Чи варто вживати енергетичні напої?

енергетичні напої

енергетичні напоїПро існування тонізуючих засобів людству відомо вже дуже давно. Ще з давніх-давен в різних країнах використовували природні психостимулятори: в країнах Близького Сходу  пили каву, в Індії та Південно-Східній Азії полюбляли чай, в Америці широке поширення отримала рослина йерба. Мешканці Сибіру та Монголії брали енергію у таких рослин як елеутерокок, аралії, женьшеня та інших.

Та відомі нам «енергетики» з’явилися не дуже давно. Першим, хто заснував підприємство з виробництва енергетичних напоїв, був австрієць Дітрій Матешиц. Перебуваючи у Гонконзі у 1982 році, він спробував тонізуючий напій за місцевим рецептом. Саме це і надихнуло його створити «енергетик», який не втратив популярності і в наш час – «Red Bull».

На сьогоднішній день на ринку існує велика кількість різноманітних енергетичних напоїв. Їх можна придбати практично в будь-якій продовольчій крамниці, кіоску, супермаркеті, в барах, кав’ярнях, клубах.

Але останнім часом в багатьох країнах з’явилися обмеження стосовно продажу енергетичних напоїв. Так, наприклад, у Франції, Данії та Норвегії реалізація «енергетиків» дозволена лише у аптеках, тому що в цих країнах вони вважаються біологічними добавками. А в Росії дозволено продаж цих напоїв лише за умови того, що у складі напою міститься лише два тонізуючи компоненти. На упаковці в обов’язковому порядку повинно бути вказане обмеження по використанню. Продаж енергетичних напоїв на території шкіл заборонено.

Не дивлячись на те, що у рекламі розповідають тільки про позитивні якості цих напоїв: боротьбу зі втомою, підвищення розумової діяльності та фізичної активності, «енергетики» можуть бути дуже шкідливими. За останній час суперечки навколо цієї продукції постійно зростають. Це пов’язано з великою кількістю смертей після прийому енергетичних напоїв у різних країнах.

Тому, перш ніж вживати такі напої, краще розібратися зі складниками, які в них містяться. Не зважаючи на те, що існує багато різних енергетичних напоїв, складаються вони майже з однакових інгредієнтів.

Наприклад, найбільш відомий на світовому ринку енергетичний напій «Red Bull» містить наступні складники: вода, глюкоза, сахароза, 0.4% – таурін, 0.03% – кофеїн, 0.24% – глюкуронолактон, двоокис вуглицю, вітаміни B3, B5, B6, B8,B12 та різноманітні барвники, ароматизатори, підсилювачі смаку, регулятори кислотності.

Треба відзначити, що даних про ефекти поєднання усіх цих компонентів в подібних дозах немає. Тому лікарі рекомендують не зловживати енергетичними напоями. Бо насправді, «енергетики» не можуть надати людині більше енергії, ніж вона має. Ці напої тільки стимулюють організм людини вивільняти свої внутрішні резерви. Саме тому не рекомендується перевищувати добову дозу прийому енергетичних напоїв. Бо інакше організм людини зможе не витримати такого перенапруження.

Вживати енергетики лікарі радять тільки у крайніх потребах, коли людині необхідно швидко активізувати мозкову та фізичну активність. Але поєднувати «енергетики» з алкоголем, фахівці не радять.

P.S. Чтобы купить качественные духи заходите в интернет магазин парфюмерии http://makeup.com.ua/ – широкий ассортимент товаров, доставка по Киеву и Украине.