Екологія здоров’я. Як отримати гарну та в той же час здорову засмагу

Напередодні такого очікуваного літа всі мріють замінити щоденну рутинну роботу відпочинком у теплих краях під яскравим сонячним промінням. Ми готові години за годинами приймати сонячні ванни аби отримати гарну засмагу, не беручи до уваги, що надлишок ультрафіолетового проміння шкодить нашому здоров’ю, викликає послаблення всієї імунної системи.

Багато українців уже встигли відкрити пляжний сезон у цьому році. Я вирішила поцікавитися у справжніх прихильників сонця, чи знають вони щось про його шкідливість.

Наталя:
«Особисто я люблю засмагати. Хоча я й дуже багато знаю про шкідливість сонячного випромінювання на тіло людини, та краса засмаглого тіла мене приваблює. Звичайно, я намагаюся дотримуватися правил засмаги, адже у мене на тілі дуже багато родимок, а вони не потерплять багато сонця».

Катерина:
«Кожного року намагаюся якомога раніше опинитися на пляжі для того, щоб здивувати оточуючих своєю засмагою. Усі говорять, що в обідній час на пляжі знаходитися шкідливо, проте мене це не спиняє. Я чудово витримую спеку та не думаю, що вона мені може зашкодити. Навпаки, результат – прекрасна засмага».

Марина:
«Я люблю ранкове сонце. Коли з’являється вільний час, можу з ранку до обіду бути на пляжі. Не засмагаю по обіді, тому що не хочу отримати опіків. До речі, ранкова засмага найбільш стійка».

Багато спеціалістів вважають, що безпечного сонця не буває. Проте не варто передчасно засмучуватися. Доведено, що помірне перебування на сонці досить таки позитивно впливає на організм. Проміння – головне джерело вітаміну D, що відповідає за зростання та зміцнення кісток. До того ж, сонце завжди підіймає настрій та рятує від депресій.

Отже, для того, щоб запобігти неприємностям, потрібно пам’ятати декілька простих правил, що допоможуть не лише отримати гарну та рівну засмагу, але й зберегти здоров’я. Готувати свій організм необхідно поступово – перші декілька днів перебувати під прямим сонячним промінням не більше 10-15 хвилин, із часом збільшуючи тривалість до 30-40 хвилин. Рекомендується приймати сонячні ванни вранці та після обіду, адже з 12 до16 години інтенсивність випромінювання ультрафіолету настільки велика, що навіть ні парасоля, ні навіс не в змозі вберегти вас від його згубного впливу. Також не варто забувати про засоби захисту. Обов’язково потрібно наносити сонцезахисний крем за 20 хвилин до початку прийому сонячних ванн, аби він встиг повністю увібратися. Дотримуючись простих рекомендацій, ми зможемо вберегти нашу шкіру від передчасного старіння та від інших більш серйозних наслідків.

Залишається тільки побажати Вам гарного літнього настрою, міцного здоров’я та красивої, рівної засмаги!

Настя Чалап
(студентка)