освіти, а як наслідок – успішної кар’єри міжнародного рівня – у наших руках!

Віп телефони недорого і на різний смак , широкий вибір: GUCCI, CHANEL, LOUIS VUITTON, CHRISTIAN DIOR, dior, GOLDVISH, CARTIER, VERTU, FERRARI, LAMBORGHINI, PORSCHE, ROLEX, MOBIADO. Ексклюзивні жіночі мобільні телефони на сайті www.newtechnology.com.ua. Найкращий спеціалізований інтернет-магазин.
 • Для тих, кому лінь читати увесь текст зроблю маленьке резюме: у Європі на Вас чекає ідеальне життя і можливості.

  Тепер же повернемося до реальності. Насправді в Європі як і у нас в рідненькій Україні є кілька вузів після яких у випускників є досить високі шанси отримати одразу роботу. Усі інші університети, скажем так, не айс, після яких тобі нічого не світить. Так же само як і в нас в Європі теж є проблема із працевлаштуванням молодих людей що щойно випустилися з універів.

  І останнє, на випускників наших вузів (а саме технічних, фізико-математичних спеціальностей) в тій Європі є стабільний попит (спрос по-рус.). Знаєте чому: бо наша освіта дость якісна і няких болонських процесів нам не потрібно, вони лише вбивають нашу вищу освіту.

 • Ковальчук Алла

  Так, у Європі є проблеми і їх багато. Але на відмінно від України, там працюють над їхнім вирішенням. Там взагалі люди працють. Починаючи від 16-17 років молоді люди самі починають заробляти на життя і навчання. 70% студентів в Польщі навчаються на двох факультетах і працють одночасно. У Європі життя людям намагаються покращити, а не погіршити, як у нас. Так, у європейських студентів рухомий розклад навчання і багато вільного часу, але це не означає, що вони знають менше за наших. Вони просто цей час використовують з користю( подорожі, робота, різноманітні секції…). Дійсно, не має гарантії, що здобувши освіту в Європі Ви 100 відсотків знайдете роботу. Але, якщо Ви уже вирішили навчатися в Польщі, то потрібно довести почату справу до кінця. А не пробанячити 3( або 5 років) за кордоном. ,Приїхати додому і критикувати Європу. Адже справа не у Європі, а у нас в першу чергу. А за Болонську систему, скажу так: що у нас в Україні не Болонська система, а пародія на ню. А саме головнне, що цю пародію зробили ми. Всім говорять, що у нас Болонська система, така, як у Європі, але це далеко не так. Бо у нас Болонська система в разів 10 складніша і не зрозуміліша. А ще у Європі не соромно працювати продавцями і офіціантами молодим людям( навіть після закінчення універу). А у нас Ви коли- небудь бачили багато працюючих студентів?

 • Тарас

  Нема ніякого попиту на наших технічних випускників. Їм своїх вистачає. Знайти роботу після універу всюди складно, бо зараз такі часи. І це не винна чи престиж навчального закладу. Досить часто треба почати з нижньої ланки, щоб чогось досягти.
  Пісоя наших вузів випускаються в основному теоретики, яким на практиці дуже складно. В Європі навчають і практично

 • Каханка Щастя

  Шановний Iam Hater!
  Дуже цікаво який ВНЗ закінчили Ви і чи працюєте по спеціальності?
  Якщо так, то чи задоволені ви роботою?

 • Коханка, я тринадцятирічний школяр-троль, і ніякого Вузу не закінчував. Мені просто стає гидко від постійного ниття що у нас все погано, а таааам в Єврооопі… там усе добре, всі кращі, а наша країна погана т.д. й т.п. – набридло! В нашій країні є точно такі ж можливості для саморозвитку/власного розвитку, але вони (ті можливості, шанси) доступні лише для тих хто щось робить сам, а не чекає доки йому/їй вкажуть пальцем. Ці постійні ниття про те що в нас освіта погана, за нас роблять вибір, нема куди розвиватися… What The Fuck в кінці-кінців?!?!?!

  P.S. Все вище сказане мною не стосується компанії «Навчання в Польщі і за кордоном», їй я бажаю якомога більше клієнтів.

