Електронні цигарки: види, особливості, призначення

Електронні цигарки

Електронні цигаркиРинок тютюнових виробів упевнено завойовують електронні цигарки. Величезний вибір моделей, які відрізняються розміром, ціною, дизайном, продавці рекомендують як безпечний замінник звичайним цигаркам. Що собою представляють такі модернізовані пристрої, чи безпечні вони і чи можуть бути альтернативою?

Електронні цигарки представляють собою прилад, здатний генерувати густий пар, який містить певні складники, що дозволяє в повній мірі імітувати процес паління. До складу такого пара найчастіше входить нікотин, хоча може бути і безпечний замінник.

Отже, даний високотехнологічний пристрій дозволяє курцеві отримати бажане:

  • «тиск на гортань», що відчувають курці при палінні справжніх цигарок;
  • дозу нікотину, тобто основна складова тютюну не зникає;
  • насолодитись самим процесом – робити затяжку, бачити дим, вдихати і видихати його, тримати в руках цигарку тощо.

Випускаються такі е-цигарки у вигляді звичайних цигарок, тонких дамських, сигар, курильних трубок чи техногенних пристроїв (металеві трубки). Працюють вони від акумуляторів, які відрізняються потужністю. Одного заряду звичайно хватає на день паління (1-2 пачки цигарок). Ці батареї можна перезаряджати як від ПК так і від мережі. Можна використовувати і змінні батареї.

Коштуватиме така прогресивна цигарка від 30$ і вище. Але поки товар потрапить до кінцевого курця, то ціна на електронні цигарки підніметься в 2-5 разів. Одноразові нерозбірні моделі, яких буде вистачати на день паління, будуть коштувати близько 5$.

Класифікація е-цигарок

По вмісту нікотину їх можна поділити на безнікотинові (0 мг/мл), легкі (до 11 мг/мл), середні (до 16 мг/мл) та тяжкі (до 24 мг/мл). Є марки без та з ароматизацією. Безнікотинові бувають ароматизовані (на смак як пари від чаю) чи зі спеціальнім замінником зі смаком нікотину (мають характерний «тиск на гортань»).

По типу управління такі сучасні прилади діляться на моделі з ручним управлянням та автоматизовані. Хоча автоматизовані моделі більш зручні, так як реагують на зміну тиску при затяжці, але вони дуже ненадійні та часто реагують на найменше коливання повітря і вмикаються автоматично. В ручних моделях парогенерація вмикається спеціальною кнопкою на корпусі.

Склад е-цигарок

Складається електрона цигарка з акумулятора, атомайзера та камери для суміші для паління. З’єднуються компоненти за допомогою різьби. Випускаються перехідники для рідних типів та розмірів різьби. На кінчику пристрою є світлодіод, який навіть імітує іскру, що жевріє.

До складу стандартного набору входить цигарка, зарядний пристрій з перехідниками для різних пристроїв та коробка.

Склад е-цигарок

На атомайзер подається суміш для паління, яка перетворюється на пару після подачі на контакти напруги з акумулятора.

Склад е-цигарок

Всі атомайзери поділяються на розбірні та нерозбірні моделі. Останні більш поширені, але вони не підлягають ремонту.

Види атомайзерів

  • з картриджем – в таких моделях рідина для паління містилася в спеціальних одноразових насадках;
  • на синтепоні – недовговічний варіант, коли рідиною просочується матеріал синтепон;
  • з носиком – спеціальний носик атомайзера вставляється прямо в контейнер з рідиною;
  • з танком – рідина для паління в спеціальному танку надягається на атомайзер;
  • різноманітні варіанти поєднання ємкості з сумішшю для паління з атомайзером (клиромайзер, DCT-танк, генезис тощо).

Рідина (суміш) для паління

Рідину якою заправляють атомайзер, можна купити як у вигляді змінних картриджів, чи у вигляді флакону наприклад тут http://esmokers.com.ua/. 1,5 мл такої рідини відповідає приблизно одній пачці цигарок.

Звичайно рідиною для електронних цигарок являється заправочна суміш, до складу якої входить рослинний гліцерин (0-99%), пропіленгліколь, нікотин та ароматизатори, іноді дистильована вода.

Гліцерин використовується як пом’якшувальний компонент та утворювач пару.

Пропіленгліколь (0-99%) йде як влагоутримувач, пом’якшувач та диспергующий компонент. Завдяки розчиненню ароматичних речовин нікотину та ароматизаторів створюється відчуття, споріднене тому, що виникає при палінні справжніх цигарок.

Нікотин (0-2,4%) – використовується натуральний алкалоїд (витяжка з рослин) чи штучний. В будь-якому випадку має використовуватись лише надочищений препарат. Вплив на людину повністю ідентичний нікотину з паперових цигарок.

Ефірні масла (ароматизатори) (0-10%) дозволяють зробити аромат пару (диму) приємнішим, надати йому необхідних відтінків.

Переваги та недоліки електронних цигарок

+ Зберігаються усі приємні елементи самого процесу паління, психологічні та фізіологічні. Е-цигарки не мають в своєму складі шкідливих речовин, які супроводжують згорання тютюну та паперу. Дуже зручно, що заправляти рідиною для електронних цигарок необхідно лише один раз на декілька діб.
–  Проте шкідливий вплив нікотину, як і звикання до нього, нікуди не дівається.

+ За допомогою зменшення нікотину в електронних цигарках можна безболісно кинути палити. Після паління очищеного нікотину в технологічних пристроях дуже важно повернутися на «брудний» нікотин звичайних цигарок.
–  Через те, що немає викуреної цигарки, деякі курці курять приймають більшу дозу нікотину ніж звичайно.

+ Для тих, хто викурює не більше 1-2 пачок цигарок за день така альтернатива вийде дешевше в 1,5-3 рази.
– На наших ринках поки що знайти якісні е-цигарки дуже важно, а неякісні та шкідливі для здоров’я підробки коштують досить дорого.

+ «Дим» від електронної цигарки безпечний для оточуючих людей та навколишнього середовища.
– Хоча палити такі «парові» цигарки можна скрізь, пояснювати, що це пар, а не дим важко і палити все одно прийдеться в спеціально відведених місяцях.

Переваги та недоліки електронних цигарок