Етно-фестиваль Рурисько

Етно-фестиваль Рурисько

Рурисько. Це вже не просто назва урочища – рекреаційної зони на окраїні міста Бережани Тернопільської області. Зараз «Рурисько» на Тернопільщині в першу чергу найграндіозніше та наймаштабніша подія року.

Етно-фестиваль Рурисько

Сюди 6- 7 липня 2013 року  всі приїжджають відпочивати та набратись життєдайної творчої енергії. Дехто тут під ніжними зорями багато хто знайшов своє кохання. Рурисько – це вже більше ніж фестиваль, це окремий устрій та правила для життя. Це країна див та несподіваних емоцій…

А якщо детальніше:

Історія:

Етно – фестиваль «Рурисько» був заснований у 2010 – тому році. Першою його назвою мала бути «На сіні», але з метою відкрити українцям Бережани фестиваль отримав назву, однойменну з урочищем.

Тут виступили понад 15 гуртів.

У 2011 – тому фестиваль перейменували у «Фестиваль альтернативної музики «Рурисько». Музичний притулок на сцені отримали понад 22 гурти та декілька театрів.

Третій фестиваль відкрив свої обійми для поціновувачів музики та арту вже у 2013 – тому.

Територія:

Багата Бережанська земля на чудові краєвиди. Проте  Рурисько є особливим – тут лоскочуть ноги запашні трави, високі дерева прикривають від палючого сонця та несподіваного дощу. Маленьке озеро має чисту джерельну, проте дуже теплу воду.

Є місце під комфортне наметове містечко. Висота різних рельєфів відділяє мистецьку поляну, зону для харчування та фан – зону. Природа все створила так, наче завжди чекала фестивалю.

Організатори:  

Склад організаторів щороку має певні зміни – проте зараз це члени Бережанської міської громадської організації «Рідне місто», для яких доля Бережан не байдужа. Всі, хто причетні до фестивалю – люди з неординарним мисленням, надмірною та саможертовною працездатністю.

Ведучий:

Незмінним ведучим фестивалю є Мяч Дредбол. Він патріот, який завжди готовий боротись за майбутнє країни. У його планах – багато роботи над своєю музикою.
Підтримує здоровий спосіб життя, борець проти паління. Любить зимовий відпочинок – сноуборд, моржування, літом – велосипед, парашутний спорт. Його пристрасть – татуювання. Він прикрашений справжніми витворами мистецтва…
І коли ми звернулись у 2010 році до нього – в нас ще не було нічого. Проте в нас вже був Мяч – чудова, неймовірна людина – всесвіт знань з української музики та досвіду ведення фестивалів Бандерштат, Літо, Трипільські Зорі та багато інших.
Мяч відчуває публіку, скеровує її мозок до усього найпозитивнішого.

 

Велика сцена:

KOZAK SYSTEM (м.Київ)  – музична формація України, що мислить по-європейськи. Має власне альтернативне обличчя, живу основу українського фолку, чіткий соціальний меседж, який формує команда освічених музикантів високого рівня.
Інтелектуальна етно-система, що є світовим прикладом яскравої world music культури, синтезом сучасного року, дабу, панку, реггі, ска, глибинних скарбів української та балканської музики.
Гурт, сформований у часи глобальних історичних змін та становлення української національної свідомості. Вийшов з андеграунду, але не у вітчизняну музичну еліту та закордонну діаспору – їм аплодує Європа. Її гайдамацька аудиторія зросла від перехожих на вулицях Берліну до багатотисячних майданчиків найбільших фестивалів світу: “Lowlands”, “Mundial”, “Przystanek Woodstock”. (“The World Wide Reference Book of The Nation’s Treasures”, “Europeana”, 2008, the virtual edition)

На «Рурисько» потрапили через власну концепцію втілення «Козацької системи», чіткий вибір щоденного самовдосконалення.QARPA (м.Київ) – неординарна, скандальна у своїх поглядах особистість. Карпа не чекає, доки українська культура сформує її, швидше вона сформує українську культуру.

Ірена письменниця, співачка, мама. У кожній з цих ролей вона створює власну ідеальну стратегію розвитку. Безліч її красномовних цитат стали крилатими, а небагатослівні пісні мають конкретний та виразний зміст.

Ось цю цитату Карпи приєднуємо до нашого фестивалю: «…Якщо достатньо довго йти своїм містом – не обов*язково навіть на південний схід, можна йти в будь-якому напрямку, треба просто довго й невідривно дивитися в небо поверх дахів, дерев і навіть хмар – рано чи пізно ваші Гори неодмінно вам покажуться.»

Карпа була однією з перших, хто погодився завітати на Рурисько – 2013р.

Орест Лютий (Київ) – хто не чув – рекомендую. В серпні 2012 лідер гурту «Сталін & Гітлер капут» Орест Лютий (а поза сценою — актор і телеведучий Антін Мухарський) презентував свій «стьобовий» проект «Лагідна українізація», який виконує українізовані пісні радянських часів. За словами шоумена, проект зародився понад двадцять років тому і має на меті українізувати «найбільш одіозні прояви» російського шансону.

Я була на концерті в Тернополі, жодного разу не бачила на концертах стільки міліції. Влада боялась конфліктів. Те, що хвилює моє молоде серце я почула у його піснях. Коли співали “Чому ж наша славна Україна зажурилася…” то в мене сльози потекли…

Це більше аніж «українізація» російської музики – це вкладений новий зміст у стару музику. Це великий прояв патріотизму на ділі – коли кожне сказане у пісні слово «вбиває в тобі москаля».