 • Ковальчук Алла

  Я думаю, що компанії ” Навчання в Польщі і за кордоном” дуже приємно за такий відгук і побажання, але Вам Iam Hater я раджу менш критично ставитись до Європи. Бо не так і тут вже погано!!!

 • Agnostos

  Гарна реклама європейській системі освіти та всім фірмам, які переманюють українські мізки за бугор, браво!
  Заженіть європейську освіту в ту саму …. в якій знаходиться наша освіта і європейці побіжать до нас, бо там немає наших освітян, які в цих умовах роблять свою роботу, але це вже інше.
  А як же слова Тараса Григоровича Шевченка про те, щоб чужому навчатись і свого не цуратись?
  Якась дивна така тенденція – хапатись за все чуже і кричати “ой яка цяця, ой як гарно!” забуваючи про своє, часто його обпльовуючи.
  По перше – питання “Чи здобувати освіту в рідній країні?” виникає в тих хто її там(за межами цієї самої рідної країни) може здобувати(фінансова сторона), а це не я і не більшість тих, хто читає цю статтю, то навіщо так акцентувати увагу на те, що доступне максимум 3% (напевно менше) молоді нашої держави? Чи тут збирається один бомонд? Навряд.
  По друге “Випускникам вузів СНД, щоб влаштуватися на роботу закордоном….” – а в нас, що випускники не влаштовуються, чи хто сказав, що всі вони біжать туди працювати? Прямо всі наші випускники рвуться за кордон, чи нас тм дуже просять…
  По третє “Європа – не стоїть на місці.” Уявіть собі Україна також не стоїть на місці :)! Смішно звучить? – авжеж смішно бо Вам навряд чи навіть хотілось чути про те, які вона має досягнення, не те щоб їх шукати і популяризувати.
  Простіше ж сказати “от там!” ніж наприклад подумати над тим, чому це українські вченні розробляли детектори для аналізу результатів роботи адронного коллайдера? Здавалося б отримували освіту десь там в Україні чи СНД(колишній СРСР), а тут роблять для Європи те, за що чомусь не взялись випускники хвалених ВУЗів ЄС(http://www.dt.ua/3000/3100/64697/), подумати про АН-225(http://ru.wikipedia.org/wiki/Ан-225), про Хартрон(http://www.hartron.com.ua/) з його дивовижними розробками та винаходами, про нашу ракетну-космічну галузь, про наші можливості в області ядерної енергетики, про…
  ЧОМУ?!
  Де ваша гордість за Україну?
  Де ваш патріотизм?!
  Нема! І не було з роду!
  Бо якби був, то в статті тут було б про звершення і досягнення нашої держави, про її нехай і маленькі, але все ж прориви в напрямку кращого життя, про її світлі сторони і про те заради, чого варто залишатись
  українцем на своїй землі.
  Тут же я бачу гарненький космополітичний підтекст – валіть з України, вона вам нічого не дасть.
  А ви їй щось дали?
  Я закінчив ВУЗ, яким навряд можна похвалитись, чи тим більше похизуватись, проте я взяв знання, які мені зараз допомагають на роботі, я не топ-менеджер відомої фірми, і моя професія не може бути об’єктом хизування і вихваляння, але я роблю свою роботу з першого дня, з бажанням зарекомендувати себе потрібним для підприємства, берусь за роботу, яка потребує немало терпіння і уваги, і саме головне я ставлю перед собою конкретні цілі для досягнення яких мені потрібні мої знання і моє бажання, в не державна пітримка чи ще якась манна небесна
  Не кричу, що 150 баксів, роблю те за що в ЄС платили б штуки зо три євро і не кричу, що там не так і те не таке, що в будні сплю по п’ять годин і на вихідних відсипаюсь, хоча є купа причин нити, а чому?
  Бо надивився достатньо на негатив і хочу чогось позитивного.
  І я не унікальний, є люди в яких ситуація набагато гірша і вони все ж роблять своє діло, не заявляючи “ось я такий, а все не таке”
  Взагалі є якийсь в неті ресурс де б висвітлювались лише позитивні новини та сторони нашої країни?
  Напевно нема…