Електронна книга: бути чи не бути?

Електронна книжка

Електронна книжкаЯк було раніше: сідаєш на своїй зупинці, дістаєш книжку та читаєш її увесь шлях поряд з такими ж книгоманами. А що зараз? Навіть не можливо дізнатися чим захоплюються твої супутники: на колінах кожного замість книжки – бук-рідер. Добре це чи ні спробуємо розібратись.

Статистика свідчить, що продаж електронних книг зростає швидкими темпами, а особливо з появою тих самих рідерів. Звісно, електрона книжка не має аромату друкованого видання, на що скаржаться прихильники звичайних книжок, її сторінки не можливо перегортати, але вона має багато власних переваг. По-перше, це ціна, яка у декілька разів нижча від паперового сородича. Але не тільки це робить її такою поширеною, що вона в деяких країнах перевищує обсяги продаж звичайних книжок.

Кожна людина знаходить власні переваги електронного видання. Замислиться лише, скільки разів ви говорили про необхідність оберігати довкілля, а люди, які віддають перевагу електронній книжці, свідомо чи не свідомо вже роблять це. Спитаєте чому? Купуючи електронну книжку вони зберігають життя деревам. І собі вигода, і турбота про наступні покоління.

У наш час мінімалізму, скільки вам потрібно полиць, щоб зберігати прочитані видання? Чи ви збираєтесь ховати нову книжку на горищі? З електронною книжкою таких турбот не виникає. Ви читаєте скільки потрібно і не хвилюєтесь за місце розташування вашого улюбленого роману чи так необхідної енциклопедії.

А швидкість доставки? Бувало чекаєш на нове видання, а його все не має та не має, або розібрали більш спритні книголюби. А зараз завдяки Інтернету весь світ у тебе на долоні, а довгоочікуване видання – у твоєму бук-рідері. Чи могли ми колись про це мріяти?

Так, багато ще всіляких можна привести прикладів, обгрунтовуючи переваги електронних книжок. Але і без недоліків не обійтись. Ви пробували читати книжку у електронному вигляді? І як? Скільки сторінок ви можете прочитати? Бувало присядеш на підвіконня і можеш до ранку читати і читати, а ось з монітором у багатьох так не виходить – болять очі. Взагалі, це, на мій погляд, головний недолік з яким нічого не вдієш. Є звісно деякі способи, але… це все не те, а шкода.

Звісно вирішувати вам, а на мій погляд, саме читання робить з нас людей, і який вигляд книжки нам запропонує наступне століття – не важливо, головне щоб не зникала жага до читання.

А ви користуєтесь електронними книгами?