Економія з системами Розумний будинок

розумний будинок

Економія з системами Розумний будинок
На сьогоднішній день системи домашньої автоматизації, більш відомі як Розумний будинок стають все більш популярними і доступними. Спробуємо розглянути можливості подібних систем в плані побутової економії.
Можна розділити досягаються економічні вигоди, одержувані при використанні систем Розумний будинок на дві частини: економія коштів і економія часу. Розглянемо кожну з них.

Економія грошей

Економія коштів в основному досягається за рахунок скорочення витрат на електроенергію, що, при регулярно зростаючих тарифах, приносить досить відчутний ефект . Головне що автоматизированное управление энергоресурсами дозволяє повністю зняти головний біль з приводу економії з власника. Основними способами впливу на витрати електроенергії є:

Впровадження в проект автоматизації більш сучасних джерел освітлення, з можливістю регулювання потужності світла в поєднанні з датчиками освітленості, дозволять автоматично змінювати рівень освітленості в приміщенні, в залежності від часу доби і природної освітленості
Використання датчиків присутності і руху забезпечить автоматичне вимикання джерел світла, через кілька хвилин після того, як люди залишать приміщення, що особливо актуально в прохідних приміщеннях, санвузлах, на сходах і в громадських будівлях
Цікаві можливості економії досягаються при автоматизації роботи різних кліматичних систем – якщо в приміщенні використовується кілька різних систем, досить задати необхідний температурний режим для окремих приміщень або всього будинку цілком, а автоматика сама вирішить, з допомогою яких систем можна досягти заданих умов найбільш економічно. Додатково це виключить можливі конфлікти між кількома системами, припустимо між кондиціонерами і теплими підлогами, що значно подовжить термін служби обладнання і знову-таки заощадить власникові гроші
 
Якщо підвести підсумок під описаними способами економії електроенергії, то, на думку фахівців, можлива економія, за умови грамотного проектування системи може скласти від 10 до 40 відсотків. Як показує практика, чим більше об’єкт і чим більше інженерних систем на ньому використовується, тим цей відсоток вище.
Часто, в сучасному будинку крім освітлення і кліматичного обладнання, використовуються складні інженерні системи: вентиляції, кондиціонування, котельне обладнання, обладнання для басейнів і саун та багато іншого. Використання систем домашньої автоматизації в симбіозі з такими системами дозволить продовжити термін їх служби за рахунок своєчасного інформування про можливі неполадки і систем звітності про роботу обладнання.
Розглянемо непряму економію коштів за допомогою Розумного будинку:
Можна тільки уявити, скільки грошей і нервів можна втратити в тому випадку, якщо в будинку станеться непередбачена ситуація, така як – витік води, загоряння, або пограбування. Наслідки від цих ситуацій можна звести до мінімуму, або навіть повністю запобігти, використовуючи можливості систем автоматизації.
Так датчики протікання води не тільки повідомлять про небезпеку, але і перекриють необхідні труби, додатково отруять повідомлення на пошту або телефон господаря, або диспетчеру, для того щоб були вжиті всі необхідні заходи. Те ж саме можна віднести і до детекторів диму, а також до датчиків проникнення в будинок.
Звичайно, всі ці елементи можна встановити і окремо, але як показує практика, вартість реалізації буде трохи нижче, а ефективність впаде в рази.

Економія часу

Час гроші. Тому ми просто не можемо обійти стороною ті можливості, які дає використання технологій Розумного будинку в плані економії Вашого часу.
Подумайте, скільки часу Ви витрачаєте на те, щоб перед тим як піти з дому перевірити чи скрізь в будинку вимкнене світло і електроприлади? Згадайте ситуації, коли Вам доводилося шукати пульт від телевізора або кондиціонера? А буває так, що Ви дивіться відмінний фільм і в цей час в коридорі лунає дзвінок домофону?
Розумний будинок – допоможе здійснити всі ці дії мінімальними зусиллями. При бажанні можна зробити так, щоб управління всіма можливостями Вашого будинку завжди знаходилося у Вас під рукою, в Вашому улюбленому мобільному пристрої.
Окремо хотілося б відзначити можливість використання різних сценаріїв, які представляють собою запрограмовану послідовність дій різних систем. Прикладами можуть бути і сценарій Вимкнути все – який перед Вашим відходом вимкне все освітлення і електроприлади, а також знеструмить розетки, за винятком необхідних. Або сценарій Я вдома – який людина може запустити за допомогою смс-повідомлення, під’їжджаючи до будинку. В результаті в будинку до моменту приїзду буде включено базове освітлення, забезпечено необхідний температурний режим, може бути підготовлена ​​гаряча ванна і так далі. По суті, натискаючи на кнопку запуску сценарію, людина заощаджує масу часу, який інакше доведеться витрачати на виконання рутинних дій.
Підводячи підсумки нашої бесіди – на даний момент Розумний будинок – це ефективне вкладення коштів, що дозволяє істотно знизити витрати на проживання, а також заощадити на експлуатації та обслуговуванні різних інженерних систем. При цьому значно підвищується комфорт проживання і скорочуються тимчасові витрати на управління всіма можливостями Вашого будинку.
В даний час термін окупності подібних систем складає від 3 до 8 років, але з ростом цін на електроенергію цей час буде значно менше.