Економія як спосіб життя

Економія

Економія Всім відомо, що скільки б у людини не було грошей – їх завжди не вистачає. А крім щомісячних витрат ми бажаємо ще й накопичувати. Отже, як мати все необхідне, не витрачаючи при цьому зайвих грошей? Перший крок: аналізуйте свої витрати. Це банально, але дуже ефективно. Спочатку заведіть блокнот, куди протягом місяця ви будете записувати абсолютно всі свої витрати, навіть купівлю жувальної гумки або проїзд у метро.

Кожен лист потрібно розділити на дві однакові частини. В першу записувати обов’язкові витрати (плата за квартиру, проїзд на роботу, основні продукти харчування і т.д.). У другу частину записуйте витрати, які здаються необхідними (тому що дуже хочется), але без яких можно було б взагалі обійтись, наприклад – «щось смачненьке», «візьму таксі, бо запізнююсь», шоппінг «за компанію» із подругами, та ін. Через місяць порівняйте обов’язкові та необов’язкові витрати. Вже на першому кроці вам стане зрозуміло, куди зникає значна частина ваших грошей.

Другий крок: навіщо платити більше? Користуючись своім блокнотом із витратами за останній місяць, ретельно продумайте економічний спосіб придбання кожного виду товарів або послуг. Наприклад, одяг ви купуєте у новому (недешевому) магазині, тому що він поряд із вашим місцем проживання / роботою. А можна за допомогою інтернету або власними дослідженнями у вільний день, вивчити цінову політику магазинів міста (або хоча б вашого району), слідкувати за знижками і купувати ті ж  самі речі за меншу ціну.

Теж саме стосується продуктів харчування. У маленькому магазині біля вашого під’ізду товари значно дорожчі, ніж в оптових мережах і на ринках, які знаходяться не так близько. Дорогий крем для обличча можна замінити натуральними, домашніми масками та здоровим способом життя; манікюр – робити самостійно, і т.д.

Ще одна корисна порада: кожного разу, як ви отримуєте зарплатню, премію або вам повертають борг, відкладайте невелику частину грошей (наприклад, одну десяту частину) в окреме, надійне місце. Вашому гаманцю це не зашкодить, а тим часом, у прихованому конверті буде поступово накопичуватися певна сумма, яка стане у нагоді у скрутний час або знадобиться для здійснення мрії. До того ж,  і почувати ви себе будете надійніше, коли на будь-який випадок у вас є додатковий грошовий запас.

А для того, щоб ви не «зірвалися» – потрібно себе хоч іноді балувати. Наприклад, раз у тижень, якщо це дрібничка, або раз у місяць, коли отримуєте зарплатню (похід у кіно, новий комплект білизни, SPA-процедура, та ін.). І пам’ятайте: економія – як дієта. Вона ефективна лише тоді, коли стає способом життя, а не тимчасовим явищем. Можливо вам такок знадобляться наступні поради з життєвого досвіду: як навчитися жити економно. – досить цікава стаття.