У Кременці говорили про екологію та відкрили фотовиставку

круглий стіл кременець

круглий стіл кременець17 грудня в приміщенні  Кременецького обласного гуманітарно-педагогічного інституту ім. Т.Г. Шевченка відбувся круглий стіл на тему: «Потік Ірва: екологічні проблеми та шляхи їх подолання», під час якого було розглянуто причини та можливі шляхи вирішення екологічних проблем міста Кременця та Кременецького  району на прикладі потоку Ірва.

Участі в круглому столі взяли депутати та представники комунальних підприємств  Кременецької міської ради, Кременецької районної державної адміністрації, Департаменту екології та навколишніх ресурсів Тернопільської обласної державної адміністрації, правоохоронних органів,  Кременецької районної громадської організації «Регіональний фонд розвитку та інтеграції», Кременецької районної громадської організації «Історично-пошукова спілка», Тернопільської обласної молодіжної громадської організації «Спілка Молодіжного Самоврядування», Національного природного парку «Кременецькі гори», викладачі та студенти Кременецького обласного гуманітарно-педагогічного інституту ім. Т.Г. Шевченка,  інших навчальних закладів міста та району, члени Молодіжної екологічної ліги Кременецького району.

Під час роботи круглого столу було заслухано доповіді щодо екологічних проблем руслоформування потоку Ірва, участь громадськості та студентської молоді у вирішенні екологічних проблем, правові аспекти щодо регулювання суспільних відносин у сфері порушення екологічного законодавства. Також учасники круглого столу обговорили результати екологічної акції  «Потік Ірва –врятуємо легенду» та проведення заходів щодо підвищення екологічної свідомості та екологічної освіти мешканців міста, плани щодо подальшого проведення екологічних акцій в місті Кременці та Кременецькому районі, а також підняли питання щодо прийняття змін до профільної міської програми щодо проведення підтримки проведення екологічних акцій та інших заходів з метою підвищення екологічної культури мешканців.

За результатами круглого столу було прийнято резолюцію із накресленими пропозиціями до органів влади, комунальних підприємств, які працюють на території міста та району,  правоохоронних органів, представників вищих навчальних закладів міста.

Після завершення  роботи круглого столу  було відкрито фотовиставку «Потік Ірва – врятуємо легенду: фоторепортаж акції», під час якої було відзначено подяками найактивніших учасників екологічної акції «Потік Ірва – врятуємо легенду», яка відбулася 19 жовтня за підтримки Житомирського обласного центру молодіжних ініціатив та Фонду сприяння демократії Посольства США в Україні.

Як зазначив один із учасників круглого столу, голова Правління ТОМГО “Спілка Молодіжного Самоврядування” Ігор Процик: “Круглий стіл дав можливість обговорити та проаналізувати вже підняту проблему екологічної ситуації в місті на прикладі проведеної екологічної акції “Потік Ірва – врятуємо легенду”, яка відбулася 19 жовтня, а також інші екологічні проблеми міста Кременець та Кременецького району. Особливістю круглого столу було те, що на ньому були присутні практично представники всіх організацій, підприємств та установ. які в тій чи іншій мірі впливають та відповідають за екологічну ситуацію в місті, районі, області. Успіхом даного круглого столу вважаю написання резолюції, де чітко прописано пропозиції до органів влади, їх структурних підрозділів, правоохоронних органів, навчальних закладів, інших підприємств, установ та організацій, які на мою думку, будуть зреалізовані протягом певного часу.”