Економна експлуатація пристроїв друку: як самостійно заправити картридж для принтера

Економна експлуатація пристроїв друку

Щоб скоротити витрати на обслуговування техніки для друку, достатньо навчитися перезаправляти картриджі для неї самостійно. Щоправда, варто пам’ятати, що деякі змінні блоки розбирати у домашніх умовах небезпечно, а тому – суворо заборонено.

Тож, які саме картриджі можна спробувати заправити самостійно, а які краще залишити професіоналам або замінити на нові?

Картриджі для принтерів лазерного типу

Виробники оригінальних лазерних картриджів виступають проти їхнього повторного використання. Одна з причин подібної «політики» – складність та небезпечність процесу поповнення запасу сухого барвника. До того ж, на картриджі, розібрані в домашніх умовах, не поширюється дія офіційної гарантії. Якщо в процесі заправки фотобарабан або інший компонент блока буде пошкоджено, відремонтувати його безкоштовно навряд чи вдасться.

Щоб уникнути подібних проблем, доцільно своєчасно міняти одноразові картриджі на нові. З метою економії варто обирати моделі з великим ресурсом друку.

Для принтера або ксерокса, який використовують нерегулярно, достатньо тонер-блока на 4000-6000 сторінок. А для пристроїв друку, які щодня працюють у режимі максимального навантаження, краще обрати оригінальний картридж HP, Canon або Epson з прогнозованим ресурсом друку, рівним 10-25 тисячам аркушів.

Струменевий картридж: що робити, якщо закінчились чорнила

Процес заправки чорнильних картриджів для струменевих принтерів значно безпечніший, ніж процес заповнення сухим тонером лазерних блоків.

Щоб підготувати струменевий картридж до повторної експлуатації, необхідно використати такий набір інструментів та пристосувань:

  • Оригінальні чорнила від виробника картриджа. Не варто намагатися зекономити, купуючи дешевий підробний барвник. У кращому випадку його застосування призведе до зниження якості друку, а в гіршому – навіть до виходу принтера з ладу.
  • Велика упаковка щільних паперових серветок, газети або целюлозні рушники, гумові рукавички. Все це потрібно, щоб захистити себе і робочу поверхню від випадкового контакту з чорнилами, які складно відмиваються.
  • Кілька медичних шприців. Для кожного флакона з чорнилом потрібен окремий шприц. Для кольорового принтера знадобиться від 2 до 8 шприців – залежно від кількості кольорів, запас яких вичерпано в момент заправки.
  • Голка та скотч для створення отворів і, відповідно, повернення герметичності картриджа.

Процес перезаправки передбачає такі етапи:

  • Підготовка робочого стола. Поверхню столу або підлогу потрібно застелити кількома шарами газет або серветок.
  • Пошук на поверхні картриджа отвору для заливки чорнил. Щоб знайти отвір, потрібно зняти захисну стрічку.
  • Розширення отвору. Швидко збільшити його діаметр допоможе звичайна швейна голка.
  • Заповнення резервуара чорнилом. Для цього необхідно набрати рідкий барвник у шприц і випустити через отвір всередину картриджа.

Важливо: Описану вище процедуру потрібно повторити від 2 до 8 разів залежно від кількості пустих кольорових картриджів.

  • Видалення залишків чорнил та відновлення герметичності резервуара. Поверхню картриджа поряд з отвором потрібно протерти серветкою, повернути на місце захисну наліпку та надійно зафіксувати її за допомогою скотчу.
  • Повернути картридж в принтер і надрукувати тестову сторінку.

Щоб економити кошти, можна придбати МФУ з оригінальною системою безперервної подачі чорнил або ж під’єднати неоригінальну таку систему до будь-якого струйного принтера. Щоправда, за надійність останньої виробники принтерів відповідальності не несуть.