«Рурисько» було б не зовсім фестивалем української музики – якби до нас не завітав Орест Лютий.

А от Антіна Мухарського чекайте і на літературній сцені.

«Los Colorados» (м.Тернопіль) – зірви – голові людиська, які є щорічними суботніми хедлайнерами фестивалю Рурисько. Їхня манера виконання пісень зараз є впізнаваною у всьому світі. Пісня «Тьотя Люба» – неформальний гімн українського студентства. Коли «Лосики» грають наживо, просто сидіти і слухати їх нереально. Учасники гурту ціленаправлено співають виключно українською мовою та з власним жанровим «стьобом».

Ми вважаємо « Los Colorados» талісманами фестивалю.

Кораллі (Івано-Франківськ)

Колись таких називали вар’ятами, зараз іншого слова теж не підібрати. Музичні ритми і наспіви тут не народжуються так просто – це результат активного всюдисущого творчого пошуку, дуже часто – на межі керованості. І що більше, ніж важливо – пошуку по життю: не штучного, не фальшивого, не награного.
Ідея грати карпатське Етно закономірна: гірська гуцульська та лемківська культури пронизали характери гудців ще з раннього дитинства (двоє мають гуцульські, а решта троє – лемківські корені).

Ідея набрати вар’ятського образу (фанк-панку) прийшла у 2008-му з наразі довершенням складу гурту – залученням трембіти. Той 2008-ий позначився неочікуваним стрибком команди догори в українській альтернативній непопсовій сцені.

Механічний Апельсин
(Дрогобич)

Рок-бенд «Механічний апельсин» пропонує кожному слухачеві 100 % заряд позитивних емоцій, рок-н-рольного драйву, суміш щирості і блюзової ностальгії.
Музика «на живо» і тексти «по живому», невимушена атмосфера «під пиво», знайомі пісні з альбомів “Бойчуцький блюз”(2009), кантрі-альбому “ОТАКОВО”(2010), “Цирк Квітів”(2011) та “Ти сама …” (2013) а також зовсім нові треки – це і називається «Механічний апельсин».

Триста8ісім (Ужгород) – це музичне відображення культурної круговерті, яка утворюється на перетині фольклору народів Закарпаття, карпато-балканських мотивів та ексцентричної суміші цілої низки сучасних стилів музики, серед яких фолк-рок, панк, фанк, ска, рок-н-ролл. В своїх невтримних мелодіях вони поєднують угорські чардаші та палкі циганські мотиви, румунське розмаїття та гуцульську безпосередність. Ця закарпатська ватага, озброївшись потужним звуком, змушує ноги слухачів кидатись в танець.

ВорсТ (Рівне) – фронтменом гурту є Мяч. Музика є втіленням агресії нот, що дає можливість великій кількості адреналіну «поблукати»по вашому організму. Між словами прочитується особливий зміст, вкладений якісно зіграним Нью – метал. І це буде найважчою музикою з тієї, яку ви почуєте на фестивалі, проте вона точно не залишить вас байдужими.

ПАВА (Мінськ, Білорусь) – Спеціальний гість фестивалю. Грають цікавий у власному форматі Денс Фолк Рок. Пава – це хороший початок фестивалю Рурисько стати Міжнародним.

 

Мала сцена:

Тут вас очікують багато гуртів, що виконують якісну та правдиву музику, але вони лише починають свій творчий шлях. Основне – це те, що всі вони з Тернопільської області. Було б дуже добре, щоб саме Рурисько стало платформою для гуртів, що створюють музику саме на Тернопіллі.

Мистецька поляна:

На фестивалі буде багато майстрів, що займаються декоративно – прикладним мистецтвом. Можна буде взяти участь у майстер – класах та придбати сувенір на згадку про фестиваль. Вас очікують фотовиставки, виставки картин, вишиванок, біжутерії, виробів з глини, з полімерної глини і багато іншого.

Квест:

Найспритніші можуть шукати цвіт папороті в рамках квесту, який охопить усю територію фестивалю та матиме цікаві та несподівані завдання.

 

Флеш – моби.

Будуть. Будуть і крапка. Для того вони й флешмоби, щоб про них не розповідали наперед.

Купальська феєрія:

ЇЇ представить фольклорний театр «Взори» Бережанського будинку творчості школярів. Проте  запрошуємо взяти участь у ній усім, хто почує зову предків, зможе сплести вінок та приїде на фест у вишиванці. Варто пам’ятати, що саме 6 – 7 липня ми святкуємо Івана Купала. Тому стрибки через багаття – це лише найменше з того, про що ви можете собі уявити.

Вогняне шоу:

В травні 2013 року в Бережанах дебютували «Підкорювачі вогню» з Молодіжного Порталу БМГО «Рідне місто». Спеціально для «Руриська» вони покажуть нову програму з сюрпризами.

Склад групи дещо поповнився – шоу стало ще не безпечнішим, а від того захоплюючішим. Коли на фестиваль завітає північ – ваші враження спалахнуть сильним вогнем.

Квитки на фестиваль:

Для усіх гостей міста та фестивалю квиток на два дні коштуватиме 100 грн (80 – попередньо придбаний). На один день – 60 грн (50 грн – попередньо придбаний).

Для мешканців Бережан – квиток на два дні коштує 50 грн, продається він лише в день фестивалю та за предявою оригінала документа, де зазначено місце проживання – місто Бережани. Квиток на один день – 50 грн.